
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 грудня 2017 р.м. ОдесаСправа № 814/870/17
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Єщенко О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 5 вересня 2017 року по справі №814/870/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправним та скасування акту, визнання протиправним та скасування розрахунку, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 5 вересня 2017 року частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1.
На зазначену постанову суду Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області подало апеляційну скаргу.
Вивчивши апеляційну скаргу, суддя вважає, що скарга має бути залишена без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте апеляційна скарга вказаним вимогам не відповідає, оскільки до скарги не додано документ про оплату судового збору.
Слід зазначити, що згідно із п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у сумі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За змістом адміністративного позову, поданого 04.05.2017 року, предметом спору у цій справі є протиправність акту Управління від 07.04.2017 року СА №0220271, протиправність розрахунку Управління плати за проїзд у сумі 143,2 євро (що складає 4 139,91 грн. відповідно до офіційного курсу НБУ на день проведення розрахунку).
Таким чином, вказаний адміністративний позов містить одну позовну вимогу немайнового характеру та вимоги майнового характеру, тому при обчисленні розміру судового збору слід виходити із правил, встановлених п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у сумі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у сумі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За правилами ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600 грн.
Так, розмір судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру становить 640 грн.
Розмір судового збору за подання фізичною особою до адміністративного суду позову майнового характеру у сумі 1 відсотка від ціни позову (4 139,91 грн.) становить 41,4 грн., тобто застосовуються правила щодо мінімального розміру судового збору у сумі 640 грн.
Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції з урахуванням вимог п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI становить 1 408 грн. (110% від 640 грн. + 640 грн.).
Статтею 5 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області не звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, тому при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апелянт має додержуватись правил, встановлених ч. 6 ст. 187 КАС України, п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI.
Також, відповідно до ч. 5 ст. 187 КАС України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Як вбачається з матеріалів, апеляційна скарга підписана представником Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_2 згідно довіреності від 21.12.2016 року.
Отже, представником апелянта не додано до скарги оформлений належним чином документ про свої повноваження діяти від імені Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області.
Відповідно до ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Згідно із ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, враховуючи норми Закону України «Про судовий збір» та процесуального законодавства, вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку на усунення недоліків апеляційної скарги шляхом: подання належним чином оформленого документа про повноваження діяти від імені Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області; подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1 408 грн. на рахунок Одеського апеляційного адміністративного суду №31212206781008, отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код ЄДРПОУ отримувача: 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО): 828011, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Керуючись ст.ст. 108, 186, 189 КАС України,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Укртрансбезпеки у Черкаській області - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 9 січня 2018 року.
Роз'яснити Управлінню Укртрансбезпеки у Черкаській області, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Єщенко О.В.