Постанова № 70803894, 07.12.2017, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
07.12.2017
Номер справи
235/4709/17
Номер документу
70803894
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Єдиний унікальний номер справи 235/4709/17

Номер провадження 3/235/1293/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2017 року м.Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Варибрус В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від взводу Покровського ВП ГУ НП в Донецькій області у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

21 листопада 2017 року Красноармійським міськрайонним судом Донецької області було винесено постанову про обєднання в одне провадження справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП за номером провадження 3/235/1293/17 (єдиний унікальний номер справи 235/4709/17) та справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП за номером провадження 3/235/1721/17 (єдиний унікальний номер справи 235/6037/17) і присвоєно номер провадження 3/235/1293/17 (єдиний унікальний номер 235/4709/17)..

01 вересня 201 року о 09 год. 40 хв. в м.Мирноград по вул. Артема водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ОСОБА_2 номерний знак НОМЕР_1 з ознаками наркотичного спяніння (почервоніння очей, неясна мова). Доставлений в Покровський НД, де в присутності свідків від проходження обстеження відмовився, від пояснення та підпису в протоколі відмовився (а.с.1).

Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені участині третійцієї статті.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №274220 від 01.09.2017 року ОСОБА_1 було вчинено правопорушення 01 вересня 2017року, а тому строк накладення адміністративного стягнення закінчився 01 грудня 2017 року.

Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.

Враховуючи, що строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 закінчився, провадження по справі, в цій частині, підлягає закриттю.

Також 08 листопада 2017 року о 22 год. 00 хв. м.Покровськ вул. З.України та вул. Прокофєва водій ОСОБА_1 керував автомобілем ДЕУ Ланос н.з. АЕ6875АХ з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю із порожнин рота, почервоніння очей). Від продуття газоаналізатору «Драгер» та пройти медичний огляд на стан спяніння у встановленому законом порядку у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків (а.с.22).

До судового засідання ОСОБА_1. не зявився, був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду судової справи, шляхом направлення рекомендованого листа № 8530203936158 із повісткою про виклик до суду. Керуючись ст. 268 КУпАП суд вважає можливим розглянути справу у відсутність правопорушника ОСОБА_3.

Дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Винуватість ОСОБА_3 підтверджується наступними письмовими доказами:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії БР №274392 від 08.11.2017 року, відповідно до якого 08 листопада 2017 року о 22 год. 00 хв. м.Покровськ вул. З.України та вул. Прокофєва водій ОСОБА_1 керував автомобілем ДЕУ Ланос н.з. АЕ6875АХ з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю із порожнин рота, почервоніння очей). Від продуття газоаналізатору «Драгер» та пройти медичний огляд на стан спяніння у встановленому законом порядку у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків (а.с.22);

-письмовими поясненнями ОСОБА_1, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР №274392 від 08.11.2017 року, відповідно до яких він був зупинений працівниками поліції, до наркології їхати відмовився, в алкотестеру драгер дути не буде;

-письмовими поясненнями свідка ОСОБА_4, відповідно до яких 08.11.2017 року приблизно о 22 год. 10 хв. він був запрошений працівниками поліції в якості свідка та може засвідчити, що водій ОСОБА_1, який керував транспортним засобом LANOS н/з НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного спяніння (запах алкоголю із порожнини рота), було запрошено за присутності свідка, продути газоаналізатор Драгер та пройти медичний огляд в медичному закладі на стан алкогольного спяніння у встановленому законом порядку водій ОСОБА_1 відмовився ;

-письмовими поясненнями свідка ОСОБА_5, відповідно до яких 08.11.2017 року приблизно о 22 год. 10 хв. він був запрошений працівниками поліції в якості свідка та може засвідчити, що водій ОСОБА_1, який керував транспортним засобом LANOS н/з НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного спяніння (запах алкоголю із порожнини рота), було запрошено за присутності свідка, продути газоаналізатор Драгер та пройти медичний огляд в медичному закладі на стан алкогольного спяніння у встановленому законом порядку водій ОСОБА_1 відмовився;

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП, що пов'язаний із відмовою у проходженні огляду на встановлення стану алкогольного спяніння особи, яка керує транспортним засобом.

Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст. 266 КУпАП, постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", Наказом МВС та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735 «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції».

Відповідно до ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції у присутності двох свідків.

Згідно п.2 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008 (надалі Порядок № 1103), огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду визначає Інструкція, затверджена Наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрована в Мінюсті України 11.11.2015 (надалі Інструкція № 1452).

Відповідно до п.2 розділу І вказаної Інструкції №1452 огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані спяніння згідно з ознаками такого стану. Згідно п.3 вказаної Інструкції ознаками алкогольного спяніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

З протоколу про адміністративне правопорушення, письмових пояснень правопорушника ОСОБА_1Л, письмових пояснень свідків вбачається, що у водія ОСОБА_1 були виявлені ознаки алкогольного спяніння запах алкоголю з роту, почервоніння очей, які слугували підставою для проведення його огляду на стан алкогольного спяніння.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що водій ОСОБА_1 відмовившись від проходження огляду на встановлення стану алкогольного спяніння, вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України; при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

З огляду на обставини справи та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, яка не передбачає альтернативних заходів покарання, а ніж зазначені в ній.

Крім того, відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ч.1 ст.40-1, ч.1 ст.130, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_3, винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП за протоколом БР № 274392 від 08.11.2017 року і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10200 (десять тисяч двісті) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік (реквізити рахунку для оплати штрафу: рахунок отримувача 31114149700001, отримувач коштів - Донецьке УК/Дон.обл., код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38033949, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081300).

Провадження по справі про адміністративне правопорушення за протоколом БР №274220 від 01.09.2017 року відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_3, за ст.130 КУпАП - закрити, у звязкуз закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_3, судовий збір на користь держави в сумі 320 (триста двадцять) грн. (Реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір).

Строк предявлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя Красноармійського

міськрайонного суду ОСОБА_6