
У Х В А Л А
06 грудня 2017 р. Справа № 804/8189/17Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Єфанова О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю "МАЛВІ ТРАНС" до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування актів та розрахунку, -
ВСТАНОВИВ
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МАЛВІ ТРАНС» до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати:
акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0009526 від 24.09.2017 року;
розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 23 до акту № 0009526 від 24.09.2017 року про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів;
акт № 025439 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.09.2017 року.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 20 липня 2006 року у справі «Сокуренко і Стригун проти України» вказав: фраза «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Термін «судом, встановленим законом» у пункті 1 статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з <…> питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів <…>». Суд дійшов висновку, що національний суд не мав юрисдикції судити деяких заявників, керуючись практикою, яка не мала регулювання законом, і, таким чином, не міг вважатися судом, «встановленим законом».
Відповідно до частини другої статті 2 КАС до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У пункті 7 частини першої статті 3 КАС зазначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Встановлено, що фактичним предметом спору є оскарження акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0009526 від 24.09.2017 року та акту № 025439 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.09.2017 року.
Актами перевірок є службові документи, що складаються посадовими особами органу державного контролю під час перевірок і фіксують їх перебіг та будь-які встановлені факти порушень законодавства.
Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0009526 від 24.09.2017 року та акт № 025439 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.09.2017 року не є рішеннями суб'єкта владних повноважень та не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а, отже, не породжує правовідносини, що можуть бути предметом спору.
Висновки, викладені в акті, самі по собі не тягнуть за собою правових наслідків для позивача, а, отже, не порушують його прав, свобод та інтересів. Акт є підставою для прийняття рішення про сплату коштів.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги про визнання протиправним та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0009526 від 24.09.2017 року та акту № 025439 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.09.2017 року не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МАЛВІ ТРАНС» до Управління Укртрансбезпеки у Кіровоградській області в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0009526 від 24.09.2017 року та акту № 025439 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.09.2017 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. ЄфановаСудове рішення № 70828354, Дніпропетровський окружний адміністративний суд було прийнято 06.12.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 804/8189/17. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: