Постанова № 70814613, 01.12.2017, Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
01.12.2017
Номер справи
577/4923/17
Номер документу
70814613
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 577/4923/17

Провадження № 2-а/577/215/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"01" грудня 2017 р. м. Конотоп

Конотопс ький міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді Галян С.В.,

з участю секретаря Іваненко Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Конотопі справу за адміністративним позовом управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надмірно сплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї в сумі 12326,16 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 та прохає суд стягнути з відповідачки суму надміру сплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї в сумі 12326,16 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що згідно з пунктом 2 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (зі змінами) та поданими документами заявниці ОСОБА_1 була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченій сім'ї з 01.02.2016 року по 31.07.2016 року у сумі 21270,54 грн., з 01.08.2016 року по 31.01.2017 року у сумі 17050,38 грн. та з 01.02.2017 року по 31.07.2017 року у сумі 16583,22 грн. Відповідно до рішень про призначення державної соціальної допомоги, розрахунків державної соціальної допомоги та розрахунків середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення державної соціальної допомоги, всього нараховано 54904,14 грн. З них надміру виплачена державна соціальна допомога, внаслідок поданих недостовірних даних заявницею, складає 12326,16 грн. При зверненні до управління соціального захисту населення Конотопської райдержадміністрації заявник - ОСОБА_1 в заяві зобов'язалася вчасно повідомляти органи соціального захисту населення про зміну у складі сім’ї, працевлаштування та про інші обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги. Також заявником заповнюється декларація (загальні відомості, місце проживання, члени проживання, доходи членів сім'ї, відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім'ї (зареєстрованих у житловому приміщенні), або дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей), відомості про земельні ділянки, відомості про наявність додаткових джерел для існування, відомості про покупку або оплату послуг на суму, що перевищує 10 прожиткових мінімумів дія сім'ї. Відповідачка ознайомившись з текстом заяви, декларації та заповнивши їх, підписала цю заяву та декларацію (вони знаходяться в особистій справі заявника), цим відповідачка дала згоду на збір інформації про сім'ю, доходи, власність та майно, що необхідно для отримання всіх видів соціальної допомоги, зазначеною її у заяві. ОСОБА_2 заяв, сім’ї ОСОБА_1, з урахуванням доходів всіх членів, які проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, призначені державні соціальні допомоги малозабезпеченій сім’ї. ОСОБА_1 12.07.2017 року повторно звертається за призначенням державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям. На підставі положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року № 1091 (1091-2001-п) у редакції постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року № 1098 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (зі змінами), інспектор здійснює контроль за правильністю надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, інших соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету. В результаті проведення 26.09.2017 року головним державним соціальним інспектором управлінням соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації перевірки даних, наданих ОСОБА_1 для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, встановлено, що заявницею надана не повна інформація про доходи, а саме не зазначила в декларації про доходи заробітну плату чоловіка ОСОБА_3 з серпня 2015 року по листопад 2016 року включно, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів. В результаті виникла переплата на суму 12326,16 грн. Також про те, що ОСОБА_3 отримав з серпня 201 5 року по листопад 2016 року включно заробітну плату в сумі 15583,26 грн. На підставі отриманих даних від управління Пенсійного фонду України в місті Конотопі та Конотопському районі, довідки ДП “Конотопського лісового господарства” та акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення соціальної допомоги, був зроблений перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за періоди з 01.02.2016 року по 31.07.2016 року, з 01.08.2016 року по 31.01.2017 року та з 01.02.2017 року по 31.07.2017 року. В результаті виникла переплата в сумі 12326,16 грн. В подальшому, заявницю неодноразово запрошували до управління соціального захисту населення, про що свідчить заява заявниці від 25.09.2017 року та був направлений лист від 05.10.2017 року № 01/1651 про повернення надміру виплачені кошти у відповідності з чинним законодавством. До цього часу, належна до повернення на рахунок управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації, сума в розмірі 12326,16 грн. не погашена. Абзацом 5 п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 250, передбачено, що якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Позивач: управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації в судове засідання не з’явилося, надало заяву про розгляд справи без участі представника управління, свої позовні вимоги підтримує в повному обсязі. (а.с.38).

Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання не з»явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі (а.с.40).

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частиною першою ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

ОСОБА_2 зі ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 02.02.2016 року, 29.08.2016 року, 07.02.2017 року звернулася до управління праці та соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (а.с.18-21,24-27,30-33).

Рішенням позивача про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 було призначено допомогу з 01.02.2016р. по 31.07.2016р. у сумі 21270,54 грн., з 01.08.2016р. по 31.01.2017р. у сумі 17050,38 грн. та до 01.02.2017 р. по 31.07.2017 року у сумі 16583,22 грн. (а.с.8-13,16,17,22,23,28,29)

ОСОБА_2 проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, від 26.09.2017 року виявлено надання ОСОБА_1 недостовірних даних про майновий стан, а саме не вказала в декларації про доходи та майновий стан чоловіка. Чоловік ОСОБА_3, працював і одержував заробітну плату в ДП «Конотопське лісове господарство» (а.с.6).

Відповідно до абз. 4 ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк державна соціальна допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачка ОСОБА_1, надаючи недостовірні відомості про майновий стан та наявність транспортних засобів, зумовила безпідставне призначення та виплату управлінням праці та соціального захисту населення соціальної допомоги як малозабезпеченій сім'ї, тому сума надмірно сплаченої державної соціальної допомоги підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.

Вимоги управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації щодо сплати ОСОБА_1 в добровільному порядку суми тимчасової державної допомоги в розмірі 12326,16 грн. відповідачем задоволені не були.

Вказані обставини також визнаються відповідачем по справі (а.с. 40).

Суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, інтереси інших осіб, тому визнання позову відповідачем слід прийняти.

За таких обставин, з відповідача на користь позивача слід стягнути суму виплаченої тимчасової допомоги за період з 01 лютого 2016 року по 31 липня 2017 року в розмірі 12326,16 грн.

Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 41, 50, 71, 94, 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління соціального захисту населення Конотопської районної державної адміністрації (розрахунковий рахунок № 35417015013674 УСЗН Конотопської РДА код 03197931 в УДК у Сумській області м. Суми МФО 837013) надмірно сплачену суму державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 12326,16 грн. (дванадцять тисяч триста двадцять шість) гривень 16 копійок за періоди з 01.02.2016 року по 31.07.2016 року, з 01.08.2016 року по 31.01.2017 року та з 01.02.2017 року по 31.07.2017 року.

Постанова може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду через Конотопський міськрайонний Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: ОСОБА_4