Ухвала суду № 70831466, 04.08.2011, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2011
Номер справи
2-а-173/11/2414
Номер документу
70831466
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2-а-173/11/2414

Головуючий у 1-й інстанції: Данилюк М.І.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2011 рокум. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Мельник-Томенко Ж. М.

суддів: Матохнюка Д.Б., Совгири Д. І.

при секретарі: Чернишук О.М.

за участю представників сторін:

позивача не з'явився,

відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, представники на підставі довіреностей

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 Радувича на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 24 березня 2011 року у справі за адміністративним позовом суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 Радувича до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про скасування рішення , -

В С Т А Н О В И В :

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_4 Радувич 13.01.2011 року звернувся до Шевченківського районного суду м. Чернівці з адміністративним позовом до виконавчого комітету Чернівецької міської ради про скасування рішення №904/22 від 18.11.2008 року.

Постановою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 24.03.2011 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення позову. Апеляційна скарга обґрунтована тим, що суд І інстанції порушив норми матеріального та процесуального права. Так, ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено вичерпний перелік осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення. Натомість відповідач оскаржуваним рішенням уповноважив складати такі протоколи як санітара так і завідуючих торговими секторами. Суд І інстанції не врахував, що працівники ринку не є посадовими особами у розумінні положень Закону України "Про державну службу", оскільки працівники ринку не являються державними службовцями. Окрім того, КП МТК "Калинівський ринок" як комунальне підприємство підзвітне та підконтрольне Чернівецькій міській раді та її виконавчому комітету.

Позивач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечили проти задоволення апеляційної скарги, вказавши що судове рішення є законним і обґрунтованим, а дії та рішення відповідача відповідають вимогам закону.

Враховуючи те, що явка позивача не визнавалась судом апеляційної інстанції обов'язковою, а неявка, у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України, не перешкоджає судовому розгляду справи, суд апеляційної інстанції ухвалив здійснювати розгляд за відсутності позивача.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як вірно встановлено судом І інстанції, що підтверджується матеріалами справи, Комунальне підприємство «Міський торгівельний комплекс «Калинівський ринок» є юридичною особою із місцем знаходження 58020, Чернівецька обл.., м.Чернівці, Садгірський район, вул. Калинівська, буд. 13А і присвоєний ідентифікаційний код 22849693, це підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд І інстанції дійшов висновку що оскаржуване рішення відповідача прийняте у межах його компетенції що визначена Законом України "Про місцеве самоврядування" та ст. 255 КУпАП, а тому доводи позивача не знайшли свого підтвердження.

Суд апеляційної інстанції погоджується з такими висновками суду І інстанції, виходячи з наступного.

Відповідно до п.п. 2 п. "б" Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням цін і тарифів.

Згідно з п.п. 2 п. "б" ст. 30 вищевказаного Закону, цим органам делеговано повноваження щодо здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, транспорту, зв'язку, за технічним станом, використанням та утриманням інших об'єктів нерухомого майна усіх форм власності, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах; прийняття рішень про скасування даного ними дозволу на експлуатацію об'єктів у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (статті 103-1, 103-2, 104, частина перша статті 106-1, статті 106-2, 149 - 154, 155, 155-2, 156, 156-1, 156-2, 159 - 160, 160-2, стаття 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183, 185-1, 186-5; статті 78 - 84.

Враховуючи викладене, законодавством надано право виконавчому комітету міської ради уповноважувати посадових осіб складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення ст. ст. 155, 159 КУпАП.

Суд апеляційної інстанції не приймає до уваги доводи апелянта про те, що заступник генерального директора з організації торгівлі та надання послуг, санітарний лікар і завідуючі торговими секторами КП МТК "Калинівський ринок" не являються посадовими особами, оскільки не є державними службовцями.

Поняття "посадова особа" розкрито в різних нормативно-правових актах, зокрема в Законі України "Про державну службу", Порядку застосування норм п. 15.4 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", затвердженого наказом ДПА України № 113 від 19.03.2001 року.

Під посадовими особами належить розуміти осіб, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також займають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням.

Таким чином особи КП МТК "Калинівський ринок" визначені в додатку № 1 до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради № 904/22 від 18.11.2008 року являються посадовими особами, оскільки виконують організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки.

З огляду на викладене, оскаржуване рішення прийнято відповідачем відповідно до вимог законодавства, а тому вказане рішення не порушує права позивача.

Отже, вимоги апелянта - є безпідставними, а висновки суду першої інстанції не спростовуються доводами апеляційної скарги.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для його скасування.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 Радувича, залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 24.03.2011 року , без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 09 серпня 2011 року .

Головуючий < Список > ОСОБА_1

Судді< Список > ОСОБА_5

< Список > ОСОБА_6

< Список >

< Список >