
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
04 грудня 2017 року м. Київ К/800/36579/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,
перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС у Тернопільській області
на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 р.
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 р.
у справі № 819/1189/17
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агроіндустрія 11»
до Головного управління ДФС у Тернопільській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Головне управління ДФС у Тернопільській області звернулось до Вищого адміністративного суду України із касаційною скаргою на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 р. у справі № 819/1189/17.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 17.08.2017 р. вказану касаційну скаргу залишено без руху (до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору та копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції) та надано скаржнику строк для усунення встановлених недоліків касаційної скарги.
Скаржник, на виконання вимог зазначеної ухвали, усунув вказані недоліки касаційної скарги.
Разом з тим, перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що вказана скарга підлягає повторному залишенню без руху, виходячи з наступного.
Частина 1 ст. 211 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3 та п. 5 ч. 2 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційний скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
У касаційній скарзі Головного управління ДФС у Тернопільській області зазначає, що не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій просить суд касаційної інстанції скасувати ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 р. у справі №876/9275/17 та постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 р. у справі № 819/1169/17, та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.
Однак, з касаційної скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.10.2017 р. у справі №876/9275/17 залишено без змін постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 р. у справі № 819/1189/17, вимог щодо якої скаржник не заявляє, натомість просить скасувати постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.08.2017 р. у справі № 819/1169/17.
Таким чином, скаржнику потрібно надати уточнення до касаційної скарги, а саме зазначити судові рішення які оскаржуються та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Згідно ч. 3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 213 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків до 18.12.2017 р.
Відповідно до ч. 2 ст. Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст.ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Касаційну скаргу Головного управління ДФС у Тернопільській області залишити без руху.
2. Встановити Головному управлінню ДФС у Тернопільській області строк для усунення недоліків касаційної скарги до 18.12.2017 р.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого адміністративного
суду України І.О. Бухтіярова
З оригіналом згідно