Рішення № 70762317, 28.11.2017, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
28.11.2017
Номер справи
915/935/17
Номер документу
70762317
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2017 року Справа № 915/935/17

м. Миколаїв.

Господарський суд Миколаївської області,

головуючий суддя Коваль С.М.,

при секретарі Сьяновій О.С.,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 довіреність №01/94 від 30.12.2016 р.;

від відповідача: не зявився;

від третьої особи: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 915/935/17

За позовом: Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації Миколаївгаз (54003, м. Миколаїв, вул. Погранічна, 159),

до відповідача: Приватного підприємства ЖЕК-10 (54040, м. Миколаїв, вул. Привокзальна, 24Б).

Третя особа за позовом, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача: Миколаївська міська рада (54001, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20).

про визнання договору про зняття показань вузла обліку природного газу та лічильників газу, монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку укладеним на умовах, запропонованих ПАТ Миколаївгаз,

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації Миколаївгаз (далі ПАТ Миколаївгаз) звернулося з позовною заявою від 08.09.2017 № НК007-сл-15401-0917, зареєстрованою в Господарському суді Миколаївської області 14.09.2017 за № 12892/17, Приватного підприємства (ПП) ЖЕК-10 про визнання в порядку ч. 3 ст. 179 ГК України договору про зняття показань вузла обліку природного газу та лічильників газу, монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку укладеним між ними в редакції, запропонованій позивачем, а також про стягнення з відповідача грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором.

Зазначені вимоги обґрунтовано відмовою відповідача від укладення запропонованого ПАТ Миколаївгаз вищевказаного договору, чим, на думку позивача, порушено законодавство, зокрема п. 1 розд. 5 глави 9 Кодексу газорозподільних систем (далі Кодекс ГРС), затвердженого постановою від 30.09.2015 № 2494 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), п.п. 4, 6 Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002 № 620 (далі Тимчасове положення).

За такими вимогами ухвалою суду від 14.09.2017 порушено провадження в даній справі.

Позивачем, крім того, подано суду заяву від 06.11.2017 про вихід за межі позовних вимог, зареєстровану в суді 07.11.2017 за № 15640/17, у котрій викладено спірний договір в іншій, ніж у позові, редакції (зміна найменування вузлів обліку з вулиці Чигрина на Пограничну). Зазначена заява судом відхиляється, так як викладена у ній редакція договору позивачем направлялася ПП ЖЕК-10 та не змінювалась, оскільки перейменування, вузлів обліку, з вулиці Чигрина на Пограничну, на підставі розпорядження Миколаївського міського голови № 28р від 19.02.2016 року не є зміною умов договору, і, крім того, господарським процесуальним законодавством передбачено право, а не обовязок суду виходити за меже позовних вимог.

Таким чином, суд не враховує заяву про вихід за межі позовних вимог при вирішенні спору у справі.

У відзиві від 23.11.2017 р. вих. № 489 ПП ЖЕК-10 позов не визнало, вважаючи, зокрема, що умовами спірного договору передбачено встановлення загальнобудинкових вузлів обліку природного газу всупереч пункту 1 рішення Миколаївської міської ради від 14.06.2016 № 5/16 Про тимчасову заборону встановлення на домових вузлів обліку природного газу в м. Миколаєві, котрим заборонено ПАТ Миколаївгаз установлювати надомні вузли обліку природного газу за рахунок Інвестиційної програми до моменту прийняття рішення Кабінетом Міністрів України за результатами розгляду звернення Миколаївської міської ради; що позивачем у додатку № 3 до спірного договору Реєстр будинкових вузлів обліку зазначено вулицю Чигрина, яка у м.Миколаєві не існує.

У поясненнях Миколаївської міської ради просить в задоволенні позову відмовити, вважаючи, зокрема, що умовами спірного договору, щодо встановлення на будинки, які обліковуються на балансі ПП ЖЕК-10 загально будинкових вузлів обліку суперечать пункту 1 рішення Миколаївської міської ради від 14.06.2016 № 5/16 Про тимчасову заборону встановлення на домових вузлів обліку природного газу в м. Миколаєві.

Вислухавши представника позивача, який наполягає на доводах, викладених у позові та відзиві на позов відповідно, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого.

Із матеріалів справи випливає, що ПАТ Миколаївгаз листом від 31.07.2017 № МК04.1-СЛ-9838-0717 направлено ПП ЖЕК-10 для підписання проект спірного договору про зняття показань вузла обліку природного газу та лічильників газу, монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку з додатками (далі договір), предметом котрого є врегулювання взаємовідносин між ПП ЖЕК-10 (балансоутримувач будинку) та ПАТ Миколаївгаз (оператора ГРМ) щодо встановлення, експлуатації, зберігання, будинкового(их) вузла(ів) обліку газу відповідно до Реєстру будинкових вузлів обліку газу, котрий є додатком № 3 до договору, та організації оператором ГРМ фіксації показань квартирних лічильників газу. Згідно умов договору, балансоутримувач будинку зобовязаний, зокрема, здійснити відповідні заходи щодо забезпечення доступу представникам оператора ГРМ до приміщень та/або елементів конструкції будівель з метою монтажу будинкового вузлу обліку природного газу (далі ВОГ), зняття, фіксації показань вузла обліку; прийняти ВОГ на відповідальне зберігання та забезпечити оператору ГРМ безперешкодний та безкоштовний доступ до газових мереж та газового обладнання для зняття та фіксації показань ВОГ (п.п. 2, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.4 договору). Згідно додатку № 3 до договору Реєстр будинкових вузлів обліку газу позивачем передбачено встановлення загальнобудинкових вузлів обліку газу на будинках у м. Миколаєві за наступними адресами: вул. Чигрина №20; вул. Чигрина № 20; вул. Дунаева № 36.

ПП ЖЕК-10 листом від 31.07.2017 № 291 від укладення спірного договору відмовилося, вважаючи, що не є особою, уповноваженою на підписання зазначеного договору від імені власника будинків (ас. 16).

Порядок укладення господарських договорів визначено ст. 181 ГК України, згідно якої, зокрема, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобовязана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони. Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обовязковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.

Господарським законодавством також передбачено, що укладення договору є обовязковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обовязковим для субєкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обовязковості укладання договору для певної категорії субєктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування (ч. 3 ст. 179 ГК України).

Правові, економічні та організаційні засади забезпечення всіх категорій споживачів вузлами обліку природного газу з метою запровадження повного комерційного (приладового) обліку природного газу та здійснення контролю за використанням ресурсів імпортованого природного газу і природного газу власного видобутку визначені Законом України Про забезпечення комерційного обліку природного газу (далі Закон). Згідно цього Закону, вузол обліку природного газу - сукупність засобів вимірювальної техніки та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків обєму природного газу, зведеного до стандартних умов, що складається з одного або кількох вимірювальних комплексів та/або: лічильника газу в комплекті з реєструвальними приладами температури і тиску газу; лічильника газу в комплекті з показувальними приладами температури і тиску газу; лічильника газу, вимоги до якого встановлюються нормативно-правовими і нормативно-технічними документами. Комерційний (приладовий) облік природного газу (далі - облік природного газу) - визначення за допомогою вузла обліку природного газу обсягу споживання та/або реалізації природного газу, на підставі якого проводяться взаєморозрахунки між споживачами природного газу та субєктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу. Споживачі природного газу - фізичні особи (населення), фізичні особи - підприємці та юридичні особи, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання та використовують природний газ для приготування їжі, опалення, підігріву води, а також як паливо або сировину (ст.1 Закону).

Постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку, зокрема, для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується: комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі - з 1 січня 2018 року (ч. 1 ст. 2 Закону).

Виконавцями робіт із встановлення вузлів обліку природного газу є субєкти господарювання, що: здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; отримали відповідні дозволи для виконання робіт із встановлення вузлів обліку природного газу (ст. 4 Закону). Таким субєктом у м. Миколаєві, згідно ліцензії від 09.04.2015 № 1228 НКРЕКП, є ПАТ Миколаївгаз.

Фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок: коштів субєктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території; коштів відповідного бюджету; інших джерел, не заборонених законодавством (ч. 1 ст. 3 Закону).

Субєкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобовязані, зокрема, забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується: комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року; для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року; тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини субєктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України (ч. 1 ст. 6 Закону).

Взаємовідносини між субєктами господарювання під час передачі з газорозподільних мереж споживачу природного газу, у тому числі видобутого з газових і газоконденсатних родовищ, та нафтового газу, отриманого з нафтових родовищ (далі газ) врегульовано Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Мінпаливенерго України від 27.12.2005 № 618 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 26.01.2006 за № 67/11941 (далі Правила), згідно пункту 5.1 котрих постачання газу споживачу здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку газу. Викладене кореспондується зі змістом пункту 4 розділу 1 глави 10 Кодексу ГРС, яким визначено, що передача (розподіл, споживання) природного газу до/з газорозподільної системи здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку природного газу.

Кодексом ГРС визначено, що за ініціативи балансоутримувача (управителя) або оператора ГРМ та за їх рахунок у багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу. Балансоутримувач (управитель) не може відмовити оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок оператора ГРМ (п. 1 розд. 5 глави 9 Кодексу ГРС).

Відповідно до пункту 4 Тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2002 № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 46) можливість обєднання споживачів в єдину групу для поліпшення ведення обліку природного газу визначається схемою газопостачання. Рішення про необхідність обєднання споживачів в єдину групу приймає оператор ГРМ. Ініціювати встановлення будинкового вузла обліку на багатоквартирний будинок, групу багатоквартирних будинків, групу споживачів можуть як власник (власники) такого будинку (таких будинків) (квартир), так і оператор ГРМ. Встановлення будинкового вузла обліку здійснюється згідно з Кодексом ГРС. Встановлення будинкового вузла обліку, в тому числі витрати на проектування, монтаж, здійснюється за кошти сторони, яка ініціювала встановлення такого вузла обліку. Власник (власники) будинку (будинків) (квартир), особа, відповідальна за експлуатацію будинку (будинків) (далі експлуатаційна організація), балансоутримувач будинку (будинків) тощо та оператор газорозподільної системи зобовязані врегулювати між собою договірні відносини щодо зняття показань будинкового вузла обліку та лічильників газу, установлених у квартирі (далі - квартирні лічильники газу) (за їх наявності), а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку. У разі неврегулювання зазначених питань газопостачання такому будинку, групі будинків, групі споживачів може бути припинено відповідно до законодавства. У разі незгоди власника квартири (будинку) розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку на будинок (групу будинків) він може встановити квартирний лічильник газу (вузол обліку) окремо на квартиру (будинок) за власні кошти.

Із доданих до позову позивачем документів та пояснень випливає, що фінансування встановлення спірних загальнобудинкових вузлів обліку передбачено Планом розвитку газорозподільної системи ПАТ Миколаївгаз на 2016-2025 роки, затвердженого постановою НКРЕКП від 24.03.2016 № 403 в редакції постанови НКРЕКП від 22.12.2016 № 2349 та здійснюється за рахунок Інвестиційної програми газорозподільного підприємства ПАТ Миколаївгаз на 2016 рік (далі Інвестиційна програма).

Із рішення Миколаївської міської ради від 14.06.2016 № 5/16 Про тимчасову заборону встановлення на домових вузлів обліку природного газу в м. Миколаєві, котра є чинною, випливає, що у звязку з зростанням соціальної напруженості серед мешканців м. Миколаєва через початок з 2016 року встановлення ПАТ Миколаївгаз надомних вузлів обліку природного газу, останньому заборонено встановлювати надомні вузли обліку природного газу за рахунок Інвестиційної програми до моменту прийняття рішення Кабінетом Міністрів України за результатами розгляду звернення Миколаївської міської ради (п. 1 рішення).

При цьому із наданого позивачем листа відповіді Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг від 09.12.2016 за № 13325/16.1.1/7-16 Миколаївському міському голові ОСОБА_2, випливає, що була надана відповідь щодо необхідності забезпечення комерційного обліку природного газу, відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного», а також Національна комісія додатково повідомила про можливість встановлення індивідуальних вузлів обліку природного газу за рахунок коштів місцевого бюджету.

Отже, суд вважає, що рішення Миколаївської міської ради №5/16 від 14.06.2016 року є таким, що втратило свою дію з моменту отримання Миколаївською міською радою відповіді Національної комісії за № 13325/16.1.1/7-16 від 09.12.2016 року.

Ураховуючи викладене, те що відсутні протоколи розбіжностей щодо жодного з пунктів договору, суд вважає, що умови спірного договору щодо встановлення на будинки, які обліковуються на балансі ПП ЖЕК-10, загальнобудинкових вузлів обліку не суперечать зазначеному рішенню Миколаївської міської ради, вимогам чинного законодавства, не порушують прав відповідача та не ставлять його заздалегідь у невигідне для нього становище.

Таким чином, суд вважає, що позивачем доведено обставини, за наявності яких спірний договір може бути укладений між сторонами на умовах, запропонованих ПАТ Миколаївгаз, а тому позов підлягає задоволенню.

Згідно ст. 49 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача.

У судовому засіданні 28.11.2017, згідно ст. 85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Керуючись ст.ст. 43, 49, 82 85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Визнати Договір про зняття показань вузла обліку природного газу та лічильників газу, монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку укладеним на наступних умовах:

ДОГОВІР № _

про зняття показань вузла обліку природного газу та лічильників газу, монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку

м. Миколаїв «____» __ 2017р.

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ОСОБА_3 «МИКОЛАЇВГАЗ» (далі Оператор ГРМ) в особі голови правління ОСОБА_4, який діє на підставі Статуту з однієї сторони та

Експлуатаційна організація (балансоутримувач будинку) Житлово-комунальні підприємства-10 (далі Експлуатаційна організація) в особі директора ОСОБА_5, який діє на підставі Статуту з другої сторони, а разом названі Сторони, а окремо Сторона, керуючись Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011 р. № 3533-VI, Тимчасовим положенням про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, затвердженим постановою КМУ від 16.05.2002р. № 620, «Кодексом газорозподільних систем», затвердженим постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р., та іншими нормативними актами, уклали Договір про порядок зняття та фіксацію показань вузла обліку природного газу (далі Договір) про наступне:

1. Терміни та визначення.

1.1. Експлуатаційна організація (балансоутримувач будинку) організація, яка на законних підставах здійснює експлуатацію будинку.

1.2. Оператор ГРМ - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників).

1.3. Вузол обліку природного газу/вузол обліку/ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об'єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством.

2. Предмет.

2.1. Предметом цього договору є врегулювання взаємовідносин Сторін щодо встановлення, експлуатації, зберігання, будинкового(их) вузла(ів) обліку газу відповідно до Реєстру будинкових вузлів обліку газу - Додаток 3 до Договору, що є його невід'ємною частиною договору (далі - будинкового (ві) ВОГ), та організації Оператором ГРМ фіксації показань квартирних лічильників газу.

3. Порядок монтажу, збереження та експлуатації ВОГ.

3.1. Монтаж будинкового ВОГ здійснюється за кошти Оператора ГРМ та є власністю Оператора ГРМ.

3.2. Оператор ГРМ попередньо погоджує з Експлуатаційною організацією про час та місце здійснення монтажу будинкового ВОГ.

3.3. Представник Експлуатаційної організації зобовязані бути присутніми під час виконання монтажу будинкового ВОГ.

3.4. Після виконання монтажу будинкового ВОГ складається акт на встановлення ВОГ - Додаток № 1 до договору, що є його невід'ємною частиною договору.

3.5. Оператор ГРМ передає будинковий ВОГ на відповідальне зберігання Експлуатаційній організації. Факт передавання на відповідальне зберігання ВОГ підтверджується актом приймання-передачі будинкового ВОГ на відповідальне зберігання - Додаток № 2 до Договору, що є його невід'ємною частиною.

3.6. Експлуатація будинкового ВОГ здійснюється Оператором ГРМ та за його рахунок.

3.7. Експлуатаційна організація відповідає за збереження і цілісність будинкового ВОГ, пломб та пломбувального матеріалу порушення, яких може статися зі сторони його працівників.

4. Порядок зняття, фіксації показань ВОГ.

4.1. Зняття та фіксація показань будинкового ВОГ здійснюються представниками Оператора ГРМ та Експлуатаційної організації (за погодженням) щомісяця з 29 поточного місяці по 03 числа місяця наступного за звітним за допомогою засобів дистанційної передачі даних.

4.2. Оператор ГРМ попередньо узгоджує з Експлуатаційною організацією дату та час зняття та фіксації показань будинкового ВОГ, якщо зняття показання будинкового ВОГ здійснюється без допомоги засобів дистанційної передачі даних.

4.3. Під час зняття та фіксації показань будинкового ВОГ (без допомоги засобів дистанційної передачі даних) можуть за бажанням бути присутні мешканці будинку. Повноваження представників Оператора ГРМ мають бути підтверджені службовим посвідченнями або іншими документами (довіреність, наказ тощо). У випадку зміни дати та/або часу проведення зняття та фіксації показань будинкового ВОГ, Оператор ГРМ попереджає Експлуатаційну організацію про такі зміни не пізніше, ніж за один робочий день.

4.4. Відмова від допуску представників Оператора ГРМ до будинкового ВОГ для зняття та фіксації показань будинкового ВОГ без допомоги засобів дистанційної передачі даних не допускається.

4.5. Факт відмови від допуску представників Оператора ГРМ до будинкового ВОГ фіксується актом про недопуск. Акт про недопуск складається в двох примірниках, один з яких залишається у Експлуатаційної організації, яка має право внести до акта про недопуск свої зауваження та заперечення. У разі Відмови від поставлення підпису в акті про недопуск, представником Оператора ГРМ в акті про не допуск робиться відповідний запис, а його другий примірник надсилається поштою Експлуатаційній організації.

4.6. У разі неможливості Оператором ГРМ зняття показань квартирних лічильників газу, а також у випадках надання неповних даних, розрахунковий обсяг споживання газу визначається відповідно до Кодексу газорозподільних систем та інших нормативно-правових актів.

4.7. До розрахунків приймається об'єм природного газу, зведений до стандартних умов.

5. Права та обовязки сторін.

5.1. Експлуатаційна організація зобов'язана:

5.1.1. Здійснити відповідні заходи щодо забезпечення доступу представникам Оператора ГРМ до приміщень та/або елементів конструкції будівель з метою монтажу будинкового ВОГ, зняття, фіксації показань вузла обліку.

5.1.2. Прийняти на відповідальне зберігання ВОГ.

5.1.3. Вживати необхідних та розумних заходів щодо забезпечення схоронності вузла обліку. Не допускати з боку його працівників пошкодження вузла обліку, механічного, термічного, магнітного тощо впливу на нього, що може призвести до виходу вузла обліку з ладу, або викривлення його показань.

5.1.4. Забезпечити Оператору ГРМ безперешкодний та безкоштовний доступ до газових мереж та газового обладнання для зняття та фіксації показань ВОГ.

5.2. Експлуатаційна організація має право:

5.2.1. Вносити зауваження та заперечення до акта про не допуск.

5.2.2. Відмовити у доступі до будинкового ВОГ представників Оператора ГРМ в разі відсутності у останніх документів підтверджують їх повноваження (посвідчення, довіреність, наказ тощо).

5.2.3. Направляти своїх представників для спостереження за процесом монтажу ВОГ, зняття та фіксації показань ВОГ.

5.3. Оператор ГРМ має право:

5.3.1. На безперешкодний та безкоштовний доступ до приміщень та/або елементів конструкції будівель для монтажу будинкового ВОГ, зняття та фіксації показань ВОГ, проведення заходів щодо його експлуатації, ремонту, заміни, повірки тощо.

5.3.2. У разі виявлення представниками Оператора ГРМ порушень, повязаних з виходом з ладу будинкового ВОГ, Оператор ГРМ має право визначати обсяг спожитого газу споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, згідно чинного законодавства.

5.3.3. Складати акти про не допуск та інші порушення згідно Кодексу газорозподільних систем та ПБСГ.

5.4. Оператор ГРМ зобов'язаний:

Забезпечувати за власний рахунок здійснення періодичної повірки ВОГ, його ремонт та обслуговування.

6. Відповідальність сторін.

6.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов Угоди згідно чинного законодавства України.

6.2. В усіх питаннях, що не врегульовані цим Договором, сторони керуються приписами чинного законодавства України.

6.3. Експлуатаційна організація зобовязана відшкодувати Оператору ГРМ збитки, повязані із пошкодженням ВОГ, якщо це трапилось з її вини.

7. Порядок вирішення спорів.

7.1. В разі виникнення спорів по Угоді спір передається на вирішення в господарські суди України і розглядається у встановленому порядку згідно з чинним законодавством.

8. Інші умови.

8.1. Даний Договір складений у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін, які мають однакову юридичну силу.

8.2. Сторони зобовязуються повідомляти одна одній про зміни своїх платіжних реквізитів, юридичних адрес, номерів телефонів, телефаксів у 5-ти денний термін з дня виникнення відповідних змін.

8.3. Всі зміни та доповнення до угоди повинні бути виконані у письмовій формі, підписані та скріплені печаткою обох Сторін.

9. Строк дії.

9.1. Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання і укладається на невизначений строк.

9.2. Розірвання цього Договору здійснюється за взаємною згодою сторін, або в інших випадках, що передбачені чинним законодавством. Договір припиняє свою дію у випадку переходу права власності або господарського відання на приміщення, в якому встановлено будинковий ВОГ, до третіх осіб у день, коли Оператор ГРМ одержав від Експлуатаційної організації повідомлення про перехід права власності або повного господарського відання до третіх осіб. До такого повідомлення додаються копії документів, що підтверджують перехід права власності або господарського відання. До моменту повідомлення Експлуатаційною організацією Оператора ГРМ про перехід права власності або господарського відання названого приміщення до третіх осіб, Експлуатаційна організація несе обовязки та відповідальність у відповідності до цієї Угоди.

10. Реквізити сторін.

Оператор ГРМ Публічне акціонерне товариство по Газопостачанню та газифікації «Миколаївгаз» 54000, м. Миколаїв, вул. Погранична, 159 п/р НОМЕР_1 в АБ «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ» МФО 300647 Код ЄДРПОУ 05410263 ІПН 054102614016 Свідоцтво ПДВ № 100295015 Тел./факс (0512) 67-49-01 Експлуатаційна організація (балансоутримувач будинку) Житлово-комунальні підприємства-10 54020, ОСОБА_6, вул. Будьонного, 44 п/р __________ МФО ________ Код ЄДРПОУ ______ ІПН _________ Свідоцтво ПДВ № _______ Тел./факс (0512) 71-14-98 Голова правління _____ / ОСОБА_4Директор ________ / ОСОБА_5 М. П. М. П.

Додаток 1

до договору про зняття показань вузла обліку природного газу та

лічильників газу, монтажу, збереження та

здійснення експлуатації будинкового вузла обліку

№ _____ від ____

АКТ

на встановлення ВОГ

_______ «___» __ 201___ р.

Представник Оператора ГРМ (ПІБ, посада) ________

________________

Експлуатаційної організації (ПІБ, посада) ___________ ________________

склали даний акт по факту встановлення ВОГ за адресою: __________

________________

Найменування ____ВОГ №________

Тип, марка _____

Завод-виготовлювач _______

Дата виготовлення ____

Початковий показник _______

1.Перелік сертифікатів, технічних паспортів (або їх копій) та інших документів, які підтверджують якість матеріалів та обладнання, додаються.

2.Дані про зварювання стиків газопроводів

№ п.п.П.І.Б. зварникаНомер (клеймо) зварникаЗварено стиківДата проведення зварювальних робіт діаметр труб, ммкількість 3.Випробування будинкової системи газопостачання на герметичність виконане надлишковим тиском повітря 500 мм.вод.ст. Втрата тиску за __ хв. cклала __ мм вод. ст. Витоків газу та дефектів під час зовнішнього огляду та перевірки всіх зєднань мильною емульсією не виявлено. Газопровід та лічильник випробування на герметичність витримали.

4.Висновки. При встановленні ВОГ разом з елементами приєднаного газопроводу були дотримані вимоги діючих нормативних документів ДБН В 2.5-20-2001 «Газопостачання» та «Правил безпеки систем газопостачання» (ПБСГ) та технічних умов заводу-виробника.

Роботи виконані «_____» ____201__ року

Представник Оператора ГРМ __________ ___

(ПІБ)(підпис)

Представник Експлуатаційної організації

__________ ___

(ПІБ) (підпис)

Додаток № 2

до договору про зняття показань вузла обліку природного газу та

лічильників газу, монтажу, збереження та

здійснення експлуатації будинкового вузла обліку

№ _____ від ____

АКТ

приймання-передачі ВОГ на відповідальне зберігання

________ «___»__20__ р.

Даний акт складено представником Оператора ГРМ __________

_____________ та Експлуатаційною організацією ________________ ________________, про те що за адресою ________________

Оператор ГРМ виконав монтаж ВОГ та опломбував його номерною пломбою Серія ___ , № _____, а Експлуатаційна організація (балансоутримувач будинку) прийняв його на відповідальне зберігання.

Прийнято на відповідальне зберігання ВОГ:

Назва лічильника /завод-виробник / Типорозмір лічильника № лічильника Рік випуску Початковий показник

ВИСНОВКИ: 1. ВОГ змонтовано згідно вимог діючих нормативних документів ДБН В 2.5-20-2001 «Газопостачання» та «Правил безпеки систем газопостачання» (ПБСГ) без порушень правил монтажу. 2. Пломби на ВОГ відповідають заводу-виробнику та ВОГ працює при Qстарт. ВОГ та встановлені на ньому пломби передані на відповідальне збереження Експлуатаційній організації (балансоутримувачу будинку).

Оператор ГРМ

________ _______

підпис ПІБ

Експлуатаційна організація

_________ ________

підпис ПІБ

Додаток № 3

до договору про зняття показань вузла обліку природного газу та

лічильників газу, монтажу, збереження та

здійснення експлуатації будинкового вузла обліку

№ _____ від ____

РЕЄСТР

будинкових вузлів обліку газу

1Чигрина ул.20G162Чигрина ул.22G403Дунаева ул.36G10

Оператор ГРМ

__________

підписПІБ

Експлуатаційна організація

____________

підписПІБ

3. Стягнути з Приватного підприємства ЖЕК-10 (54040, м. Миколаїв, вул. Привокзальна, 24Б, ідентифікаційний код 37844488) на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації Миколаївгаз (54000, м.Миколаїв, вул.Погранична, буд.159 (п/р НОМЕР_1 в ПАТ Банк Кліринговий дім МФО 300647, ідентифікаційний код 05410263) 1600 (тисяча шістсот) грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано 04.12.2017 року.

Суддя С.М. Коваль.