
1Справа № 335/13904/17 2-а/335/613/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2017 року Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді СоболєвоїІ.П., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції в Запорізької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання винити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
09.11.2017 до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції в Запорізької області, в якому позивач просить суд:
- визнати безпідставним, не обґрунтованим і протиправним рішення сектору пенсійного забезпечення Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області, щодо призначення позивачу пенсії за посадою ректора Запорізького юридичного інституту МВС України у відповідності з висновком від 25.07.2002 року та пенсійною справою №86/13460;
- зобов'язати сектор пенсійного забезпечення Головного Управління Національної поліції в Запорізькій області:
а) поновити право позивача на отримання пенсії за посадою начальника УВС в Запорізькій області у відповідності з висновком від 23.10.1992року та пенсійною справою;
б) здійснити перерахунок пенсії за посадою начальника УВС в Запорізькій області з 10.07.2002 року по теперішній час;
в) вжити заходи щодо відшкодування завданих збитків з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУкраїни), суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, з огляду на наступне.
Пунктом 3 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Частиною 3 статті 50 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктами 7, 9 частини 1 статті 3 КАС України встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;
відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Із зазначених вище норм випливає, що відповідачем у справі може бути або державний орган або його посадова особа.
Всупереч зазначеного, у позові відповідачем зазначено структурний підрозділ Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Сектор з питань пенсійного забезпечення.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
З огляду на зазначене, позивачу необхідно визначити відповідача у справі, у відповідності до вимог чинного законодавства.
Пунктом 4 частини 1 статті106 КАСУкраїни встановлено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Частиною 4 статті 105 КАСУкраїни передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії.
Позивачем у прохальній частині не конкретизовано, які саме бездіяльність чи рішення Головного управління національної поліції в Запорізькій області він просить визнати протиправною (протиправним), а також не зрозуміло які саме дії повинен вчинити відповідач.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011року №3674-VІ (далі Закон № 3674-VІ) передбачено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами ч.1 ст.4 Закону №3674-VІ, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із з ч.2 ст.4 Закону №3674-VІ ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» №1801-VIII від 21.12.2016 встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Частиною 3 ст.6 Закону №3674-VІ передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки у адміністративному позові позивачем об'єднано декілька позовних вимог немайнового характеру, то розмір судового збору, який повинен сплачуватися позивачем за 1(одну) позовну вимогу немайнового характеру становить 640,00грн.
Разом із тим, пунктом 5 частини 1 статті 107 КАСУкраїни передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо.
Суд зазначає, що згідно до ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
На підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів суд може дійти висновку про наявність або відсутність поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Перевіривши додані до позову документи судом зясовано, що позивач не зазначає конкретну дату, коли він дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, посилаючись на обставини 2002 року.
Отже, позивачу необхідно подати уточнений позов в якому чітко зазначити дату, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів та надати докази в підтвердження, чітко зазначити чи було пропущено позивачем строк звернення до суду та за наявності зазначити всі поважні причини пропуску такого строку і надати докази у підтвердження.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подачі до суду уточненого позову (у двох примірниках) з уточненням відповідача та позовних вимог по справі, із зазначенням чи було пропущено позивачем строк звернення до суду та за зазначенням всіх поважних причини пропуску такого строку і надати докази у підтвердження; документу про сплату судового збору у відповідності до кількості позовних вимог немайнового характеру.
Суд повідомляє позивачу платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у м. Запоріжжі Запорізької області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38025409
Банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій обл.
Код банку отримувача (МФО): 813015
Рахунок отримувача: 31210206700007
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сектору з питань пенсійного забезпечення Головного управління Національної поліції в Запорізької області про визнання протиправним рішення та зобов'язання винити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) календарних днів з моменту отримання ухвали.
Розяснити позивачу, що недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду у встановлений термін: уточненого позову (та його копій для відповідача/відповідачів), в якому чітко зазначити найменування відповідача та позовних вимог по справі, із зазначенням чи було пропущено позивачем строк звернення до суду та за зазначенням всіх поважних причини пропуску такого строку і надати докази у підтвердження; документу про сплату судового збору у відповідності до кількості позовних вимог немайнового характеру.
Роз'яснити, що згідно з п.1 ч.3 ст.108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя І.П.Соболєва