Ухвала суду № 70828223, 23.11.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2017
Номер справи
804/12212/15
Номер документу
70828223
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 листопада 2017 р. Справа №804/12212/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про заміну сторони по справі,-

ВСТАНОВИВ:

Кам'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження у справі № 804/12212/15 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування заяви зазначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного Фонду України" управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області припинено шляхом приєднання до Кам`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області. А також зазначено про те, що функції з адміністрування єдиного внеску були передані від органів Пенсійного фонду України органам Міністерства доходів та зборів, у зв'язку з чим просили замінити Кам`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на Кам'янську об'єднану державну податкову інспекцію у Дніпропетровській області.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.11.2017 року було призначено до розгляду дану заяву на 23.11.2017 року.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи, просив розглядати заяву за відсутності представника управління в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної заяви із його участю.

Відповідно до ч. 6 ст. 128, ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.09.2015 року позов управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задоволено повністю.

Виконавчий лист виданий 03.12.2015 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом.

Стягувачем у виконавчому листі зазначено управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області.

Проте, докази відкриття виконавчого провадження за даним виконавчим листом відсутні. Відповідного не надано і заявником.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2015 року № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області реорганізовано шляхом приєднання до Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

Згідно ст. 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Оскільки первинний позивач - управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області вибув, його правонаступником є Кам'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області, тому є підстави для заміни позивача у справі, на підставі статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом з тим, не підлягає задоволенню заява заявника в частині заміни сторони з Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду Украй Дніпропетровської області на Кам'янську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління фіскальної державної служби у Дніпропетровській області, виходячи з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 року №406-VII внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Згідно з ч. 4 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції Закону №406-VII) порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції Закону №406-VII) органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.

Відповідно до частини 3 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" від 04.07.2013 № 404-VII (далі - Закон № 404-VII) у зв'язку з проведенням адміністративної реформи.

Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" набрав чинності 11.08.2013 року.

Відповідно до п.п. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (в редакції Закону № 404-VII) адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів) - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.

Частиною 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" встановлено, що суми єдиного внеску, які надійшли на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах для зарахування таких сум, підлягають перерахуванню на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах.

Зважаючи на викладене, органи Пенсійного фонду закінчують усі наявні на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" процедури: перевірки, узгодження їх результатів та вимог про сплату боргу, оскарження рішень про застосування пені та фінансових санкцій, стягнення недоїмки.

З матеріалів справи вбачається, що правовідносини щодо сплати єдиного внеску виникли до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року № 406-VII, який набрав чинності 11.08.2013 року.

Тобто, Кам`янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області є органом, який відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" закінчує процедуру по стягненню заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з СПДФО ОСОБА_1.

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги той факт, що в органу Пенсійного фонду України - Кам`янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області залишається право та статус стягувача коштів, суд дійшов висновку про відсутність встановлених законом підстав для заміни сторони на Кам'янську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Керуючись ст. ст. 55, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Кам`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про заміну сторони по справі № 804/12212/15 - задовольнити частково.

Замінити сторону по справі № 804/12212/15 - управління Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області на Кам`янське об`єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

У задоволенні заяви в частині заміни сторони по справі № 804/12212/15 з Кам`янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на Кам`янську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.В. Боженко