
Справа №200/3271/17
Провадження № 2а/200/520/17
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2017 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Шевцова Т.В., розглянувши адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям,-
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідача. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що на підставі заяви відповідача від 04.12.2015 року їй була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям. Відповідно до „ Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги", "Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги" та "Положення про соціального інспектора управління соціального захисту населення" соціальними інспекторами управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради була проведена перевірка достовірності та повноти інформації про доходи наданої ОСОБА_1 при оформлені допомоги. Перевіркою було встановлено, що ОСОБА_1 при оформленні документів для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, свідомо надала неповну інформацію про доходи, а саме не задекларовано дохід чоловіка. Внаслідок подання неповної інформації про доходи їй були надмірно перераховані бюджетні кошти у сумі 3424 грн. 35 коп. за період з 01.12.2015 по 31.05.2016 р.р. Термін повернення надміру виплачених бюджетних коштів в сумі 3424 грн. 35 коп. встановлено з 05.10.2016 року у місячний термін, однак до теперішнього часу грошові кошти так і не були повернуті, тому позивач просить стягнути з відповідача надміру виплачені бюджетні кошти в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечувала та пояснила, що не згодна з виставленою до неї управлінням переплатою у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 є її громадянським чоловіком.
Суд, дослідивши матеріали справи, доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
На підставі заяви відповідача від 04.12.2015 року, їй були виплачені бюджетні кошти.
ОСОБА_1 при оформлені державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, свідомо надала неповну інформацію про доходи, а саме не задекларовано дохід громадянського чоловіка ОСОБА_2 Внаслідок чого управлінням соціального захисту, за період з 01.12.2015 по 31.05.2016 року, відповідачу були надміру перераховані бюджетні кошти у сумі 3424 грн. 35 коп.
Відповідно до п. 2 , 3 статті 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Права члена сім'ї має одинока особа.
Члени сім'ї - особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
Відповідно до абзацу 2 п. 10 затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» (надалі - Порядок) соціальна допомога не призначається у разі коли під час вибіркового обстеження матеріально - побутових умов сім'ї з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела існування, не зазначені у декларації про доходи.
Пунктом 12 вищезазначеного порядку встановлено, що у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
Згідно п.5.1, 5.2, 5.18 „Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги" - до сукупного доходу сімей (одержувачів) входять нарахована заробітна плата, грошові виплати, які мають систематичний характер та інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.
Пунктом 28 затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» встановлено, що якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення.
Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд вважає, що ОСОБА_1 при оформленні допомоги малозабезпеченим сім'ям, свідомо подала документи із неправдивими відомостями, а саме в декларації про доходи не вказала дохід чоловіка. Самостійно отримані грошові кошти не повернула, чим порушила право позивача на повернення надміру нарахованих сум до бюджету, яке підлягає захисту. Тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 3424 грн. 35 коп. за період з 01.12.2015 по 31.05.2016 р.р.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7-11, 71, 86, 160-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПП НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Дніпрі ради надміру нараховані бюджетні кошти в розмірі 3424 грн. 35 коп.
Постанова може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.В.Шевцова