Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-3175/09/0670
категорія 2.11.1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Євпак В.В.,
при секретарі - Халімончук С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом міського комунального підприємства "Бердичівводоканал" до Бердичівської об'єднаної державної податкової інспекції
про скасування податкового повідомлення-рішення,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, просить скасувати податкове повідомлення-рішення Бердичівської ОДПІ №0000102301/2 від 22.04.2009 року про визначення податку на додану вартість в розмірі 21735 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 10868 грн. Вимоги мотивує тим, що при проведенні перевірки було встановлено порушення Закону України "Про податок на додану вартість", а саме: заниження податку на додану вартість на суму 21735 грн. З вказаним порушенням не погоджуються, оскільки МКП "Бердичівводоканал" отримує з бюджету дотацію на покриття від"ємної різниці між затвердженим розміром тарифів та економічно-обґрунтованими витратами. Отриману дотацію в тарифах не можна рахувати, як надання пільгової послуги. Відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", бюджетні кошти, отримані у вигляді дотацій і субвенцій з фондів загальнообов"язкового державного соціального страхування, або бюджетів (зокрема, субсидії та поточні трансферти підприємствам) вважаються доходом з інших джерел і включаються з метою оподаткування податком на прибуток до складу його валових витрат. У разі придбання за рахунок таких коштів товарів (послуг) чи основних заходів, суми податку на додану вартість, сплачені при їх придбанні можуть бути включені до складу податкового кредиту. Вважають, що податкове повідомлення-рішення є неправомірним, та таким, що підлягає скасуванню.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечують, з тих підстав, що при проведенні перевірки встановлено порушення Закону України "Про податок на додану вартість", а саме не проведення розподілу податкового кредиту на суми ПДВ з вартості товарів, які використані в оподатковуваних операціях, а частково в неоподатковуваних операціях. В результаті МКП "Бердичівводоканал" завищено податковий кредит по податку на додану вартість на суму 21735 грн., а саме, в березні 2008 року завищено на 4747 грн.; в квітні 2008 року завищено на 4665 грн.; в червні 2008 року завищено на 4592 грн.; в серпні 2008 року завищено на 7731 грн. МКП "Бердичівводоканал" отримує від держави дотації. Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетні кошти, що надійшли для погашення заборгованості минулих років з різниці тарифів не підпадають під об"єкт оподаткування податком на додану вартість. Так, як операції з отримання дотацій не є об"єктом оподаткування, відповідно право на податковий кредит по придбаних товарах (роботах, послугах) позивач має лише в розмірі, який відповідає частці використання таких придбаних товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях. Вважають податкове повідомлення-рішення правомірним, та таким, що не підлягає скасуванню.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив, 09.01.2009 року Бердичівською ОДПІ проводилась планова виїзна перевірка МКП "Бердичівводоканал" з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2005 року по 30.09.2008 року, про що складено акт №26/23-01/32569790.
В результаті проведення встановлено порушення п.п. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме: завищення податкового кредиту на суму 21735 грн., а саме: в березні 2008 року завищено на 4747 грн.; в квітні 2008 року завищено на 4665 грн.; в червні 2008 року завищено на 4592 грн.; в серпні 2008 року завищено на 7731 грн.
На підставі вказаного порушення 22.04.2009 року винесено податкове повідомлення-рішення №0000102301/2 про визначення зобов"язання з податку на додану вартість в розмірі 21735 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 10868 грн.
Відповідно до статуту МКП "Бердичівводоканал" надає послуги населенню міста у вигляді водопостачання та транспортування стоків, згідно тарифів затверджених місцевими органами.
Тарифи, визначені органами місцевого самоврядування є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат. Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" підприємство отримує з бюджету дотацію на покриття від"ємної різниці між затвердженим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг. Для житлово-комунальних послуг, на які встановлено регульовані тарифи, базою оподаткування є тариф, який оподатковується ПДВ за ставкою 20% (підприємство не займається пільговою і не пільговою діяльністю).
Судом встановлено, що Бердичівською міською радою МКП "Бердичівводоканал" виділялась дотація для відшкодування різниці в тарифах.
Отримана підприємством дотація, призначена для покриття збитків підприємства у зв"язку з регулюванням цін та тарифів та є неоплатною.
У відповідності з п.п. 4.1.6 п.4.1 ст. 4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", бюджетні кошти, отримані у вигляді дотацій і субвенцій з фондів загальнообов"язкового державного соціального страхування, або бюджетів вважаються доходом з інших джерел і включаються з метою оподаткування податковим на прибуток до складу його валових доходів.
Крім того, відповідно до роз"яснення ДПА України, що викладено в листі ДПА України від 29.05.2009р. №11275/7/16-1517, дохід платника податку, одержаний ним з бюджету у вигляді дотацій, субсидій та трансфертів, незалежно від цілей використання, вважається доходом з інших джерел і включається з метою оподаткування до складу його валових доходів.
Відповідно до п.п.7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит з ПДВ звітного періоду визначається у зв"язку з придбанням товарів з метою їх подальшого використання в операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Таким чином, у разі придбання за рахунок бюджетних коштів (дотацій, субсидій, трансфертів) товарів (послуг) чи основних фондів, суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до податкового кредиту за умови дотримання інших умов Закону щодо формування податкового кредиту.
Зазначене роз"яснення по суті не змінює норми Закону України "Про податок на додану вартість" та вимоги передбачені цим Законом на момент проведення перевірки позивача.
Встановлено, що платником податків при формуванні податкового кредиту інші умови Закону були дотримані.
За таких обставин, МКП "Бердичівводоканал" правомірно віднесено до податкового кредиту суму в розмірі 21735 грн.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Бердичівської ОДПІ №0000102301/2 від 22.04.2009 року є неправомірним та підлягає скасуванню.
Керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158-162 КАС України, суд-
постановив:
Позов задовольнити.
Податкове повідомлення-рішення Бердичівської об"єднаної державної податкової інспекції №0000102301/2 від 22.04.2009 року скасувати.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: В.В. Євпак
Постанова в повному обсязі виготовлена 30.10.2009 року.