ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
20 листопада 2017 рокум. Київ№ 826/13252/17Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва О.М. Чудак, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_2 (ОСОБА_2) до Міністерства юстиції України (Мін'юст) про:
- визнання протиправним та нечинним пункту 3 наказу Мін'юсту від 18.09.2017 №2905/5, зареєстрованого в Мін'юсті 18.09.2017 за №1143/31011 «Про затвердження змін до наказу Міністерства юстиції України від 25.10.2016 №3053/5 про порядок допуску до професії приватного виконавця, зареєстрованого в Міністерства юстиції України 07.11.2016 за №1445/29575» щодо « 3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування» (оскаржуваний наказ);
- визнання протиправним та нечинним рішення Тимчасової кваліфікаційної комісії приватних виконавців Мін'юсту, прийнятого на підставі оскаржуваного наказу, яке оформлене протоколом від 25.09.2017 №25 стосовно ОСОБА_2, визнання таким, що не відбувся, кваліфікаційного іспиту приватного виконавця від 25.09.2017;
- зобов'язання Мін'юсту в особі Тимчасової кваліфікаційної комісії приватних виконавців допустити до складання кваліфікаційного іспиту приватного виконавця ОСОБА_2 та провести іспит відповідно до Порядку допуску до професії приватного виконавця, затвердженого наказом Мін'юсту від 25.10.2016 №3053/5 в редакції від 30.06.2017.
Ухвалою суду від 20.10.2017 позовну заяву ОСОБА_2 залишено без руху у зв'язку з виявленням її недоліків та надано строк позивачу для усунення недоліків адміністративного позову.
13.11.2017 до суду через канцелярію від ОСОБА_2 надійшли матеріали на усунення недоліків позовної заяви.
З огляду на викладене, позовна заява і додані до неї матеріали, після усунення виявлених недоліків, є достатніми для відкриття провадження у справі, а відтак керуючись статтями 106, 107, 110, 111, 121, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
Призначити у справі попереднє судове засідання, яке відбудеться 11 грудня 2017 року о 10:00 год. в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця Болбочана Петра, 8, зал судового засідання №9.
Позивачу подати до суду:
- оригінали долучених до позову документів для їх огляду у судовому засіданні;
- копію паспорта;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- докази, яким позивач обґрунтовує адміністративний позов.
Відповідачу подати до суду до судового засідання письмові заперечення проти позову (два примірники) разом із засвідченими копіями наявних письмових доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (у разі заперечення проти позову).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до частини шостої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Суддя О.М. Чудак
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.