
Справа № 766/10470/17
н/п 2-а/766/1902/17
УХВАЛА
28 листопада 2017 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого-судді Прохоренко В.В.,
секретар Тихоша Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради про визнання протиправними і скасування припису, постанови та наказу,
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради про визнання протиправними і скасування припису, постанови та наказу, у якому просив суд визнати протиправним та скасувати припис від 29.05.2017 року про усунення правопорушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Управління з питань державного архітектурно-будівного контролю Херсонської міської ради; визнати протиправною та скасувати постанову № 27/621/01-22 від 06.06.2017 року про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради; визнати протиправними та скасувати наказ від 29.05.2017 року № 55 «Про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт» Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради.
В судовому засіданні на обговорення сторін постановлено питання щодо направлення справи до Херсонського окружного адміністративного суду, оскільки позов подано з порушенням правил предметної підсудності, відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України.
В судовому засіданні представник позивача не заперечував проти направлення справи за предметною підсудністю до окружного суду.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно п.2 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні зокрема усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Частиною першою статті 21 КАС України передбачено, що якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Згідно обставин справи відповідачем в даному спорі Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради, а вимоги заявлено про визнання протиправними та скасування постанови Управління про притягнення позивача до відповідальності та наказу від 29.05.2017 року № 55 «Про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт», які підсудні місцевому суду, як адміністративному; а також про визнання протиправними та скасування припису Управління щодо усунення порушень, які підсудні окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради про визнання протиправними і скасування припису, постанови та наказу необхідно передати за предметною підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 17,18,21,22, 158-160, 165 КАС України, суд,
ухвалив:
Справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради про визнання протиправними і скасування припису, постанови та наказу передати до Херсонського окружного адміністративного суду для розгляду по суті.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський міський суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали.
Суддя: В.В.Прохоренко