ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5634/09/2370
10 грудня 2009 р. м. Черкаси
10 год. 45 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Коваленка В.І.,
при секретарі - Поповій Ю.Є.,
за участю представників:
від позивача - Бондаренка О.М., за довіреністю,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2449 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Смілянська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2449 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав повністю та пояснив, що державною податковою адміністрацією у Черкаській області проведено перевірку діяльності відповідача, під час якої встановлено порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст. 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у звязку з чим до відповідача застосовано фінансові санкції у сумі 2449 грн.
Позивач просить задовольнити його вимоги та стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі 2449 грн.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечила повністю.
Заслухавши пояснення та доводи представника позивача та відповідача, вивчивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Смілянською обєднаною державною податковою інспекцією Черкаської області 01.08.2007 року та взята на облік як платник податків згідно відомостей зазначених у довідці №5674 від 18.11.2009 року.
Дослідженням матеріалів справи, суд встановив, що державною податковою адміністрацією в Черкаській області проведено перевірку діяльності господарської одиниці фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, що знаходиться за адресою: Черкаська обл., Смілянський район, с. Попівка, вул. Леніна, 53, за результатами якої складено акт № 951/23/23/23/3157710201 від 22.07.2009 року.
В судовому засіданні встановлено, що під час перевірки відповідача встановлено порушення п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 від 06.07.1995 року, а саме, не проведено розрахункової операції на повну суму покупки (надання послуги) через реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Суд зазначає, що відповідальність за дане правопорушення передбачено п.1 ст.17 Закону України № 265/95-ВР у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг). Виручка за 28.04.2009 року, яка не проведена через реєстратор розрахункових операцій становить 149 грн. Отже, суд встановив, що згідно рішення Смілянської ОДПІ № 0001522308 від 12.08.2009 року, яке прийнято на підставі акта перевірки №001374 від 28.07.2009 року сума штрафної санкції за вищевказане правопорушення складає 745 грн. саме, 149 грн. x 5.
Крім цього, суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Судом встановлено, що згідно ст. 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
У відповідності із статтею 25 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Крім цього, судом встановлено, що під час перевірки відповідача встановлено порушення ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме, торгівля відповідачем здійснювалася без придбання торгового патенту.
Відповідальність за дане порушення передбачено абзацом 4 частини 1 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів діяльності».
Згідно рішення Смілянської ОДПІ № 0001542308 від 12.08.2009 року, яке прийнято на підставі акту перевірки №001374 від 28.07.2009 року до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 4 грн.
Відповідно статті 3 вищевказаного Закону, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торговельною діяльністю слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.
Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної діяльності становить 12 календарних місяців.
Оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності.
Також, з матеріалів справи вбачається, що при перевірці діяльності відповідача виявлено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, відповідач здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без придбання відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Судом встановлено, що відповідальність за дане правопорушення зазначено в абзаці 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, при здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
Згідно рішення Смілянської ОДПІ № 0001532308 від 12.08.2009 року, яке прийнято на підставі акту перевірки №001374 від 28.07.2009 року до відповідача застосовано штрафну санкцію на суму 1700 грн.
Плата за ліцензії на право імпорту, експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів встановлюється в розмірі 780 гривень за рік.
Ліцензії на право імпорту, експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються терміном на п'ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Ліцензії на право оптової торгівлі видаються терміном на п'ять років уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Плата за ліцензії справляється органом, що видає ліцензії, у розмірах, встановлених цим Законом, і зараховується до державного бюджету.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів.
Дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості.
У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
Отже, загальна сума, що підлягає стягненню з відповідача на момент розгляду справи в суді становить 2449 грн.
Стаття 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990 року передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені.
Статтею 11-2 Закону України № 509-ХІІ від 04.12.1990 року вказано, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку та копію наказу про проведення такої перевірки. Недотримання процедури перевірки при фактичному допуску до її проведення не має наслідком визнання протиправними застосованих податковою інспекцією до позивача за результатами такої перевірки фінансових санкцій за встановлені порушення Закону.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищесказаного та керуючись ст.ст.11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, що мешкає за адресою: 20700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в дохід бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області, що знаходиться за адресою: 20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 21367325, фінансові санкції у сумі 2449 (дві тисячі чотириста сорок девять) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Коваленко