
Єд. унік. № 243/9858/17
Провадження № 3/243/2090/2017
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2017 року м. Словянськ
Суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Старовецький В.І., за участю: секретаря Каліух К.М., прокурора Борисова А.А., розглянувши матеріали, які надійшли з міжрайонного відділу № 5 Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Дмитрівської сільської ради, яка мешкає за адресою: Донецька область, Словянський район, вул. Пушкіна, 26/9,
за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно рішення Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області від 17.11.2015 року № 1-7-4 «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» була обрана депутатом Дмитрівської сільської ради, і згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вона є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.
Частиною 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п/п «а» і «в» пункту 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього закону зобовязані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 03.03.2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набув чинності 30.03.2017 року, відповідно до якого продовжено до 01.05.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше».
Відповідно до інформації, розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції депутат Дмитрівської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 16.08.2017 року о 12 год. 09 хв.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 1726 КУпАП, доведена, тому просив накласти відносно неї адміністративне стягнення в межах мінімальної санкції статті.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому правопорушенні визнала повністю, зазначила, що несвоєчасно подала електронну декларацію за 2016 рік, оскільки не має навиків роботи з компютерною технікою та не працював реєстр подачі електронних декларацій.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративного правопорушення, крім її пояснень, підтверджуєтьсянаступними доказами:
-Протоколом пленарного засідання та рішенням Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області № 1-7-4 від 17.11.2015 року «Про підсумки виборів депутатів Дмитрівської сільської ради 7 скликання 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» була обрана ОСОБА_1 депутатом Дмитрівської сільської ради (а. с. 20-26);
-протоколом № 718 від 03.11.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП, відповідно до якого ОСОБА_1, будучи субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 16.08.2017 року о 12 год. 09 хв., тоді як строк подачі декларацій Законом 1975-VIII було продовжено до 01.05.2017 року (а. с. 7-11);
-поясненнями ОСОБА_1 від 30.08.2017 року, відповідно до яких на початку березня 2017 року їй стало відомо про необхідність надання електронної декларації. В цей же час, нею було отримано ключ для входу до Єдиного державного реєстру декларацій. Після чого, зібравши усі необхідні документи для заповнення електронної декларації почала її заповнювати на сайті НАЗК. Так, в останніх числах березня 2017 року нею здійснювались численні спроби щодо відправки декларації до Єдиного державного реєстру декларацій, свою декларацію вона не змогла відправити, оскільки в роботі Єдиного реєстру були збої. Після чого спроб більше не робила, повідомлень до НАЗК щодо неспроможності подати електрону декларацію не робила. 10.08.2017 року їй стало відомо, що її декларація відсутня в ЄДРД та їй необхідно подати її у найкоротший термін. 16.08.2017 року ОСОБА_1 було подано вказану декларацію, після чого їй на електронну скриньку прийшло повідомлення про те, що її декларацію успішно подано (а. с. 17);
-скриншотом декларації з сайту Єдиного державного реєстру декларацій від 28.08.2017 року, відповідно даних якого ОСОБА_1 подала свою декларацію 16.08.2017 року о 12 год. 09 хв. (а. с. 13-16);
-відповіддю НАЗК про дату подачі декларації, відповідно до якої ОСОБА_1 зареєструвалася в ІТС Реєстр 16.08.2017 року о 11-01 год., подала свою декларацію 16.08.2017 року о 12-09 год. (а. с. 31-33);
-листом Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/4886/17 від 02.03.2017 року, відповідно до якого дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подачі субєктами декларування документів до Реєстру (а. с. 38);
-поясненнями секретаря Дмитрівської сільської ради Словянського району Донецької області ОСОБА_2, відповідно до яких з депутатами Дмитрівської сільської ради, зокрема з ОСОБА_1 проводилася розяснювальна робота щодо недопущення порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та своєчасного подання шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації за 2016 рік (а. с. 37);
Судом було встановлено, що депутат Дмитрівської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 16.08.2017 року о 12 год. 09 хв.; подання декларації з порушенням встановленого Законом строку без поважних на те причин (під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у звязку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
ОСОБА_1 вищезазначені зобовязання не виконала, таким чином, її провина у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, доведена у повному обсязі.
Обставинами, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення, є повне визнання вини та щиросердне каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Заслухавши пояснення правопорушниці, думку прокурора, який не наполягав на суворому покаранні ОСОБА_1, враховуючи вищевикладене, особу правопорушниці, те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, провину свою визнала та щиросердно покаялася, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 850,00 грн. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження нових правопорушень.
Окрім того, в порядку ст. 401 КУпАП з правопорушниці ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 320,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 34, 35, ч. 1 ст. 1726, ст. ст. 283, 284 КУпАП, пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850, 00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.), який сплатити на користь держави на р/р 31119106700339, код платежу 21081100, одержувач УДК Словянського району, ЄДРПОУ 37803368, банк ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави на р/р 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір в сумі 320,00 грн. (триста двадцять грн. 00 коп.)
Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк предявлення виконавчого документа до виконання 3 (три) місяці.
Суддя
Словянського міськрайонного суду ОСОБА_3