Постанова № 70822532, 08.12.2017, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
08.12.2017
Номер справи
346/4918/17
Номер документу
70822532
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 346/4918/17

Провадження № 2-а/346/169/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2017 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

у складі: головуючого - судді Веселова В.М.

секретаря Максим`юк М.А.

з участю представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Риндич Т.В. ,Цюцьмаць О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия справу за позовом ОСОБА_4 до Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов`язання провести перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_4 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії. Позивач мотивує свої позовні вимоги тим, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області (далі - ГУПФ в Івано-Франківській обл.) як одержувач пенсії з 25 грудня 2008 року за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". 21.08.2017 року він звернувся до ГУПФ в Івано-Франківській області із заявою про перерахунок основного розміру пенсії з врахуванням в грошовому забезпеченні одноразових видів грошового забезпечення, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте, відповідач ГУПФ в Івано-Франківській області відмовило йому у перерахунку пенсії. Відмову мотивовано тим, що згідно до статті 43 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, якими передбачено, що пенсія обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати не входять до складу грошового забезпечення і тому немає правових підстав для врахування їх при обчисленні пенсії. Просить суд прийняти постанову, якою визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_4, в проведенні перерахунку пенсії із врахуванням в складі грошового забезпечення,з якого перераховується пенсія щомісячної доплати до грошового забезпечення,передбаченої п.8 постанови КМ України від 7.11. 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців,осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення,а саме матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги при звільненні,одноразових премій. Зобов`язати ГУ ПФ України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_4 перерахунок пенсії за вислугу років з 21.08.2016 року з врахуванням в грошовому забезпеченні, з якого перераховується пенсія,щомісячної доплати до грошового забезпечення передбаченої п.8 постанови КМ України від 7.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців,осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення отриманих ОСОБА_4 в складі грошового забезпечення з 1.01.2008 року по день звільнення,а саме - матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань,одноразової грошової допомоги при звільненні,одноразових премій та здійснити відповідні виплати з врахуванням проведених виплат. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача адміністративний позов не визнав, мотивуючи тим, що пенсія позивачу призначена згідно чинного законодавства і підстав для її перегляду за нормами ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" немає, оскільки згідно із ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Крім цього, в судовому засіданні надав суду правову позицію Верховного Суду Україн по справі №812/6733/13-а від 12 вересня 2017 року,якою за аналогічних обставин вирішено в позовних вимогах відмовити в повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що публічно-правовий спір між сторонами виник з приводу того, що відповідач відмовив у перерахунку пенсії позивачу через те, що одноразові додаткові виплати не входять до складу грошового забезпечення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач, полковник запасу, проходив службу в головному управлінні МНС України в Івано-Франківській області. Звільнений 24.12.2008 року в запас з посади начальника управління рятувальних сил Головного Управління МНС України в Івано-Франківській області. В даний час є пенсіонером і отримує з 25.12.2008 року пенсію за вислугу років призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закону № 2262-ХІІ). На пенсійному обліку знаходжусь у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

10.08.2017року позивачем було виявлено, що пенсія йому нарахована в заниженому розмірі, до складу грошового забезпечення, з якого призначена пенсія, невключені суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально- побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

21.08. 2017 року позивач звернувся до ГУПФ в Івано-Франківській області із заявою (а.с.6), про перерахунок основного розміру пенсії з врахуванням в грошовому забезпеченні одноразових видів грошового забезпечення, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Проте, ГУПФ в Івано-Франківській області відмовило йому у перерахунку пенсії (а.с.7). Відмову мотивовано з посиланням на статтю 43 Закону № 2262-ХІІ та пункт 7 постанови Кабінету Міністрів України віл 17.07.1992 року № 393, якими передбачено, що пенсія обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати не входять до складу грошового забезпечення і тому немає правових підстав для врахування таких виплат при обчисленні пенсії.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ (далі Закон № 2011). Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації. Частиною першою статті 9 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII, встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Постановою КМУ від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови). Згідно п. 8 постанови КМ України від 07.11.2007 № 1294 року "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" встановлено, що у разі зменшення у зв'язку з прийняттям цієї постанови розміру грошового забезпечення (без премії) в окремих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу на період їх служби на займаній посаді та у військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, яким передбачено збереження умов грошового забезпечення за попередньою посадою, установлюється щомісячна доплата, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення (без премії), встановленим до набрання чинності цією постановою, і грошовим забезпеченням, установленим за новими умовами. Отже, доплата до попереднього грошового забезпечення, також відноситься до щомісячного додаткового виду грошового забезпечення.

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011 також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч. 1 ст. 10-1 Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (далі Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.3 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції). Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена ст. 15 Закону № 2011.

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011 відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 року № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення», згідно зі статтею 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Частина третя статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" у редакції Закону від 15 червня 2004 року, яка діяла до 1 січня 2006 року, передбачала, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.

Пунктом 30 статті 77 Закону України" Про Державний бюджет України на 2006 рік" від 20.12.2005 р № 3235-ІУ. зупинено на 2006 рік дію, зокрема, частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" , а частинами першою та другою статті 40 Закону № 3235-ІУ установлено інший порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій військовослужбовців, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Наведене відповідає рішенню Верховного Суду України від 10 березня 2015 року, прийнятому у справі № 21-70а15, яке відповідно до ст. 244-2 КАС України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Крім цього, порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ встановлено положеннями Закону № 2262-XII .

За змістом частини другої статті 9 Закону № 2262-XII особам, які мають право на пенсію за цим Законом, при звільненні зі служби, зокрема за власним бажанням, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Закон України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII) відповідно до Конституції України визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів (стаття 9 Закону № 2011-ХІІ). Частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

При цьому статтею 15 Закону № 2011-ХІІ, як і статтею 9 Закону № 2262-XII , військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

За змістом пункту 17 статті 11 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» (далі ? Закон № 1058-IV) військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Також Закон України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу; далі - Закон № 400/97-ВР) визначає порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 частини першої статті 1 Закону № 400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є, зокрема, військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.

За змістом частини третьої статті 43 Закону № 2262-XII пенсія військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Ця норма не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону № 2011-ХІІ та статтею 9 Закону № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби. Таким чином, хоча вказані виплати й підпадають під ознаки одноразової допомоги, але мають інше правове призначення.

Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

У справі, що розглянута Верховним Судом України 10 березня 2015 року, позивач оскаржував дії пенсійного органу щодо протиправного невключення до складу його грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним щорічних виплат, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати у зв'язку зі сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У числі вказаних вимог називалася і одноразова грошова допомога при звільненні.

Водночас, як убачається з мотивувальної частини постанови від 10 березня 2015 року, Верховний Суд України не сформулював правового висновку щодо віднесення одноразової грошової допомоги при звільненні до грошового забезпечення, а констатував право позивача на її отримання при звільненні відповідно до частини другої статті 9 та статті 15 Закону № 2011-ХІІ. Таким чином, суд послався на вказані норми Закону, але обґрунтування правового висновку не навів. Дана правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду України від 12.09.2017 року по справі №812/6733/13-а, яка є також обовязковою для суду першої інстанції при ви рішення аналогічних справ.

За змістом ч.2 ст.51 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відповідно до частин 1,2 ст.63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв 'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, з заявою до відповідача позивач звернувся тільки 21 серпня 2017 року, а до суду звернувся 26 жовтня 2017 року. Від відповідача поступило клопотання про застосування вимог ст.99 до позову, яке на думку суду є в даному випадку слушним.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_4 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії, підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи те, що порушення прав позивача носить триваючий характер, і про порушення такого він повинен був дізнатися в момент призначення пенсії, поважних причин пропуску строку звернення до суду позивач не навів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково, зобов'язавши відповідача зробити перерахунок призначеної пенсії з врахуванням сум виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань, індексації заробітної плати в межах загального шестимісячного строку звернення до суду, тобто з 26.04.2017 року та виплатити недоплачену пенсію, в решті позов щодо даних вимог слід залишити без розгляду.

Щодо стягнення судового збору, то дана вимога не підлягає до задоволення, оскільки органи Пенсійного фонду звільнені від сплати судового збору.

На підставі викладеного,та відповідно до ст.51,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб",ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», правової позиції Верховного Суду України від 10 березня 2015 року у справі № 21-70а15,та Верховного Суду України від 12 вересня 2017 року у справі №812/6733/13-а, та ст. ст. 6-11, 72, 158-163,244-2 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_4 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання провести перерахунок пенсії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_4, в проведенні перерахунку пенсії із врахуванням в складі грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія щомісячної доплати до грошового забезпечення, передбаченої п.8 постанови КМ України від 7.11. 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги вирішення соціально-побутових питань та одноразових премій.

Зобов`язати ГУ ПФ України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_4 перерахунок пенсії за вислугу років з 26.04.2016 року з врахуванням в грошовому забезпеченні, з якого перераховується пенсія, щомісячної доплати до грошового забезпечення передбаченої п.8 постанови КМ України від 7.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» та одноразових додаткових видів грошового забезпечення отриманих ОСОБА_4 в складі грошового забезпечення з 1.01.2008 року по день звільнення, а саме - матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та одноразових премій та здійснити відповідні виплати з врахуванням проведених виплат.

В решті позовних вимог ,а саме щодо перерахунку та виплати одноразової грошової допомоги при звільненні - відмовити.

Позовні вимоги в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок пенсії із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, одноразової грошової допомоги при звільненні за період з 21.08.2016 року по 25.04.2017 року включно залишити без розгляду.

Допустити до негайного виконання постанову суду в межах суми стягнення за один місяць.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з часу її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Коломийський міськрайонний суд.

Суддя Веселов В. М.