справа № 2а-3914/09/0670
категорія 6.11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Черняхович І.Е.,
при секретарі - Степанові П.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мир"
про стягнення 1142,61 грн.,-
встановив:
Позивач просить стягнути з відповідача 1142 грн. 61 коп. адміністративно-господарських санкцій за нестворення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та не працевлаштування таких у 2008 році. Вимоги мотивує тим, що виходячи з середньооблікової чисельності працюючих у відповідача 14 чоловік, відповідач мав працевлаштувати 1 інваліда, але не влаштував і не виконав при цьому норматив у кількості 1 чоловіка. Сума адміністративно-господарської санкції з урахуванням пені в розмірі 24 грн.75 коп. обчислена з середньорічної заробітної плати штатного працівника на підприємстві 2235 грн. 71 коп. і становить 1142 грн. 614 коп.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надіслав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив: дані правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» від 21.03.1991 року з відповідними змінами (зі змінами до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійної і трудової реабілітації інвалідів від 06.10.2005 року) (далі Закон), чинного на момент виникнення правовідносин.
Згідно із ст. 19 Закону, для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо-облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи. які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
З статистичної звітності форми № 10 ПІ поштово-річного «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за 2008 рік видно, що середньооблікова кількість штатних працівників у відповідача становила 14 осіб. Відповідно чисельність інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідачем до чотирьох відсоткового нормативу, у 2008 році становила 1 особа, у той час коли у звітному періоді не було працевлаштовано жодного інваліда. У звітному періоді 1 робоче місце для забезпечення працевлаштування інвалідів, згідно з установленим нормативом, залишалось не зайнятим.
Таким чином розмір адміністративно-господарської санкції, виходячи з чисельності працюючих становить 1142 грн. 61 коп.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог.
Судові витрати з відповідача відповідно до ст. 94 КАС України, не стягуються.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року з відповідними змінами, керуючись ст. ст. 94, 158 – 163, 254 КАС України, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія" (13141, с. Авратин Любарського району Житомирської області, р/р 2600412782, МФО 311528 Райфайзен банк "Аваль", код 01051376) на користь Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 1142,61 грн.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: І.Е.Черняхович
Постанова в повному обсязі складена 30.09.2009р.