Ухвала суду № 70828696, 07.12.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2017
Номер справи
808/3578/17
Номер документу
70828696
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАМІНУ СТОРОНИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

07 грудня 2017 року Справа № 808/3578/17 Провадження № ЗВ/808/116/17

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Калашник Ю.В.,

розглянув у порядку письмового провадження заяву Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження

ВСТАНОВИВ:

Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, зацікавлені особи: Кам'янсько-Дніпровський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, в якому просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача, з Управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області на його правонаступника Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області за постановою по справі про адміністративне правопорушення від 20.03.2012 №15 про стягнення штрафу з ОСОБА_2.

На обґрунтування заяви зазначає, що 20.03.2012 УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області винесена постанова № 15 по справі про адміністративне правопорушення за порушення строків сплати єдиного внеску до керівника ПП «Атей-Охорона» ОСОБА_2 застосовано штраф у розмірі 1 700,00 грн. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області було реорганізовано шляхом злиття з УПФУ у Великобілозерському районі в Кам'янсько-Дніпровське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, яке у подальшому на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 №988 реорганізоване шляхом злиття з іншим управлінням Енергодарське об'єднане УПФУ в Запорізькій області. Вказує, що згідно із передавальним актом від 30.03.2017 було передано до правонаступника усе майно припинених управлінь Пенсійного фонду України. Посилається на приписи ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 264 КАС України та просить замінити сторону виконавчого провадження - стягувача УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області на його правонаступника Енергодарське об'єднане УПФУ в Запорізькій області щодо виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення від 20.03.2012 №15 про стягнення штрафу з ОСОБА_2.

04.12.2017 представник заявника надав до суду заяву (вх. №33948) про розгляд заяви без його участі.

Від представника Кам'янсько-Дніпровського районного ВДВС Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області надійшли письмові заперечення (вх. № 33883 від 04.12.2017), відповідно до яких зазначає, що факт припинення (реорганізація, ліквідація, тощо) стягувача або боржника, як особи, що вказана у виконавчому провадженні, не є достатньої підставою для зміни вибулої сторони правонаступником у разі відсутності відкритого за виконавчим документом виконавчого провадження. Наразі, постанова № 15 від 20.03.2012 на примусовому виконанні у відділі не перебуває, у зв'язку із чим просить відмовити у задоволенні заяви у повному обсязі.

За правилами ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 2 ст. 264 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

У зв'язку із викладеним суд розглядає заяву в порядку письмового провадження на підставі наявних доказів.

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Розглянувши наявні матеріали справи судом встановлено наступне.

20.03.2012 УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області винесена постанова № 15 по справі про адміністративне правопорушення за порушення строків сплати єдиного внеску до керівника ПП «Атей-Охорона» ОСОБА_2 застосовано штраф у розмірі 1 700,00 грн.

23.08.2017 державним виконавцем Кам'янсько-Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області винесено повідомленням № 7506, яким постанова від 20.03.2012 № 15 повернута без прийняття до виконання, у зв'язку із тим, що постанова не відповідає вимогам ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження» та заява про примусове виконання рішення подана іншою юридичною особою - Енергодарським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, яка не є стягувачем за виконавчим документом

У зв'язку із проведеною відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1055«Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» та від 21.12.2015 №988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» реорганізацією, Енергодарське об'єднане УПФУ в Запорізькій області звернулось до суду із даною заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява про заміну сторони виконавчого провадження, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

За приписами статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII від 02.06.2016 виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Частиною п'ятою статті 15 Закону № 1404-VIII передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Під правонаступництвом у виконавчому провадженні необхідно розуміти заміну однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від право попередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні.

Таким чином, процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою у зв'язку з вибуттям правопопередника після постановлення щодо нього рішення i заміни його правонаступником, тобто підставою заміни стягувача внаслідок правонаступництва, в тому числі й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають певні права та обов'язки, або пряма вказівка акта законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі та Управління Пенсійного фонду України в Великобілозерському районі з 01.04.2016 реорганізовані шляхом злиття в Кам'янсько-Дніпровське об'єднане УПФУ в Запорізькій області.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» №988 від 21.12.2016 вирішено реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 1, зокрема, реорганізувати шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в м. Енергодарі та Кам'янсько-Дніпровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та утворити Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Згідно із частиною третьою статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 у разі злиття юридичних осіб здійснюється державна реєстрація новоутвореної юридичної особи та державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.

Із змісту виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (ідентифікаційний код 41249795) зареєстровано 31.03.2017 як юридичну особу, місцезнаходження юридичної особи: 71503, Запорізька область, місто Енергодар, вулиця Українська, будинок 4А, офіс 2.

Здійснення заходів, пов'язаних з утворенням та реорганізацією центральних органів виконавчої влади, регулюється Порядком здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074. Відповідно до пункту 15 Порядку, у разі припинення органу виконавчої влади. Кабінет Міністрів України утворює відповідну комісію, затверджує її голову та визначає строк проведення реорганізації або ліквідації. Головою комісії з припинення органу виконавчої влади затверджується керівник або заступник керівника органу виконавчої влади, що припиняється.

Відповідно до пунктів 7, 23 постанови № 1074 майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта. Передавальний акт чи розподільчий ліквідаційний баланс складається комісією після закінчення строку пред'явлення вимог кредиторами та задоволення або відхилення таких вимог, підписується членом комісії - бухгалтером та затверджується головою комісії. Розподільчий баланс або передавальний акт повинен містити положення про правонаступництво щодо всіх фінансових зобов'язань органу виконавчої влади або територіального органу, що припиняється, всіх його кредиторів та боржників, у тому числі зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Передавальний акт головою комісії з припинення діяльності Кам'янсько-Дніпровського об'єднаного УПФУ в Запорізькій області та начальником Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області підписаний та затверджений 30 березня 2017 року (копія міститься в матеріалах справи).

Відповідно до частини першої статті 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Таким чином, враховуючи, що повернення виконавчого документа стягувачу не є завершальною стадією виконавчого процесу та не позбавляє учасника виконавчого провадження повторно пред'явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених Законом України «Про виконавче провадження», суд вважає заяву Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони виконавчого провадження обґрунтованою та дійшов висновку про необхідність заміни сторони виконавчого провадження.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Замінити сторону виконавчого провадження з примусового виконання постанови № 15 по справі про адміністративне правопорушення, виданої 20.03.2012 Управлінням Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області про стягнення з керівника ПП «Атей-Охорона» ОСОБА_2 на користь УПФУ в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області штрафу у розмірі 1 700,00 грн., а саме замінити вибулу сторону стягувача Управління Пенсійного фонду України в Кам'янсько-Дніпровському районі Запорізької області (адреса: Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, м. Кам'янсько-Дніпровська, вул. Гоголя, 1, ідентифікаційний код 20508568) на його правонаступника Енергодарське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (вул. Українська, буд. 4А, офіс 2, м. Енергодар, Запорізька область, 71503, ідентифікаційний код 41249795).

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ю.В.Калашник