Постанова № 70774050, 07.12.2017, Великописарівський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
07.12.2017
Номер справи
575/1376/17
Номер документу
70774050
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 575/1376/17

Провадження № 3/575/447/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2017 року смт. Велика Писарівка

Великописарівський районний суд Сумської області у складі: головуючого - судді Савєльєвої А.І., за участю секретаря – Доценко Т.Г., прокурора – Скоромного О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.В.Писарівка, матеріал про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, стосовно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, неодруженого, провідного інженера з виконання екосистеми ОСОБА_2 відділення Гетьманського Національного природного парку, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 вул.Харківська,16 Сумської області,

- за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, працюючи на посаді провідного інженера з виконання екосистеми ОСОБА_2 відділення Гетьманського Національного природного парку, будучи суб’єктом декларування відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам вказаного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2016 рік, а саме: строк подання – до 01.05.2017, дата фактичного подання – 28.09.2017.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, підтвердивши, що вчинив його при вищевикладених обставинах, щиро розкаявся, при цьому пояснив, що намагався подати декларацію своєчасно 30.04.2017, однак не перевірив її наявність у Єдиному державному реєстрі декларацій.

Прокурор у судовому засіданні вважає вину ОСОБА_1 доведеною в повному обсязі, тому він підлягає відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з наступних підстав.

Постановою старшого слідчого Охтирського ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 закрито кримінальне провадження №42017201120000080 від 18.07.2017 за відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України.

Відповідно до Наказу №30-к від 05.05.2014 по «Гетьманському національному природному парку» Бриль Віталій Сергійович переведений з 05.05.2014 на посаду провідного інженера з охорони природних екосистем відділу Державної охорони природно-заповідного фонду (а.с.21).

З Додатку до Положення про службу державної охорони природно-заповідного фонду України, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2000 №1127 ( в редакції постанови КМУ від 05.04.2012 №283), посада інженера з охорони природних екосистем входить до складу служби державної охорони природно-заповідного фонду України.

Відповідно до наданого Гетьманським національним природним парком списку посада ОСОБА_1 відноситься до служби державної охорони.

З посадової інструкції провідного інженера з охорони природних екосистем вбачається, що провідний інженер з охорони природних екосистем у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами та інструкціями відповідних галузевих міністерств, цією посадовою інструкцією, положенням «Про Гетьманський Національний природній парк», затвердженим наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 282 від 28.07.2015, Постановою КМУ № 1127 від 14.07.2000 «Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України» та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку.

Отже, згідно п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» провідний інженер з використання екосистеми Великописарівського відділення Гетьманського Національного природного парку ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону, суб’єкти декларування - особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і п.п. «в» п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Частиною 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» провідний інженер з використання екосистеми Гетьманського Національного природного парку, Великописарівського відділення, ОСОБА_1 є суб’єктом декларування.

Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00:00 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище; другий етап - з 00:00 01.01.2017, для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, згідно п.2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 внесені зміни до розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, а саме: доповнено пунктом 51 «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Отже, враховуючи, що ОСОБА_1 декларацію подавав вперше, то він повинен був її подати до 01.05.2017, однак подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 28.09.2017 об 11:20, що підтверджується наданою відповідно до листа адміністративного департаменту НАЗК роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1.

Таким чином, ОСОБА_1, являючись суб’єктом декларування та суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, несвоєчасно подав декларацію особи, уповановаженої на виконання функцій держави, за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тому кваліфікацію його дій за ч.1 ст.172-6 КУпАП суд вважає вірною.

Частина 1 ст.172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При призначенні стягнення суд враховує особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст.35 КУпАП, судом не встановлено.

До обставин, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, суд відносить визнання порушником своєї вини, щире каяття, перше притягнення до адміністративної відповідальності, його майновий стан.

Керуючись ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.ст. 283, 284 КУпАП,

п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 320 гривень 00 копійок ( ОСОБА_4Писарівського району, код одержувача 36524114, р/р № 31214206700090 в ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код класифікації доходів бюджету 22030001; Призначення платежу - судовий збір, код 02886338, пункт 5).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного Суду Сумської області через ОСОБА_2 районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя А.І.Савєльєва