Постанова № 70841496, 29.11.2017, Каховський міськрайонний суд Херсонської області

Дата ухвалення
29.11.2017
Номер справи
658/3342/17
Номер документу
70841496
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 658/3342/17

(провадження № 2-а/658/65/17 )

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2017 року м.Каховка

Каховський міськрайонний суд Херсонської області у складі:

головуючого - судді Подіновської Г.В.,

за участю: секретаря Частило М.В.,

позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представників відповідача: Фурси О.В., Даніялової О.Г., Парій В.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Каховка Херсонської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в :

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, у якому просила визнати протиправними дії відповідача та скасувати рішення про відмову у наданні субсидії, а також зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву про призначення субсидії з січня 2017 року.

В обґрунтування вимог вказала, що з 19.01.2017 року перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення у зв'язку з народженням дитини, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина з 16.01.2017 року зареєстрована та проживає разом з позивачкою. Оскільки дохід позивачки за січень значно менший за прожитковий мінімум, має право на право на субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, проте відповідачем безпідставно відмовлено у призначенні субсидії з січня 2017 року.

Під час судового розгляду позивач та її представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, просили позов задовольнити.

Представник відповідача - Парій В.А. проти задоволення позовних вимог заперечувала, надала письмові заперечення проти позову, які підтримала у судовому засіданні. Також пояснила, що субсидія призначається виходячи з числа зареєстрованих у житлі осіб на початок місяця. Оскільки ОСОБА_1 зареєструвала дитину у січні 2017 року, а з заявою про призначення субсидії звернулася у лютому, субсидія була призначена саме з лютого 2017року.

Інші представники відповідача позицію представника Парій В.А. підтримали, вказавши, що відмова у наданні ОСОБА_1 субсидії з січня 2017 року є цілком обґрунтованою та такою, що ґрунтується на положеннях законодавства.

Заслухавши пояснення сторін, свідків, розглянувши подані сторонами документи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає,що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, установленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідно до ч.1 ст.8 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, ОСОБА_1 у серпні 2016 року звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради за призначенням субсидії для відшкодування житлово-комунальних послуг (а.с. 107)

Оскільки у 2016 році ОСОБА_1 була платником єдиного податку ІІІ групи оподаткування, їй було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з серпня 2016 року по квітень 2017 року включно щомісячно в сумі 0,0 грн. (а.с. 30).

Після перерахунку у жовтні 2016 року розмір субсидії на період з жовтня 2016 року по квітень 2017 року не змінився (а.с. 31).

Вказані рішення відповідача про призначення субсидії в розмірі 0,0 грн. позивач не оскаржувала.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 народила доньку ОСОБА_6 (а.с.12), яка з 16.01.2017 року зареєстрована разом з позивачкою за адресою АДРЕСА_1 (а.с.8).

07.02.2017 року ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради з заявою про призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, надавши інформацію про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та декларацію про доходи (а.с.91).

Рішенням про призначення субсидії від 15.02.2017 року ОСОБА_1 призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період, з лютого 2017 року по квітень 2017 року ( а.с.97).

Вважаючи відмову у призначенні субсидії з січня 2017 року необґрунтованою, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернулася з даним позовом до суду.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначено Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, тут і надалі у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі - Положення).

Згідно з п. 2 Положення право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (п. 3 Положення ).

Відповідно до пункту 6 Положення субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Кількість зазначених осіб визначається на початок місяця, з

якого призначається субсидія.

Згідно п.14 Положення субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців.

Цим же пунктом Положення передбачено, що якщо громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, на підставі рішень районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

ОСОБА_1 не доведено обставин, які б давали їй право на отримання субсидії за період, що передував зверненню до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради з заявою про призначення субсидії.

Суд вважає, що показання свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які бачили ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року з новонародженою дитиною на вулиці та вдома, в той час, як вона мала перебувати в акушерському відділенні Каховської ЦРЛ, правомірності дій відповідача не спростовують.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

В контексті наведених вище положень за законодавства та встановлених обставин справи, суддів акцентує увагу позивачки на тому, що ані суд, ані органи державної виконавчої влади не можуть підміняти собою законодавчий орган, розширюючи коло осіб, які мають право на призначення субсидії та підстави її призначення, визначені законодавчим органом.

Таким чином, відповідач за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про призначення житлової субсидії дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для надання останній субсидії з січня 2017 року та призначив субсидію з лютого 2017 року - місяця звернення з відповідною заявою.

Отже, підстави до задоволення позовних вимог відсутні.

Керуючись ст.ст.11, 72, 86, 94, 158-163 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

п о с т а н о в и в :

Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії. - залишити без задоволення у повному обсязі.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Г. В. Подіновська