
Справа № 147/1093/17
Провадження № 3/147/403/17
ПОСТАНОВА
іменем України
06.12.2017 року смт.Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Волошина І.А.,
за участю секретаря Чудак Г.І.,
за участю прокурора Басюк Т.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3,
за скоєння адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, як депутат сьомого скликання Чернівецької районної ради, яка розташована за адресою: вул. Святомиколаївська, смт. Чернівці, Чернівецького району, Вінницької області, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію за 2016 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 09.06.2017 о 11:49 год., чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнав повністю, пояснивши, що не подав декларацію, оскільки не вмів користуватися електронним підписом та реєстром. Про відповідальність за несвоєчасну подачу декларації розумів. У скоєному розкаюється.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вищевказаному правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 03.11.2017 №23, в якому зазначено обставини правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 19.11.2015 року по теперішній час являється депутатом Чернівецької районної ради 7 скликання.
Відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»останній являється субєктом відповідальним за корупційні правопорушення, як депутат місцевої ради.
На виконання вимог ст. 45 Закону України Про запобігання корупції таЗакону України «Про статус депутатів місцевих рад»депутати місцевих рад зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнятоЗакон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цьогозаконубуло продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно доЗакону України «Про запобігання корупції»подають таку декларацію вперше.
Не дивлячись на це ОСОБА_2 без поважних причин не подав електронну декларацію упродовж відведених для цього 4-х місяців 2017 року.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність та обставину, що пом'якшує відповідальність - щире розкаяння винного, і вважає, що для його виправлення та перевиховання достатнім та необхідним буде стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»підлягає стягненню з порушника судовий збір на користь держави у розмірі 320,00 грн.
Керуючись ст.ст. 176-2, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень, які стягнути в дохід держави на р\р № 31113106700549 в ГУДКСУ у Вінницькій області м.Вінниця, МФО 802015, код ЗКПО 34700954, код - 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. на користь держави на рахунок 31215256700001, стягувач: Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Вінницької області через Тростянецький районний суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя