Постанова № 7083623, 06.11.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2009
Номер справи
2-а-4650/08
Номер документу
7083623
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа №  2-а-4650/08  

категорія  6.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2009 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Черняхович І.Е.,

при секретарі -       Карасюк Т.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі  Міністерства транспорту та зв'язку України в особі  Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області

до   Приватного підприємця - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1    

про  стягнення 1700,00 грн.,-

встановив :

  Прокурор м. Житомира в інтересах позивача звернувся до суду з  вказаним позовом, в якому просить стягнути з відповідача  1700,00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування  позову зазначає, що в порушення вимог ст.40 Закону України "Про автомобільний транспорт" Приватний підприємець - суб'єкт підприємницької діяльності надавав послуги по здійсненню нерегулярних пасажирських перевезень без оформлення відповідних документів.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив.

Заслухавши думку прокурора, пояснення   представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню  з таких підстав.

Статтею 34  Закону України "Про автомобільний транспорт", передбачено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, забезпечувати безпеку дорожнього руху, забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Згідно ст. 40 Закону України "Про автомобільний транспорт", водій автобуса, таксі, легкового автомобіля на замовлення, легкового автомобіля при перевезенні пасажирів зобов'язаний мати з собою і пред'являти для перевірки уповноваженим посадовим особам документи, передбачені законодавством.

Судом встановлено, що Прокуратурою м. Житомира при здійсненні нагляду  за додержанням вимог законодавствам в сфері економіки, а саме  в частині своєчасності наповнення грошовими коштами Державного бюджету України встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконкомом Житомирської міської ради 27.01.1998 року за № 264.

Перевіркою Прокуратури м. Житомира  встановлено, що державними інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції АР Крим проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час  виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої виявлено порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме, що ОСОБА_1 здійснював на автотранспортному засобі марки "DAF Bovva", номерний знак НОМЕР_1, перевезення пасажирів без документів , передбачених ст. 39 вказаного Закону, зокрема, договору із замовником транспортних послуг та документу, що засвідчує сплату послуг, дорожнього листа, про що складено акт№010299 від 07.08.2007р.

За результатами розгляду вищевказаного акту про результати перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання регулярних пасажирських перевезень винесено постанову № 022224 від 29.08.2007р. про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів  без оформлення  документів, перелік яких визначений ст.ст. 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постанова  про застосування фінансових санкцій відповідачем  не оскаржена, набрала законної сили, на день розгляду справи фінансову санкцію він не сплатив.

Отже, суд вважає позовні вимоги  обґрунтованими, такими що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст.ст.86,94,159-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства, суд -

постановив :

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємця - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 в дохід Державного бюджету України (р/р № 31115106700002 УДК в Житомирській області, МФО 811039, код 22062319, код платежу 210811) фінансову санкцію у розмірі 1700,00 грн.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                І.Е.Черняхович