
490/6894/17 від09.10.2017
н\п 3/490/2611/2017
Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 490/6894/17
3/490/2611/2017
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 жовтня 2017 року м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., при секретарі Черновій Н.А., за участю прокурора Качаун А.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення:
ОСОБА_1, яка народилася 01 липня 1984 року в м. Лубни, Полтавської області, є громадянкою України, працює головним спеціалістом відділу по реалізації генерального плану міста управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
10.08.2017 року з Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України до Центрального районного суду м. Миколаєва надійшли адміністративні матеріали щодо вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 108 від 09.08.2017 року, з 03 листопада 2008 року ОСОБА_1 здійснює трудову діяльність у Миколаївській міській раді та має 6 категорію 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до підп. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Крім цього, відповідно до роз'яснень термінів статті 1 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, тобто особою, зазначеною у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, яка зобов'язана подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно п. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ст. 3 цього ж Закону (підпункт "в" - державні службові, посадові особи місцевого самоврядування), зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В подальшому, згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" № 1975-VIII від 23.03.2017р. Розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 5-1 такого змісту: Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік ОСОБА_1 опублікована 17.07.2017 року о 18:04 год. Управління захисту економіки в Миколаївській області має у своєму розпорядженні копію листа з Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому зазначено, що дата публікації декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування співпадає з датою подання.
Таким чином встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік 17.07.2017 року.
Опитавши ОСОБА_1, остання пояснила, що їй було відомо про необхідність подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року. Крім цього, ОСОБА_1 була обізнана із вимогами та зобов'язаннями Закону України "Про запобігання корупції", ще на початку здійснення трудової діяльності. Також, з пояснень ОСОБА_1 встановлено, що остання отримала електронний ключ для доступу до персонального електронного кабінету в системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", та почала заповнювати вищевказану декларацію в середині березня 2017 року. ОСОБА_1 також зазначила, що вона не перевіряла чи надійшло їй повідомлення про успішну подачу декларації, однак коли вона намагалась перевірити чи є її декларація в Єдиному державному реєстрі осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в реєстрі, виникали технічні проблеми через які, начебто, вона не могла перевірити чи подана нею декларація. На надане пояснення, УЗЕ в Миколаївській області має в якості доказу лист з Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому зазначено, що технічні проблеми в реєстрі могли виникати лише в період з 24-28 березня 2017 року.
Проте, не дивлячись на вищевикладені пояснення, основною причиною несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік ОСОБА_1 є її халатність, через яку вона порушила строк подання вказаної декларації, тому що, як пояснила ОСОБА_1, вона лише один раз намагалась перевірити її наявність у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а потім зовсім про це забула.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю та суду пояснила, що вона була обізнана із вимогами та зобов'язаннями Закону України "Про запобігання корупції". В кінці березня 2017 року, більш точної дати вже не пам'ятає, вона заповнила та подала свою електронну декларацію за 2016 рік на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вона була впевнена в тому, що завчасно заповнила електронну декларацію та подала її в установлений законом строк. Будь-якого умислу на несвоєчасну подачу вказаної декларації або на приховання своїх доходів чи майна не мала. Просила суд не призначати їй покарання у вигляді штрафу, що передбачено санкцією статті.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною, у зв'язку з чим просив визнати її винною у вчиненні вказаного правопорушення та призначити стягнення згідно санкції вказаної статті.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріли справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.
Згідно з положеннями ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», корупційним правопорушенням є діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Суть корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає в порушенні вимог фінансового контролю, тобто у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України № 223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об’єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об’єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації. Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи не прямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв’язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу по реалізації генерального плану міста управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради, була обізнана про передбачений законом обов'язок та порядок подання декларації в строк до 1 травня 2017 року, однак електронну декларацію за 2016 рік подала лише 17.07.2017 року. Будь-яких доказів про наявність поважних причин пропуску строків подачі електронної декларації, ні в матеріалах справи, ні в судовому засіданні встановлено не було.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного вище правопорушення підтверджується доказами, наявними в матеріалах справи, а саме:
- копією наказу начальника управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради № 19\46 від 03.11.2008 року про прийняття на посаду ОСОБА_1 (а.с. 7);
- копією посадової інструкції головного спеціаліста відділу по реалізації генплану міста управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради ОСОБА_1 (а.с. 8-9);
- скріншотом результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій, відповідно до якого ОСОБА_1 подала свою електронну декларацію (щорічна) із запізненням, а саме 17.07.2017 року о 18:04 год. (а.с. 10);
- копією розпорядження Миколаївського міського голови № 2 рк від 11 січня 2013 року про присвоєння головному спеціалісту відділу по реалізації генплану міста управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради ОСОБА_1 чергового 11 рангу (а.с. 14);
- копією попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та "Про засади запобігання і протидії корупції", пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби (а.с. 21);
- копією засвідчення ОСОБА_1 про ознайомлення із вимогами Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" від 05.01.2010 року (а.с. 23);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1, відповідно до яких остання через свою недбалість подала електронну декларацію за 2016 рік лише 17.07.2017 року (а.с. 24-25);
- та іншими матеріалами справи.
Таким чином, своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням наведеного вище вважаю, що штраф у розмірі 850 грн. є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету Центрального району на розрахунковий рахунок № 31115106700006, одержувач УК у м. Миколаєві/Центральний район/21081100, код одержувача 37992781, банк одержувача ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013.
На підставі ст. 40 - 1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 в рахунок сплати судового збору у провадженні по цій справі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., що підлягає перерахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31219206700006, ОКПО 37992781, банк ГУДКСУ в Миколаївській області МФО 826013, код 22030001.
Постанову протягом десяти днів з її дня винесення може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, чи її захисником.
Суддя С.М. Скрипченко