
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2017 року Справа № 608/1836/17
Номер провадження2-а/608/146/2017
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого суду судді Яковець Н. В.
при секретарі Олійник О.С.
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
під час розгляду у попередньому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області, головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії та виплати недотриманої суми пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області, головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії та виплати недотриманої суми пенсії
Від представника відповідача ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області надійшло клопотання про передачу справи для розгляду до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.
Позивач заперечив в судовому засіданні щодо передачі даного позову до окружного суду.
Представник відповідача головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області вважає що клопотання підлягає до задоволення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку позивача та представника відповідача, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, в яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
ч. 7 ст. 3 КАС України передбачено, що суб’єктом владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних, управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За змістом ч. 1 ст. 21 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем пред’явлено позов до ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, який є суб’єктом владних повноважень, то дана справа підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Пунктом 6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» роз'яснено, що у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Враховуючи правила предметної підсудності кількох пов'язаних між собою вимог, адміністративну справу необхідно передати на розгляд ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 6, 18, 21, 22, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області, головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії та виплати недотриманої суми пенсії- передати за предметною підсудністю на розгляд ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чортківський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н . В . Яковець