Ухвала суду № 70759029, 04.12.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2017
Номер справи
810/4141/17
Номер документу
70759029
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 грудня 2017 року № 810/4141/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

Фізичної особи – підприємця ОСОБА_1

до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, рішення про застосування штрафних санкцій, та податкової вимоги

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася Фізична особа – підприємець ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому просить:

- скасувати податкові повідомлення – рішення від 18.07.2017 № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2;

- скасувати податкове рішення про застосування штрафних санкцій від 03.10.2017 № НОМЕР_3;

- скасувати вимогу про сплату боргу від 18.07.2017 № НОМЕР_4.

Пунктом 3 частини 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, яка містить перелік загальних для всіх позовних заяв елементів (реквізитів), що дають необхідну інформацію для вирішення судом питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

Також згідно з положеннями частини 2 статті 106 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обгрунтовуюються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Так, позивач в прохальній частині позовної заяви просить суд скасувати вимогу про сплату боргу від 18.07.2017 № НОМЕР_4, однак в позовній заяві не наводить підстав для її скасування.

Також позивачем не додано до позовної заяви копії спірної вимоги.

Крім того, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно зі змістом частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

Перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору та випадки звільнення від сплати цього платежу, передбачені у статті 5 Закону України "Про судовий збір". Однак, позивач до кола осіб, на яких поширюються пільги щодо сплати судового збору, не відноситься.

Відповідно до положень статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 за адміністративний позов майнового характеру фізичною особою - підприємцем сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600,00 грн. відповідно до статті 7 Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік").

З огляду на ту обставину, що позивачем не додано до позовної заяви примірник оскаржуваної вимоги про сплату боргу від 18.07.2017 № НОМЕР_4, суд позбавлений можливості встановити розмір судового збору, який необхідно сплатити позивачу за подання позову з такою позовною вимогою.

Також відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Як встановлено судом, позивачем всупереч норм Кодексу адміністративного судочинства України додано до позовної заяви лише копію позовної заяви для відповідача, без копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви. Натомість, позивачем додано до позовної заяви копію квитанції без номеру на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви.

Проте, суд зазначає, що відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивач (фізична особа - підприємець) повинен додати до позову копію такого позову та копії всіх документів, що приєднуються до неї, а не квитанцію про надіслання відповідачу примірника позовної заяви.

В силу положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- копію спірної вимоги про сплату боргу від 18.07.2017 № НОМЕР_4 та обґрунтування позовних вимог в цій частині;

- доказів сплати судового збору у відповідному розмірі за заявлення позовної вимоги щодо скасування вимоги про сплату боргу від 18.07.2017 № НОМЕР_4;

- копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви (для відповідача).

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Питання про відкриття провадження у справі буде вирішено у строк, встановлений статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України після спливу строку, встановленого судом на усунення недоліків, а у разі не виконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись не поданою і повернута заявникові.

Керуючись статтею 106, частиною першою статті 108, статтею 160, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву Фізичної особи – підприємець ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській област, - залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення вказаних недоліків позовної заяви до 10 січня 2018 року.

3. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Панова Г. В.