
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2017 року м.Житомир справа № 806/3172/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Нагірняк М.Ф.,
секретар судового засідання Добровольська Н.А.,
за участю: позивач ОСОБА_1,
представник позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про:
- визнання протиправну бездіяльність щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для перерахунку пенсії з 01.01.2016року довідки про розмір грошового забезпечення з врахуванням надбавок за особливі умови несення служби, оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність та підвищеного розміру премії;
- зобов'язання Відповідача в особі ліквідаційної комісії виготовити і направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для перерахунку пенсії з 01.01.2016року довідки про розмір грошового забезпечення з врахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції, надбавки за стаж роботи (40%), надбавок за виконання особливо важливих завдань, оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність та підвищеного розміру премії.
В судовому засіданні Позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі і пояснили, що Позивач з квітня 2012року є пенсіонером органів внутрішніх справ. З 01.01.2016року Позивач отримав право на перерахунок розміру пенсії у зв'язку із збільшенням розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції.
13.06.2017року Відповідачем в особі ліквідаційної комісії до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для проведення перерахунку пенсії Позивача була направлена довідка, в якій зазначено, що грошове забезпечення складається із 2600,00грн. посадового окладу, 2200,00грн. окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції, 1920,00грн. надбавки за стаж роботи (40%) і 133,73грн. премії (1,99%). Такі дії Відповідача вважають протиправними, так як до довідки не включено 3292,80грн. надбавки за особливі умови несення служби (49%), 1014,00грн. надбавки за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність (39%) та 11026,80грн. підвищеного розміру премії (49,7%).
Представник Відповідача в особі ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, в судове засідання не прибув, направив до суду письмові заперечення проти позову та клопотання про розгляд справи без його участі. В письмових запереченнях зазначено, що такі надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань і надбавка за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність не віднесені до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Як зазначено в запереченнях, розмір премії, що вказаний в довідці, є середнім розміром премії, що виплачувався в грудні 2015році, тобто в місяці, в якому у Позивача виникло право на перерахунок премії.
Заслухавши пояснення Позивача та його представника, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та умов пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, в тому числі щодо порядку перерахунку таких пенсій, регулюються правовими нормами Закону України від 9 квітня 1992 pоку N 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон N 2262-XII), в редакції що були чинні на день виникнення спору.
В судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами, що ОСОБА_1 з квітня 2012року є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому пенсія призначена відповідно до положень цього ж Закону N 2262-XII.
Сторонами визнається право Позивача на перерахунок розміру призначеної пенсії з 01.01.2016року у зв'язку із збільшенням розмірів посадового окладу і окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції.
Сторонами визнається, що 13.06.2017року Відповідачем в особі ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для проведення перерахунку пенсії Позивача, а тому доводи щодо протиправної бездіяльності Відповідача є безпідставними, позовні вимоги Позивача в цій частині задоволенню не підлягають.
В даній довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення Позивача для проведення перерахунку пенсії складається із 2600,00грн. посадового окладу, 2200,00грн. окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції, 1920,00грн. надбавки за стаж роботи (40%) і 133,73грн. премії (1,99%).
21.08.2017року Позивач звернувся до Відповідача із заявою про необхідність направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, до якого додаткового включити:
- 3360,00грн. надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%);
- 2600,00грн. матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу;
- 5544,00грн. премії (55%).
05.09.2017року Позивач повторно звернувся до Відповідача із заявою про необхідність направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, до якого додаткового включити лише:
- 3360,00грн. надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%);
- 5544,00грн. премії (55%).
За результатами розгляду вказаних звернень Позивачу було відмовлено в направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, про що письмово повідомлено Позивача.
Як зазначено в позові і відповідно до пояснень Позивача та його представника, в довідку про розмір грошового забезпечення, слід додаткового включити:
- 3292,80грн. надбавки за виконання особливо важливих завдань (49%);
- 1014,00грн. надбавки за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність (39%);
- 11026,80грн. підвищеного розміру премії (49,7%).
Таким чином, суть спору між сторонами в даній справі зведена виключно до наявності чи відсутності права у Позивача щодо включення до розміру грошового забезпечення Позивача для проведення з 01.01.2016року перерахунку пенсії зазначених надбавок за виконання особливо важливих завдань (49%), за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність (39%) та підвищеного розміру премії (49,7%).
Правовими нормами ч.3 ст. 63 Закону N 2262-XII прямо зазначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Тобто, Позивачу як особі начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка одержує пенсію на умовах цього Закону, перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Як зазначено в п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (надалі - постанова N988), грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Види надбавок, які мають постійний характер, перелічені в п.5 вказаної постанови, їх перелік є вичерпним і не містить таких надбавок як надбавка за виконання особливо важливих завдань (за особливі умови несення служби) та надбавка за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність.
Таким чином, відповідно до вимог ч.3 ст. 63 Закону N 2262-XII надбавка за виконання особливо важливих завдань (за особливі умови несення служби) та надбавка за оперативно-розшукову роботу і аналітичну діяльність не підлягають врахуванню при перерахунку пенсії Позивачу, так як такі надбавки не входять до складу грошового забезпечення поліцейських.
Разом з тим, відповідно до підпункту 2 пункту 4 постанови N988 преміювання поліцейських є складовою їх грошового забезпечення і здійснюється відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби, а тому її розмір підлягає врахуванню для проведення перерахунку пенсії Позивачу.
Відповідно до дослідженої судом довідки від 14.06.2012року до розміру грошового забезпечення Позивача включалася премія в розмірі 49,7% (а.с.10).
Такий розмір премії безпідставно не був врахований в довідці від 13.06.2017року при визначенні розміру грошового забезпечення Позивача для перерахунку розміру його пенсії.
Зазначене свідчить про наявність порушеного права Позивача щодо неврахування премії в розмірі 49,7% при визначенні розміру його грошового забезпечення для перерахунку розміру його пенсії з 01.01.2016року. Позовні вимоги Позивача в цій частині є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Вказане порушене право Позивача підлягає судовому захисту виключно шляхом визнання протиправної відмови Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі її Ліквідаційної комісії щодо включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 премії в розмірі 49,7 відсотків. Одночасно суд зобов'язує Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі її Ліквідаційної комісії видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016року із врахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років - у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988, та премії в розмірі 49,7 відсотків.
Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати ОСОБА_1 у вигляді судового збору в сумі 320,00грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись статтями 2,86,94,159-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити частково, визнати протиправну відмову Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі її Ліквідаційної комісії щодо включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 премії в розмірі 49,7 відсотків.
Зобов'язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі її Ліквідаційної комісії видати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016року із врахуванням посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років - у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988, та премії в розмірі 49,7 відсотків.
Судові витрати ОСОБА_1 у вигляді судового збору в сумі 320,00грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя М.Ф. Нагірняк
Повний текст постанови виготовлено: 07 грудня 2017 р.