Постанова № 7080353, 10.12.2009, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2009
Номер справи
2а-10699/09/1570
Номер документу
7080353
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2а-10699/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резулятивна частини)

«10» грудня 2009 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

при секретарі - Рачкові О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1530грн. 00коп.,

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_2 МФО НОМЕР_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету (р/р 31117106700002, м. Одеса 21081100, ГУДКУ в Одеській області , МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 ) штрафні санкції в розмірі 1530 (одна тисяча пятсот тридцять) гривень 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

С уддя Бутенко А.В.

Справа №2а-10699/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«10» грудня 2009 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бутенко А.В.,

при секретарі - Рачкові О.І.,

за участю сторін:

представник позивача - Зубарев І.І. (по довіреності)

прокурор - Кащенко В.А. (по довіреності)

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1530 грн. 00 коп.

В С Т А Н О В И В :

З позовом до суду звернувся заступник прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1530 грн. 00 коп.

В судовому засіданні 10.12.2009 року представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, обґрунтувавши їх тим, що за порушення законодавства про електроенергетику на СПД ОСОБА_1, згідно з п. п. 2, 8 „ Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року, накладено штраф у розмірі 1530 гривень, що було оформлено постановою № 05/10-0013 від 12.02.2009 року. Підставою прийняття вказаної постанови був акт перевірки №05/10-0013, проведеної державним інспектором з енергетичного нагляду Пянковським П.С., в якому було встановлено, що відповідачем не виконано вимоги Припису №926 від 22.10.2008 року. До теперішнього часу штраф у розмірі 1530 грн. до держбюджету не перераховано, а тому просить стягнути його у судовому порядку.

Відповідач в судові засідання 14.10.2009,11.11.2009,10.12.2009 року не зявився, причини неявки суду не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та своєчасно, в тому числі через засоби масової інформації 14.11.2009 року. (а.с.45), а тому на підставі положень ст.128 КАС України справа слухалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представника позивача, прокуратури, зясувавши фактичні обставини справи та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Указом Президента України «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року №1573/99, з метою вдосконалення структури та підвищення ефективності державного управління, внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії цих органів, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України. Згідно з Указом Президента України «Про Міністерство палива та енергетики України» від 14.04.2000 року, № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах. Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України - це державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське оперативно-технологічне управління об'єднаною енергетичною системою України. Згідно з ч.3 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 08.04.1999 року по справі № 1-1/99 прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовами в інтересах держави в особі органів, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади. При цьому прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави.

Таким чином, позивач на підставі ст.27 Закону України «Про електроенергетику» здійснює повноваження щодо встановлення порушень, застосування штрафних санкцій за порушення та здійснює повноваження щодо звернення до суду із позовами про стягнення заборгованості по штрафним санкціям в судовому порядку, а тому справи за позовами щодо стягнення штрафних санкцій на підставі п.4 ч.1 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись за правилами адміністративного судочинства.

Судом встановлено, що 22 жовтня 2008 року, державним інспектором з енергетичного нагляду Пянковським П.С., відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» проведено обстеження СПД „ОСОБА_1” за адресою: АДРЕСА_2, в присутності керівника ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт обстеження № 926, (а.с.11-13), у висновках якого зазначені виявлені порушення та з яким СПД ОСОБА_1 був ознайомлений.

Відповідно до ч.4 ст.9 Закону України «Про електроенергетику» №575/97-ВР від 16.10.1997року (зі змінами), та ст. 14 Закону України «Про теплопостачання», нагляд за електричними та тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Згідно з ч.5 зазначеної статті державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право у тому числі давати споживачам та субєктам електроенергетики обовязкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів та приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці.

На підставі акту обстеження державним інспектором з енергетичного нагляду Пянковським П.С., 22 жовтня 2008 року винесено припис №926 (а.с.8-10) керівнику ОСОБА_1, яким зобовязано до 23 січня 2009 року повідомити про виконання. 06 лютого 2009 року, інспектором держенергонагляду Пянковським П.С. , в присутності директора ОСОБА_1, здійснено перевірку дотримання законодавства про електроенергетику та встановлено невиконання припису № 926 від 22 жовтня 2009 року, про що складено акт перевірки № 05/10-0013 (а.с.5-7).

Відповідно до ч. 4 ст.27 Закону України «Про електроенергетику», Національна комісія регулювання електроенергетики України, Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за втсановленою формою.

Відповідно до ч.3 та ч.6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензійу вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

На підставі вказаної правової норми Держінспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Одеській області 12.02.2009 року винесена постанова №05/10-0013 (а.с.4) про накладення штрафу за порушення законодавства про енергетику в розмірі 1530,00 грн.

Згідно з приписами п.10 Положення «П ро порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання », затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. №1312, субєкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Враховуючи викладене, а також ті обставини, що представником позивача в судовому засіданні доведено допущення відповідачем порушення законодавства про електроенергетику та несплату штрафу, суд вважає, що позовні вимоги заступника прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 1530 грн. 00 коп. до державного бюджету України є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 158-163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Одеса в інтересах держави, в особі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_2 МФО НОМЕР_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету (р/р 31117106700002, м. Одеса 21081100, ГУДКУ в Одеській області , МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 ) штрафні санкції в розмірі 1530 (одна тисяча пятсот тридцять) гривень 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня ухвалення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Повний текст постанови складений та підписаний суддею 14.12.2009 року.

Суддя Бутенко А.В.

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс (048)785-24-87

_____№2а-10699/09/1570____

СПД ОСОБА_1

АДРЕСА_1.

Одеський окружний адміністративний суд надсилає Вам копію постанови від 10 грудня 2009 року до відома та виконання.

Додаток: копія постанови на 2 арк.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду Бутенко А.В.

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс (048)785-24-87

_____№2а-10699/09/1570____

СПД ОСОБА_1

АДРЕСА_1.

Одеський окружний адміністративний суд надсилає Вам копію постанови від 10 грудня 2009 року до відома та виконання.

Додаток: копія постанови на 2 арк.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду Бутенко А.В.