
Справа№464/8100/17
пр. № 3/464/2870/17
П О С Т А Н О В А
11.12.2017 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Рудаков І.П., розглянувши матеріали, що надійшли із Львівського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, передбаченої ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
08.12.2017 року до Сихівського районного суду м. Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВП Лв №000346 від 01.12.2017 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно даного протоколу ОСОБА_1, будучи директором ПП «Торговий дім «Галпідшипник», яке знаходиться по вул. Зелена, 238/3 у м.Львові, допустив ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток на загальну суму 37638 грн., чим порушено п.п.14.1.257 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України.
Згідно з ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому, зокрема, повинні міститись дані про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів та всі інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ч.1ст.163-1 КУпАПпід порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків слід розуміти відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено обєктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиціїст.163-1 КУпАП, тобто не зазначено, які конкретні порушення ведення податкового обліку допустив директор підприємства ОСОБА_1, не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні ним передбачених законодавством правил ведення податкового обліку.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення у графі «дата, час та місце вчинення порушення» зазначено, що такі містяться в акті від 27.11.2017 року, однак у протоколі про адміністративне правопорушення не відображені.
За вказаних обставин вважаю, що обєктивний розгляд справи не можливий, а тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
матеріали справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч.1ст.163-1 КУпАПповернути до Львівського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя