Постанова № 70849549, 04.12.2017, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
04.12.2017
Номер справи
335/14182/17
Номер документу
70849549
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1Справа № 335/14182/17 2-а/335/635/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 грудня 2017 р. Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді СоболєвоїІ.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

17.11.2017 до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач, ГУПФУ у Запорізькій області, пенсійний фонд), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку і виплати призначеної пенсії позивачу, на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області та у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- зобовязати відповідача провести перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 року шляхом її підвищення з урахуванням довідки № 86/15083 відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та здійснити виплату не отриманої суми пенсії без обмеження будь-яким строком;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду відповідачем зобовязавши його, подати у встановлений судом термін звіт про виконання судового рішення, з моменту набрання ним законної сили (ст.267 КАС України).

В обґрунтування позову зазначає, що позивач являється пенсіонером МВС України з грудня 2005 року та отримує пенсію на підставіЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 19.10.2017 року позивач звернувся до ГУПФУ у Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення, але 27.10.2017 року відповідач надіслав на адресу позивача лист №1024/П-9, в якому зазначив, що на виконання Постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 ГУПФУ у Запорізькій області 06.04.2017 року за вихідним № 3050/03 направлено до Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Запорізькій області списки осіб для визначення нового розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року та надання довідок щодо осіб, зазначених у списку. Після перевірки довідки про розмір грошового забезпечення позивача, вона була повернута на доопрацювання до Ліквідаційної комісії ГУМВС України у Запорізькій області. Крім того, відповідач відмовився від перерахунку пенсії, мотивуючи свої дії тим, що виплата та перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з державного бюджету України. ОСОБА_2 відмову позивач вважає протиправною.

У відповідності до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується у адміністративних справах про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Згідно п.4. ч.1 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Ухвалою судді від 17.11.2017 відкрито скорочене провадження у справі.

28.11.2017 від головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надійшли заперечення на адміністративний позов за змістом яких представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на його безпідставність та необґрунтованість. Зазначає, про наявність листа Пенсійного фонду України від 28.03.2017 №9493/02-23, яким установлено, що перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Також відповідач зазначив, що як орган державної влади, який діє лише в межах наданих повноважень, не мав можливості здійснити перерахунок на виплату пенсії позивачу у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАСУкраїни, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публiчно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У відповідності до ч.3 ст.2 КАСУкраїни, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9)з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

При вирішенні цієї справи суд, у відповідності до ст.8 Конституції України та ст.8 КАСУкраїни, керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером МВС України, з 30.12.2005року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Запорізькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Позивачу призначена пенсія згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишньому працівнику органів внутрішніх справ. ОСОБА_2 має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

На час розгляду справистаття 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має таку редакцію: Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цьогоЗакону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цьогоЗакону. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цимЗаконом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007року за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.

Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Судом встановлено, що Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, тобто, відбулись зміни, які є підставою для перерахунку пенсії та зобов'язують органи, на які покладено проведення перерахунку здійснити його.

29.12.2015 року набрав чинності ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» істаттю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Згідно листа заступника голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 13.10.2017 року вих.№355-Б/л-к/29-17р, довідка позивача про розмір грошового забезпечення №86/15083 для перерахунку пенсії з грошового забезпечення поліцейських була направлена за реєстром №21 від 13.05.2017 року до ГУПФУ в Запорізькій області.

19.10.2017 року позивач звернувся до ГУПФУ у Запорізькій області із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення, для проведення перерахунку пенсії у відповідності до довідки №86/15083 від 13.05.2017 року.

27.10.2017 року відповідач листом вих.№1024/Б-9 відмовив у перерахунку пенсії позивача, мотивуючи свої дії тим, що 06.04.2017 року за вих.№3050/03 до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області направлено списки осіб для визначення нового розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року. До теперішнього часу від ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області надходять відповідні довідки. Крім того, виплата та перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з державного бюджету України.

На запит позивача, ліквідаційна комісія ГУМВС України в Запорізькій області листом від 03.11.2017 року надано копію довідки про розмір грошового забезпечення від 31.10.2017 року №86/15083.

Листом відповідача від 09.11.2017 року вих.№111/01.2-60, підтверджується, що довідка позивача про розмір грошового забезпечення надходила до пенсійного фонду, проте після перевірки повернута на доопрацювання до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області, оскільки вона не відповідає вимогам постанов КМУ від 13.02.2008 року №45 та від 11.11.2015 року №988 і наказу МВС України від 06.04.2016 року №260. До теперішнього часу корегуюча довідка до пенсійного фонду не надходила.

Листом ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 09.11.2017 року вих.№404/Б/л.к./29-2017 підтверджується, що до відповідача надані довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, у тому числі і довідка позивача.

У письмових запереченнях від 28.11.2017 року представником відповідача зазначено, що пенсійним фондом отримано довідку позивача про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 31.10.2017 року №15083, проте після перевірки довідка повернута на доопрацювання до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області, оскільки вона не відповідала вимогам законодавства, отже на даний час довідка у відповідача відсутня.

Отже, судом встановлено, що Головне управління ПФУ в Запорізькій області на підставі поданої позивачем заяви не прийняло рішення щодо перерахунку пенсії, а листом від 27.10.2017 року відмовилось вчиняти будь-які дії щодо перерахунку пенсії. Пенсійний фонд вдруге повернув довідку позивача про розмір грошового забезпечення до ліквідаційної комісії. Крім того, належних доказів щодо наявності недоліків у довідці відповідачем суду не надано.

Така позиція відповідача на думку суду є хибною.

Окремі питання призначення та перерахунку пенсії у зв'язку з реформуванням правоохоронних органів законодавець визначив уЗаконі України №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набув чинності 23.12.2015 року, тобто уже після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988,яка діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Відповідно до частин 2, 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

З огляду на встановлені судом обставини щодо виникнення права у позивача на перерахунок пенсії саме з 01.01.2016 та факту його не проведення, передусім, з вини ГУМВСУкраїни, яке в даному випадку повинно було своєчасно підготувати довідку для перерахунку пенсії позивача та направити її до ГУПФУ для здійснення такого перерахунку, а пенсійних фонд самоусувається від виконання покладених на нього обов'язків повертаючи довідки для доопрацювання, суд приходить до висновку, що права позивача підлягають захисту саме з 01.01.2016.

Право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань, а бездіяльність відповідача у справі не відповідає вимогам статті 22 Конституції України та іншим положенням чинного законодавства, якими передбачено проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ у зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення поліцейських.

Стаття 71 КАСУкраїни передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на припис наведеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності дій (вчинення бездіяльності) суб'єкта владних повноважень, якими ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії, то ГУПФУ в Запорізькій області має доводити правомірність (вчинення розрахунку) нарахування пенсійних виплат.

Разом із тим, відповідачем навіть не виконано вимоги ухвали від 17.11.2017, якою витребувано копію пенсійної справи ОСОБА_1

Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія А, № 303А, п. 29). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті.

В свою чергу, відповідачем не надано суду жодного доказу (у відповідності до вимог ст.70, 79 КАСУкраїни), який підтвердив би законність та обґрунтованість оскаржуваної відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1

Крім того, посилання відповідача при листуванні з позивачем та у письмових запереченнях на позов, щодо проведення перерахунку пенсії лише після отримання з Державного бюджету України додаткових коштів не відповідає вимогам чинного законодавства.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Зокрема, Європейський Суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через принцип юридичної визначеності, згідно якого остаточне рішення суду у справі не може піддаватися сумніву, навіть у разі зміни законодавства (п. 51, 52 рішення у справі «Рябих проти Росії» від 24 липня 2003 pоку).

Крім цього, відповідно до роз'яснення Верховного Суду України № 1-5/400 від 14 липня 2006 року, наданого на підставі листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у справі «Качко проти України», реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як причину невиконання своїх зобов'язань, судами не повинні прийматися до уваги.

Таким чином, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Разом із тим, позивач у позові клопоче про встановлення строку для надання звіту ГУПФУ в Запорізькій області звіту про виконання судового рішення. В обґрунтування зазначено, що з 01.01.2016 року з моменту виникнення підстав, для перерахунку пенсії відповідач навмисно ухиляється від дотримання чинного законодавства України та здійснення перерахунку пенсії, що спонукало позивача до звернення до суду.

Частиною 1 статті 267 КАС України визначено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У Рішенні від 30.06.2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).

Як зазначив Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978 року у справі «Класс та інші проти Німеччини», «із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури».

Окремо суд зазначає, що права позивача на перерахунок пенсії та отримання пенсії в належному розмірі порушуються відповідачем тривалий час. Відповідач був обізнаний про неправомірні дії (бездіяльність) щодо перерахунку пенсій категорії осіб до якої відноситься позивач.

Таким чином відповідач мав достатньо часу для вчинення певних дій для проведення належного перерахунку розміру пенсії позивачу, тобто строк подання звіту про виконання судового рішення на протязі місяця з дати набуття законної сили постанови суду є розумним строком.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо нездійснення перерахунку і виплати призначеної пенсії ОСОБА_1, на підставі довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області та у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ЄДРПОУ: 20490012, юридична адреса: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158Б) провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (11.04.1662р.н., ІННОМЕР_1) з 01.01.2016 року шляхом її підвищення з урахуванням довідки №86/15083 відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та здійснити виплату не отриманої суми пенсії без обмеження будь-яким строком.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (код ЄДРПОУ20490012) надати звіт про виконання даної постанови у місячний строк з моменту набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі, протягом 10 днів з дня отримання постанови, апеляційної скарги.

Суддя І.П.Соболєва