Постанова № 70778519, 07.12.2017, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
07.12.2017
Номер справи
766/20903/17
Номер документу
70778519
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 766/20903/17

н/п 2-а/766/2394/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2017 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Майдан С.І., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що з 03.01.2005 р. йому на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» була призначено пенсія в розмірі 90 % відповідного грошового забезпечення.

У червні 2017року позивачу стало відомо, що на виконання вимог постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 року посадовими особами УМВС України в Херсонській області на його ім’я була виготовлена довідка про грошове забезпечення від 24.08.2008р.р. № 10/2061, яка була надіслана до Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку його пенсії. При ознайомленні зі змістом вищевказаної довідки позивачу стало відомо про порушення його прав посадовими особами УМВС України в Херсонській області, оскільки сума його грошового забезпечення, вказана в довідці була розрахована не вірно, що призвело до заниження розміру грошового забезпечення, з якого повинна розраховуватись пенсія.

У зв’язку з тим, що рівень пенсійного забезпечення є похідним від розміру грошового забезпечення та вислуги років, яка визначається УМВС України в Херсонській області, дії посадових осіб УМВС України в Херсонській області по складанню вищевказаних довідок були оскаржені позивачем до суду.

Постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 адміністративний позов ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі, визнано дії посадових осіб УМВС України в Херсонській області по виготовленню довідки від 24.08.2008р.р. №10/2061 про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії протиправними, скасовано довідку від 24.08.2008 р. №10/2061 про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії на ім’я ОСОБА_1, зобов’язано УМВС України в Херсонській області на виконання вимог Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 та постанови КМУ від 13.02.2008 р. виготовити на ім’я ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад 750,00 грн.; оклад за спеціальне звання 130,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 35%-308,00 грн.; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань-100%-1188грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень -15%-112,50 гр., надбавка за оперативно-розшукову діяльність-18%-135 грн., 100% надбавка-1188,00грн., надбавка за безперервну службу-70%-2668,05грн., премія 100%-6479, 55грн. та зобов’язано надіслати дану довідку до ГУПФУ в Херсонській області.

Вказане судове рішення набрало законної сили 26.09.2017 року.

На виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області УМВС України в Херсонській області була виготовлена довідка про грошове забезпечення на ім’я позивача від 26.10.2017 № 19/420 та вона разом з копією постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 була надіслана до ГУПФУ в Херсонській області для перерахунку пенсії позивача.

Вказана вище довідка ГУПФ України в Херсонській області листом від 24.11.2017 № 7740/03 була повернута без виконання до УМВС України в Херсонській області.

В листі ГУПФ України в Херсонській області послався на те, що довідка від 26.10.2017 року №19/420 складена відповідно до постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 та не відповідає вимогам постанови КМУ від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Додатково повідомлено, що розмір пенсії визначається відповідно до норм, що діють на дату, з якої переглядається її розмір. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення».

За таких підстав, позивач просить визнати дії по відмові ГУПФ України в Херсонській області здійснити йому перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення на його ім’я від 26.10.2017 № 19/420 та постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 та повернення вказаних документів до УМВС України в Херсонській області протиправними; зобов’язати ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок раніше призначеної йому пенсії в розмірі 90% суми грошового забезпечення, визначеної довідкою УМВС України в Херсонській області від 26.10.2017 №19/420.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Судом встановлено, що предметом даного позову є дії суб'єкту владних повноважень – ГУПФ України в Херсонській області по перерахунку пенсії позивача, а тому відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, справа повинна розглядатися в порядку скороченого провадження.

Ухвалою суду було відкрито скорочене провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ГУПФ України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

05.12.2017 року від відповідача надійшли письмові заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову за необґрунтованістю, зазначивши, що довідка від 26.10.2017 №19/420 видана УМВС України в Херсонській області на виконання постанови Херсонського міського суду від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 не відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», а тому вона була повернута без виконання до УМВС України в Херсонській області, про що було повідомлено позивача. Також, не можна вважати обов’язковими для ГУПФУ в Херсонській області постанову Херсонського міського суду від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 та факти встановлені судом, оскільки постанова суду не містить вимогу до ГУПФУ в Херсонській області про здійснення дій по перерахунку пенсії позивачу. Крім того, не підлягає задоволенню позовна вимога позивача в частині зобов’язання ГУПФУ в Херсонській області здійснити йому перерахунок раніше призначеної пенсії в розмірі 90% суми грошового забезпечення, визначеної довідкою УМВС України в Херсонській області від 26.10.2017 № 19/420, виходячи з того, що раніше йому дійсно було призначено та сплачується пенсія у розмірі 90 % грошового забезпечення, але на теперішній час діє редакція ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яка передбачає призначення пенсії у максимальному розмірі до 70 % суми грошового забезпечення. Також відповідач вважає, що суд недостатньо мотивував відкриття провадження у справі в скороченням провадженні.

Положеннями ч.4 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Відповідно до ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом п’яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Судом встановлено, що з 03.01.2005 р. позивачу на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» була призначено пенсія за вислугою років в розмірі 90 % відповідного грошового забезпечення.

У червні 2017 року позивачу стало відомо, що на виконання вимог Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №1294 від 07.11.2007 року та Постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби,та деяких інших осіб» №45 від 13.02.2008 року посадовими особами УМВС України в Херсонській області на його ім’я була виготовлена довідка про грошове забезпечення від 24.08.2008р. № 10/2061, яка була надіслана до Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку його пенсії. При ознайомленні зі змістом вищевказаної довідки позивачу стало відомо про порушення його прав посадовими особами УМВС України в Херсонській області, оскільки сума його грошового забезпечення, вказана в довідці була розрахована не вірно, що призвело до заниження розміру грошового забезпечення з якого повинна розраховуватись пенсія та потягнуло заниження розміру його пенсії. Оскільки рівень пенсійного забезпечення є похідним від розміру грошового забезпечення та вислуги років, яка визначається УМВС України в Херсонській області, саме дії посадових осіб УМВС України в Херсонській області по складанню вищевказаних довідок були оскаржені позивачем до суду.

Постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 року по справі №766/10874/17 адміністративний позов ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі, визнано дії посадових осіб УМВС України в Херсонській області по виготовленню довідки від 24.08.2008р.р. № 10/2061 про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії протиправними, скасовано довідку від 24.08.2008 р. № 10/2061 про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії на ім’я ОСОБА_1, зобов’язано УМВС України в Херсонській області на виконання вимог постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 та Постанови КМУ від 13.02.2008 р. виготовити на ім’я ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад 750,00 грн.; оклад за спеціальне звання 130,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 35%-308,00 грн.; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань-100% 1188грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень -15%-112,50 гр., надбавка за оперативно-розшукову діяльність-18%-135 грн., 100% надбавка-1188,00грн., надбавка за безперервну службу-70%-2668,05грн., премія 100%-6479, 55 грн. та зобов’язано надіслати дану довідку до ГУПФУ в Херсонській області.

Вказане судове рішення набрало законної сили 26.09.2017 року, було виконано УМВС України в Херсонській області та на ім’я позивача була виготовлена нова довідка від 26.10.2017 року №19/420, яка разом з копією постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 була надіслана до ГУПФ України в Херсонській області.

Вказану довідку УМВС України в Херсонській області та копію постанови Херсонського міського суду від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 ГУПФ України в Херсонській області було повернуто без виконання до УМВС України в Херсонській області листом №7740/03 від 24.11.2017 року.

Згідно із дослідженого судом листа ГУПФ України в Херсонській області №7740/03 від 24.11.2017 року вбачається, що правовими підставами повернення довідки від 26.10.2017 №19/420 до УМВС України в Херсонській області без виконання є те, що вона складена відповідно до постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 та не відповідає вимогам постанови КМУ від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Додатково повідомлено, що розмір пенсії визначається відповідно до норм, що діють на дату, з якої переглядається її розмір. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення».

Дослідивши матеріали справи, встановивши факти та відповідні правовідносини, суд приходить до висновку, про обґрунтованість позовних вимог та протиправність дій відповідача, виходячи з наступного.

Відповідно до преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч.1 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою КМУ № 1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» було встановлено нові посадові оклади та інші додаткові види грошового забезпечення для працівників ОВС України.

На виконання вимог постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 45 від 13.02.2008, УМВС України в Херсонській області було виготовлено на ім’я позивача довідку від 24.08.2008 р. №10/2061 про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Вважаючи дії по виготовленню довідки посадовими особами УМВС України в Херсонській області протиправними, позивач оскаржив їх до суду та постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 06.07.2017 по справі № 766/10874/17 адміністративний позов ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі, визнано дії посадових осіб УМВС України в Херсонській області по виготовленню довідки від 24.08.2008р.р. № 10/2061 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії протиправними, скасовано довідку від 24.08.2008 р. № 10/2061 про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії на ім’я ОСОБА_1, зобов’язано УМВС України в Херсонській області на виконання вимог Постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 та Постанови КМУ від 13.02.2008 р. виготовити на ім’я ОСОБА_1 довідку про розмір грошевого забезпечення для перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад 750,00 грн.; оклад за спеціальне звання 130,00 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 35%-308,00 грн.; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань-100% 1188грн., надбавка за роботу в умовах режимних обмежень -15%-112,50 гр., надбавка за оперативно-розшукову діяльність-18%-135 грн., 100% надбавка-1188,00грн., надбавка за безперервну службу-70%-2668,05грн., премія 100%-6479, 55грн. та зобов’язано надіслати дану довідку до ГУПФУ в Херсонській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи, або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, Херсонським міським судом Херсонської області у справі №766/10874/17 перевірено та надано правову оцінку на предмет відповідності старої довідки про розмір грошового забезпечення на ім’я позивача для призначення пенсії від 24.08.2008 р. №10/2061 Постанові КМУ від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», суд визнав дії по її складанню протиправними та скасував її, а також забезпечив всім державнім органам правову визначеність, імперативність та обов’язковість щодо складових нової довідки на ім’я позивача, шляхом зобов’язання УМВС України в Херсонській області виготовити нову довідку з вказанням конкретних її складових.

На теперішній час, вищевказана постанова Херсонського міського суду Херсонської області у справі №766/10874/17 набрала чинності та відповідно до ст.ст. 14, 255 КАС України є обов’язковою до виконання всіма органами державної влади, а тому факти встановлені даної постановою не можуть не братися до уваги ГУПФ України в Херсонській області при прийнятті відповідних рішень по відношенню до позивача.

Крім того, суд вважає протиправними дії відповідача по поверненню до УМВС України в Херсонській області довідки від 26.10.2017 № 19/420, оскільки такі дії протирічать ч.2 ст.19 Конституції України, ст. 49 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно ч. 2 ст. 49 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», документи про призначення пенсії розглядає орган Пенсійного фонду України і не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії.

Системне та цільове тлумачення вказаного законодавства вказує на те, що чинним законодавством, яке регулює діяльність державних органів щодо пенсійного забезпечення, не передбачено повноважень посадових осіб ГУПФ України в Херсонській області щодо повернення будь-яких документів, які слугують підставою для перерахунку пенсії, без прийняття рішення про призначення або про відмову в призначення або перерахунку пенсії.

Вирішуючи питання щодо позовної вимоги позивача про зобов’язання ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок раніше призначеної йому пенсії в розмірі 90% суми грошового забезпечення, визначеної довідкою УМВС України в Херсонській області від 26.10.2017 № 19/420, суд виходить з наступного.

Із досліджених судом матеріалів справи встановлено, що позивачу з моменту призначення пенсії у 2005 році та до теперішнього часу сплачується пенсія в розмірі 90 % суми грошового забезпечення.

Із дослідженої судом відповіді ГУПФ України в Херсонській області №7740/03 від 24.11.2017 року та заперечень відповідача від 05.12.2017 вбачається, що ГУПФ України в Херсонській області не визнає за позивачем право на отримання пенсії в розмірі 90 % суми грошового забезпечення, оскільки на думку відповідача при перерахунку пенсії відповідно до ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Суд вирішуючи питання про необхідність задоволення адміністративного позову в даній частині, виходить з наступного.

Так, відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Дана правова норма, розтлумачена в рішеннях Конституційного суду України №1-рп/99 від 09.02.99 , № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000, №1-28/2008, №10-рп/2008 від 22.05.2008 року.

Правова позиція щодо неможливості звуження існуючих пенсійних прав при перерахунку пенсії викладена в постанові Верховного суду України від 10.12.2013р. по справі № 21-348а13.

Право на призначення позивачу пенсії в розмірі 90 % суми грошового забезпечення виникло у позивача у 2005 році, коли ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» мала редакцію, відповідно до якої, пенсія призначалася в розмірі до 90 % суми грошового забезпечення. Наявність вказаного права у позивача ГУПФ України в Херсонській області до листопада 2017 року не оспорювалося, не оскаржувалось та не заперечувалося, що підтверджується призначенням та виплатою йому пенсії в розмірі 90% суми грошового забезпечення.

Редакція ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка регулює розмір призначеної пенсії після 2005 року зазнавала зміни. Так, на момент призначення позивачу пенсії у 2005 році редакція даної статі дозволяла призначати пенсію у розміри до 90 % суми грошового забезпечення. 01.10.2011 році в дану статтю були внесені зміни та дозволили призначати пенсію до 80 % суми грошового забезпечення. 01.05.2015 році в дану статтю були внесені зміни що дозволили призначати пенсію в максимальному розмірі 70% від суми грошового забезпечення.

Таким чином, аналіз даних правових норм, рішень КСУ та постанові ВСУ вказує на те, що набуте позивачем у 2005 році право на отримання пенсії в розмірі 90 % не може бути звужено та зменшено до 70 % суми грошового забезпечення, а тому не визнання за позивачем ГУПФ України в Херсонській області права на отримання пенсії в розмірі 90 % в разі її перерахунку є протиправним.

При цьому, суд вважає, що відповідач порушив пенсійні права позивача 24.11.2017, коли безпідставно відмовив в перерахунку пенсії позивачу та повернув документи для перерахунку пенсії до УМВС України в Херсонській області, а тому саме з цієї дати порушені пенсійні права позивача підлягають судовому захисту.

Дослідивши матеріали, справи суд приходить до висновку про порушення пенсійних прав позивача, та необхідність їх судового захисту, задоволення позову в повному обсязі, шляхом визнання дії по відмові ГУПФ України в Херсонській області здійснити позивачу перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення на його ім’я від 26.10.2017 № 19/420 та повернення вказаної довідки до УМВС України в Херсонській області протиправними, зобов’язання ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної позивачу пенсії в розмірі 90% з суми грошового забезпечення, визначеної в довідці УМВС України в Херсонській області від 26.10.2017 № 19/420, починаючи з 24.11.2017 року.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 22, 58 Конституції України, ст. 13, 49, 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ст.ст.10-12, 15, 71, 94, 158-163 КАС України, рішеннями Конституційного суду України № 1-рп/99 від 09.02.99, № 1-зп від 13.05.97, № 6-рп/2000 від 19.04.2000, №1-28/2008, №10-рп/2008 від 22.05.2008 суд,

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУПФ України в Херсонській області задовольнити в повному обсязі.

Визнати дії ГУПФ України в Херсонській області по відмові ОСОБА_1 здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення на його ім’я від 26.10.2017 № 19/420 та повернення вказаної довідки до УМВС України в Херсонській області протиправними.

Зобов’язати ГУПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії в розмірі 90% суми грошового забезпечення, визначеної в довідці УМВС України в Херсонській області від 26.10.2017 №19/420, починаючи з 24.11.2017 року.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя С.І. Майдан