Постанова № 70788439, 07.12.2017, Олександрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
07.12.2017
Номер справи
397/1476/17
Номер документу
70788439
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 397/1476/17

н/п : 2-а/397/51/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.12.2017 року смт.Олександрівка

Олександрівський районний суд Кіровоградської області в складі головуючої судді Отян О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фону України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов”язання здійснити перерахунок пенсії,-

В С Т А Н ОВ И В :

31.10.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача по неперерахуванню йому пенсії згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268";

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", №947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. №268", починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

В обгрунтування позову посилався на те, що він з 2010 року є пенсіонером за вислугою років Міністерства внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ. Він довідався про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції.

В червні 2017 року він звернувся до Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Кіровоградській області, з питання отримання довідки про розмір грошового забезпечення відносно нього, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, для направлення до Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Листом від 26.06.2017 року заступник голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 в наданні копії довідки йому відмовив та одночасно повідомив, що довідка про його грошове забезпечення виготовлена та супровідним листом від 24.05.2017 року №108/05/37-2017 передана до Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

25.07.2017 року через урядову гарячу лінію він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області з заявою про перерахунок призначеної пенсії на підставі нової довідки про грошове забезпечення.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області листом від 28.07.2017 року №454/Ш-13 повідомило про отримання 26.05.2017 року від ліквідаційної комісії управління МВС України в Кіровоградській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу. Але перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року внесені доповнення в ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». А саме ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».

Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року № 393».

Пунктом 1,2 Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Кабінет Міністрів України прийняв дві постанови (№ 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»), якими встановлені високі розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Згідно з набувшим чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок раніше нарахованої йому пенсії.

Ухвалою суду від 23.11.2017 року відкрито скорочене провадження у справі, в якій роз’яснено відповідачу, що у разі невизнання адміністративного позову, він упродовж десяти календарних днів з дня отримання даної ухвали, може подати заперечення проти позову з доказами на їх обґрунтування та повідомлено, що у разі неподання відповідачем заперечення протягом визначеного строку, справа розглядається судом протягом 3-х днів з дня закінчення зазначеного строку.

05.12.2017 року відповідачем було подано заперечення на адміністративний позов, в якому просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Посилались на те, що перерахунок та виплата перерахованої пенсії можливе лише при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та надходженні додаткового фінансування з державного бюджету для виплати пенсій військовим пенсіонерам. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, про що повідомлено Міністерство соціальної політики, проте станом на 30.11.2017 року до Головного управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України. Згідно ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, звільненим із служби військовослужбовцям, осабам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного Бюджету України. Стосовно вимоги позивача про здійснення перерахунку пенсії без обмеження граничного розміру зазначив, що відповідно до ч.7 ст.43 Закону, тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн. Вказана норма є чинною та неконституційною у встановленому законодавством порядку не визнавалась, а відповідно, дані позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки суперечать ст.43 Закону. Також, вимоги позивача про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року заявлено із порушенням норм ст.99 КАС України, а саме пропущенням строку звернення до суду з заявленими вимогами.

Враховуюче вищевикладене, суд приходить до висновку, що повідомлених позивачем та відповідачем обставин і долучених до матеріалів справи документів достатньо для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін, а тому вважає за можливе розглянути справу по суті в порядку скороченого провадження, у встановлений п. 4 ч. 5 ст.183-2 КАС України строк.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дослідивши наявні докази, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХП (далі - Закон № 2262-XII).

25.07.2017 року позивач звертався до відповідача із заявою, в якій, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення особам, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", просив здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії, наданої Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, у відповідності до ст.63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

У відповідь на зазначену заяву відповідач листом від 28.07.2017 року №454/Ш-13 повідомив позивача, що відповідно до п.2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, відповідачем 03.04.2017 року було направлено списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, на адресу ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області. Від ліквідаційної комісії управління МВС України в Кіровоградській області 26.05.2017 року відповідачем отримано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача (вхідний №2193/34). Перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Згідно з ст.1, ч.1, ч.2 ст.8 Конституції України, Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони приймаються на її основі і повинні відповідати їй.

Статтею 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи інших людей.

Згідно з ч.16 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, який набрав чинності 29 грудня 2015 року, статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

За змістом ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

ОСОБА_3, з 29 грудня 2015 року ст.63 Закону №2262-ХІІ безпосередньо передбачено перерахунок раніше призначених пенсій працівникам органів внутрішніх справ у зв'язку із встановленням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до пункту 15 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст.102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988), встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 947 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Таким чином, з 29 грудня 2015 року у відповідача виник обов'язок здійснити перерахунок пенсії позивачу у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, відповідно до зазначених постанов Кабінету Міністрів України.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1.

Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідно до ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до листа відповідача від 28.07.2017 року №454/Ш-13 довідка про розмір грошового забезпечення позивач надійшла від управління МВС України в Кіровоградській області 26.05.2017 року.

На час звернення позивача до суду - 31.10.2017 року відповідач відповідно до вимог Порядку №45 та Закону №2262-ХІІ не здійснив перерахунок та виплату пенсії позивачу з часу підвищення грошового забезпечення відповідних категорій осіб.

Право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов’язань, а бездіяльність відповідача у справі не відповідає вимогам чинного законодавства.

Статтями 22, 92 Конституції України визначені права і свободи людини і громадянина, гарантії прав і свобод визначаються Законами України. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів, або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

У рішенні "Кечко проти України" від 8 листопада 2005 року Європейський суд з прав людини виклав правову позицію, відповідно до якої якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Також у вказаному рішенні зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду жодного доказу, у відповідності до вимог ст.70, ст.79 КАС України, який підтвердив би законність та обґрунтованість його бездіяльності щодо не перерахунку пенсії позивача, а наведені відповідачем доводи про неможливість здійснення перерахунку пенсії за відсутності належного фінансування не можуть бути підставою для відмови позивачу у перерахунку пенсії.

Враховуючи викладене, позовні вимоги позивача в частині визнання бездіяльності відповідача щодо не перерахунку пенсії протиправною та зобов’язання відповідача провести відповідний перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 року підлягають задоволенню.

Крім того, посилання відповідача на пропущення позивачем строку звернення до суду, враховуючи вимоги ст.51 Закону №2262-ХII та протиправну бездіяльність відповідача, є помилковим.

Що стосується вимог позивача про перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру слід зазначити наступне.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" N 911-VIII від 24.12.2015 року частину п'яту статті 43 Закону №2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень". Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" N 1774-VIII від 06.12.2016 року у частині сьомій статті 43 Закону №2262-ХІІ слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".

ОСОБА_3, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року розмір пенсії позивача обмежено сумою в 10740 гривень.

Однак суд вважає, що зазначені вимоги позивача є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки перерахунок пенсії позивача на цей час не здійснено та права позивача в частині розміру перерахованої пенсії не порушені, тоді як завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, які були порушені незаконними діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до положень ч.1 ст.94 КАС України сплачений позивачем судовий збір у розмірі 1280 грн. 00 коп. підлягає відшкодуванню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 11, 71, 86, 94, 158-163, 183-2, 186 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», починаючи з 01.01.2016 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень – Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь ОСОБА_1 понесені ними судові витрати у розмірі 1280 гривень 00 копійок .

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: (підпис)

З оригіналом вірно.

Постанова набула законної сили «___»____20 __ року та підлягає виконанню.

Оригінал постанови зберігається у справі №397/1476/17.

Суддя Олександрівського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3