Постанова № 70834928, 11.12.2017, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
11.12.2017
Номер справи
279/3486/17
Номер документу
70834928
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 279/3486/17

ПОСТАНОВА

іменем України

11 грудня 2017 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

в складі головуючого судді Коренюка В.П.,

при секретарі Подвисоцькій Т.В.,

розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коростені Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відносно перерахунку пенсії,-

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльності протиправною Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відносно перерахунку пенсії. В позові ОСОБА_1 просив: визнати бездіяльність відповідача щодо перерахунку йому пенсії протиправною; зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року", починаючи з 1 січня 2016 року.

В обгрунтування своїх вимог посилається на те, що він у 20.01.2001 році був звільнений з ОВС України, відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію по інвалідності, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Зазначає, що має право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року".

Проте, звернувшись до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, отримав лист - відповідь за вих. №511/Н-11 від 16 березня 2017 року, із зазначенням про те, що підстави для перерахунку пенсії відсутні.

09 березня 2017 року позивач звернувся до Міністерство внутрішніх справ України із заявою про направлення до Пенсійного фонду України інформації про зміну грошового забезпечення зумовлену постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року та отримав відповідь, що Міністерством внутрішніх справ України надіслано повідомлення до Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, що і стало приводом для звернення до суду.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, зазначив, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Представник відповідача просив відмовити у задоволені позову, про що надав суду письмові заперечення.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Житомирській області та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

20 березня 2017 року ОСОБА_1 звернувся з письмовою заявою до відповідача з проханням провести перерахунок раніше призначеної йому пенсії і встановити новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку, а 29 вересня 2016 р. відповідач листом йому відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, обґрунтувавши таку відмову тим, що на той час, від МВС України до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області ще не надходила інформація про підстави проведення перерахунку йому пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок), пунктом 1 якого встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Такими нормативними актами є й постанова Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України", наказ Міністерства внутрішніх справ України №138 від 17.02.2017 р. "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських".

Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Тобто, виходячи з наведеного, зазначеним Порядком встановлена наступна послідовність дій: Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тому в даному випадку Міністерство внутрішніх справ України своїм листом повідомило Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Враховуючи, що відповідачем отримано інформацію, зокрема наявна довідка №85/8616 про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку його пенсії, суд вважає позов обґрунтованим та таким, який підлягає до задоволення.

Оскільки, відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В даному випадку відповідач належними доказами правомірності своїх дій не довів, тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8-12, 71, 86, 160-163, 183-2, 186, 256, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд, -

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у відмові в перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 пенсії, на підставі довідки, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області №85/8616 від 07 липня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 9 березня 2006 року", без обмеження граничного розміру, з врахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 1 січня 2016 року.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь держави судовий збір в розмірі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) гривень 00 копійок.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФ України в Житомирській області подати в десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Постанова Коростенського міськрайонного суду Житомирської області може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а особою, яка не була присутня у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Коростенського міськрайонного суду

Житомирської області В. П. Коренюк