
01.12.2017
Справа № 431/5652/17
2/431/1898/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року Старобільський районний суд Луганської області в складі:
головуючого - судді Колядова В.Ю.,
за участю секретаря Башинського Д.С,
прокурора Передерій М.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Старобільськ цивільну справу за позовною заявою Керівника Старобільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу : Управління державного агенства рибного господарства у Луганській області , третя особа : Старобільська міська рада Луганської області , управління Державної Казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди , заподіяної водним живим ресурсам у сумі 5049 гривень , -
ВСТАНОВИВ:
23.11. 2017 року Керівник Старобільської місцевої прокуратури звернувся до Старобільського районного суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди , заподіяної водним живим ресурсам у сумі 5049 гривень.
Зазначив, що в ході перевірки, проведеної відділом охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області встановлено, що 22 серпня 2017 року о 17 год.21 хв. ОСОБА_1 здійснено грубе порушення правил рибальства, яке виразилось у незаконному вилові риби забороненими знаряддями лову - «екранами», у кількості 5 -ти шт, які виготовлені із сіткоснастевого матеріалу кустарним способом, в районі м.Старобільськ Луганської області та спіймано рибу: плітка, в кількості 53 екз., вагою 5.5 кг; плоскирка (густера) в кількості
1екз., вагою 0,1 кг, окунь в кількості 8 екз., вагою 1,1 кг; щука, 1 шт, вагою 0,2 кг.. Зазначеним правопорушенням державі заподіяно шкоду в розмірі - 5049 грн.
Згідно зі ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Законодавством України громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про тваринний світ» у порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування. В інших випадках любительське і спортивне рибальство здійснюються на праві спеціального використання об'єктів тваринного світу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до цього та інших законів.
Відповідно до п. 9 Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 №1126, вимоги щодо здійснення любительського і спортивного рибальства та застосування знарядь і способів лову (добування), норми, заборонені місця і його терміни, встановлюються правилами любительського і спортивного рибальства за басейно-територіальним принципом, які затверджуються Держкомрибгоспом за погодженням з Мінекобезпеки.
Відповідно до п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.99 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 за № 269/3562), забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для тіл водного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Окрім того, згідно з п. 2 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 33 від 18.03.99, сітки відносяться до промислових знарядь лову.
Однак, ОСОБА_1 здійснював вилов риби забороненими знаряддям лову - сітками, тобто займався промисловим виловом риби не маючи відповідного дозволу.
В зв'язку із викладеним, головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області Миршавка Д.С. відносно ОСОБА_1 22.08.2017 складено протокол за № 000073 про адміністративне правопорушення, передбачене
ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), які направлені до Старобільського районного суду Луганської області для розгляду по суті.'
Постановою Старобільського районного суду Луганської області від 12.09.2017 по справі № 431/3901/17 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Вказана Постанова набрала законної сили 29.09.2017.
Згідно до такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1209 від 21 листопада 2011р., головним державним інспектором Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області Миршавкою Д.С. проведено розрахунок збитків нанесених рибному господарству України незаконними діями, які склали 5049 грн.
Відповідно до вимог ст. 13 Конституції України, ст. 5 Закону України «Про тваринний світ» об'єкти тваринного світу, які перебувають у стані природної волі і знаходяться в межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника об'єктів тваринного світу, є природним ресурсом загальнодержавного значення, здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно до ч. 4, 5, ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Згідно зі ст. 45 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави з позовною заявою, вказує орган уповноважений державою і здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Відповідно до рішення Конституційного суду України від 08.04.99 № 3 -рп/99 (п.4 Резолютивної частини):
-під поняттям «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах», зазначеним у статті 45 Цивільного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади;
- під представництвом прокуратурою України інтересів держави в суді за змістом статті 45 Цивільного процесуального кодексу України треба розуміти правовідносини, в яких прокурор, реалізуючи визначені Конституцією України та законами України повноваження, вчиняє в суді процесуальні дії з метою захисту інтересів держави.
Ці дії включають подання прокурором до суду позовної заяви, його участь у розгляді справи за позовною заявою, а також у розгляді судом будь- якої іншої справи за ініціативою прокурора чи за визначенням суду, якщо це необхідно для захисту інтересів держави.
Згідно зі ст. ст. 47, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства підлягає відшкодуванню у повному обсязі і стягується до місцевого бюджету, в даному випадку до бюджету правильності розрахунків до розгляду справи необхідно залучити представника Управління Державної Казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області та Старобільську міську раду Луганської області в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
За подання позовної заяви прокуратурою Луганської області сплачено судовий збір в розмірі 1600 грн.
Враховуючи, що органи прокуратури звертаються до суду з даним позовом у зв'язку з порушенням інтересів держави внаслідок того, що відповідачами в добровільному порядку не відшкодовано шкоду завдану незаконним виловом риби, судові витрати понесені органами прокуратури у вигляді судового збору в розмірі 1600 грн. необхідно повернути прокуратурі Луганської області на р/р 35211068000839; банк ДКСУ м. Київ МФО 820172; ЄДРПОУ 02909921.
В судовому засіданні прокурор діючи в інтересах держави підтримав позовну заяву та вважає, що оскільки ОСОБА_1 внаслідок порушення Правил рибальства завдав шкоди рибному господарству України на суму 5049 гривень, то з відповідача слід стягнути відшкодування заподіяної шкоди у вказаному розмірі та також слід стягнути судові витрати понесені органами прокуратури у вигляді судового збору в розмірі 1600 грн.
Відповідач про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, в судове засідання не з'явився, до суду надав заяву в якій просив суд слухати справу за його відсутності, проти позову не заперечував.
Представник третьої особи до суду не з'явився , надав заяву в якій просив суд справу розглянути без його участі , проти позову не заперечував.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності суд дійшов висновку, що позов керівника Старобільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу : Управління державного агенства рибного господарства у Луганській області , третя особа : Старобільська міська рада Луганської області , управління Державної Казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди , заподіяної водним живим ресурсам у сумі 5049 гривень підлягає задоволенню.
Так, відповідно до ст. 13 Конституції України та ст. 37 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», в якій зазначається, що водні біоресурси, що знаходяться у внутрішніх водних об'єктах, територіальному морі, у виключній (морській) економічній зоні України, на континентальному шельфі, є об'єктами права власності Українського народу, від імені якого права власника на ці ресурси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування у межах, визначених Конституцією України та законами України.
Пунктом 3 ст. 131-1 Конституції України передбачено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Випадки представництва прокуратурою інтересів держави в судах визначені ст.23 Закону України «Про прокуратуру». Представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих-інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Статтею 45 Цивільного процесуального кодексу України, передбачено, що прокуратура забезпечує представництво інтересів громадян і держави в суді у випадках, визначених законом. Підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень, або загрози порушень інтересів держави.
Прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво у будь-якій стадії судочинства, в порядку, передбаченому процесуальним законом.
Звертаючись до суду з позовною заявою керівник Старобільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області передусім захищає інтереси держави.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» посадові особи органів рибоохорони здійснюють державний контроль та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та мають повноваження визначати розмір збитків, завданих рибному господарству за затвердженими таксами і методиками.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про тваринний світ» громадяни відповідно до закону зобовязані використовувати обєкти тваринного світу відповідно до закону, відшкодовувати шкоду, заподіяну ними тваринному світу внаслідок порушення вимог законодавства про охорону, використання і відтворення тваринного світу.
Статтею 27 Закону України «Про тваринний світ» передбачено, що у порядку загального використання обєктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних обєктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування.
Відповідно до п. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15 лютого 1999 р. (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 року за №269/3562), забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих та інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Згідно п.2 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних обєктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України №33 від 18 березня 1999 р., сітки відносяться до промислових знарядь лову.
В судовому засіданні встановлено, що в ході перевірки, проведеної відділом охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області встановлено, що 22 серпня 2017 року о 17 год.21 хв. ОСОБА_1 здійснено грубе порушення правил рибальства, яке виразилось у незаконному вилові риби забороненими знаряддями лову - «екранами», у кількості 5 -ти шт, які виготовлені із сіткоснастевого матеріалу кустарним способом, в районі м.Старобільськ Луганської області та спіймано рибу: плітка, в кількості 53 екз., вагою 5.5 кг; плоскирка (густера) в кількості
2екз., вагою 0,1 кг, окунь в кількості 8 екз., вагою 1,1 кг; щука, 1 шт, вагою 0,2 кг.. Зазначеним правопорушенням державі заподіяно шкоду в розмірі - 5049 грн.
Згідно зі ст. 38 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» використання природних ресурсів в Україні здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів. Законодавством України громадянам гарантується право загального використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних тощо) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і надання відповідних дозволів, за винятком обмежень, передбачених законодавством України. В порядку спеціального використання природних ресурсів громадянам, підприємствам, установам і організаціям надаються у володіння, користування або оренду природні ресурси на підставі спеціальних дозволів, зареєстрованих у встановленому порядку, за плату для здійснення виробничої та іншої діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - на пільгових умовах.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про тваринний світ» у порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам, у випадках, передбачених законодавством, дозволяється безоплатне любительське і спортивне рибальство для особистого споживання (без права реалізації) у визначених відповідно до законодавства водних об'єктах загального користування у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства і водокористування. В інших випадках любительське і спортивне рибальство здійснюються на праві спеціального використання об'єктів тваринного світу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України відповідно до цього та інших законів.
Відповідно до п. 9 Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1998 №1126, вимоги щодо здійснення любительського і спортивного рибальства та застосування знарядь і способів лову (добування), норми, заборонені місця і його терміни, встановлюються правилами любительського і спортивного рибальства за басейно-територіальним принципом, які затверджуються Держкомрибгоспом за погодженням з Мінекобезпеки.
Відповідно до п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.99 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1999 за № 269/3562), забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для тіл водного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Окрім того, згідно з п. 2 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 33 від 18.03.99, сітки відносяться до промислових знарядь лову.
Однак, ОСОБА_1 здійснював вилов риби забороненими знаряддям лову - сітками, тобто займався промисловим виловом риби не маючи відповідного дозволу.
В зв'язку із викладеним, головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області Миршавка Д.С. відносно ОСОБА_1 22.08.2017 складено протокол за № 000073 про адміністративне правопорушення, передбачене
ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), які направлені до Старобільського районного суду Луганської області для розгляду по суті.'
Постановою Старобільського районного суду Луганської області від 12.09.2017 по справі № 431/3901/17 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Вказана Постанова набрала законної сили 29.09.2017.
Згідно до такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1209 від 21 листопада 2011р., головним державним інспектором Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області Миршавкою Д.С. проведено розрахунок збитків нанесених рибному господарству України незаконними діями, які склали 5049 грн.
Відповідно до вимог ст. 13 Конституції України, ст. 5 Закону України «Про тваринний світ» об'єкти тваринного світу, які перебувають у стані природної волі і знаходяться в межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника об'єктів тваринного світу, є природним ресурсом загальнодержавного значення, здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно до ч. 4, 5, ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Згідно зі ст. 45 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави з позовною заявою, вказує орган уповноважений державою і здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Відповідно до рішення Конституційного суду України від 08.04.99 № 3 -рп/99 (п.4 Резолютивної частини):
-під поняттям «орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах», зазначеним у статті 45 Цивільного процесуального кодексу України, потрібно розуміти орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади;
- під представництвом прокуратурою України інтересів держави в суді за змістом статті 45 Цивільного процесуального кодексу України треба розуміти правовідносини, в яких прокурор, реалізуючи визначені Конституцією України та законами України повноваження, вчиняє в суді процесуальні дії з метою захисту інтересів держави.
Ці дії включають подання прокурором до суду позовної заяви, його участь у розгляді справи за позовною заявою, а також у розгляді судом будь- якої іншої справи за ініціативою прокурора чи за визначенням суду, якщо це необхідно для захисту інтересів держави.
Згідно зі ст. ст. 47, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» шкода, заподіяна державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства підлягає відшкодуванню у повному обсязі і стягується до місцевого бюджету, в даному випадку до бюджету правильності розрахунків до розгляду справи необхідно залучити представника Управління Державної Казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області та Старобільську міську раду Луганської області в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
За подання позовної заяви прокуратурою Луганської області сплачено судовий збір в розмірі 1600 грн.
Враховуючи, що органи прокуратури звертаються до суду з даним позовом у зв'язку з порушенням інтересів держави внаслідок того, що відповідачами в добровільному порядку не відшкодовано шкоду завдану незаконним виловом риби, судові витрати понесені органами прокуратури у вигляді судового збору в розмірі 1600 грн. необхідно повернути прокуратурі Луганської області на р/р 35211068000839; банк ДКСУ м. Київ МФО 820172; ЄДРПОУ 02909921.
Враховуючи, що вина ОСОБА_1 у заподіянні шкоди державі внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів в розмірі 5049 гривень є доведеною, з врахуванням встановлених обставин та досліджених доказів суд визнає позов Керівника Старобільської місцевої прокуратури обґрунтованим та приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з ОСОБА_1 майнової шкоди підлягають задоволенню.
Питання щодо судових витрат вирішується судом відповідно до положень ст. 88 ЦПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 13 Конституції України, статтями 10, 20, 37 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», статтями 10, 27, 63 Закону України «Про тваринний світ», 47, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», 16, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Правилами любительського і спортивного, які затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України рибальства від 15 лютого 1999 р. № 19, Постановою КМ України від 21.11.2011 № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів»,статтями 3,10, 11, 27, 57, 60, 61, 64, 88, 169, 212-216 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Керівника Старобільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі органу : Управління державного агентства рибного господарства у Луганській області , третя особа : Старобільська міська рада Луганської області , управління Державної Казначейської служби України у Старобільському районі Луганської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди , заподіяної водним живим ресурсам у сумі 5049 гривень - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код № НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Старобільським РВ УМВС України в Луганській області 04.04.2001 року , проживаючого : АДРЕСА_1 на користь держави шкоду , заподіяну водним живим ресурсам у розмірі 5049( п'ять тисяч сорок дев'ять ) гривень та зарахувати на розрахунковий рахунок Старобільської міської ради (31511968700332, одержувач : місцевий бюджет м. Старобільськ , ЄДРПОУ 37858396, МФО 804013 , призначення платежу : 24062100 «Грошові стягнення за шкоду заподіяну навколишньому природному середовищу»).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код № НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2 виданий Старобільським РВ УМВС України в Луганській області 04.04.2001 року , проживаючого : АДРЕСА_1 на користь прокуратури Луганської області судовий збір в розмірі 1600 гривень та перерахувати вказані кошти на р/р 35211068000839, банк ДКСУ м. Київ МФО 820172, ЄДРПОУ 02909921.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя В.Ю. Колядов