
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2017 р.Справа № 818/1070/17Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Ральченка І.М.
Суддів: Бершова Г.Є. , Катунова В.В.
за участю секретаря судового засідання Ружинської К.О
за участю представників:
позивача - Тимченко М.П.
відповідача - Шаповал Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 05.10.2017р. по справі № 818/1070/17
за позовом Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради
до Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,
ВСТАНОВИЛА:
Комунальне підприємство "Міськводоканал" Сумської міської ради звернулось до суду із позовом, у якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області №0007671201/43482 від 26.09.2016, №0009121201/47937 від 09.11.2016; №0011861201 від 30.11.2016; №0012431201 від 08.12.2016; №0012451201 від 09.12.2016; №0012651201 від 12.12.2016; №0012761201 від 13.12.2016; №0013121201 від 14.12.2016; №0013321201 від 15.12.2016; №0013421201 від 16.12.2016; №0013501201 від 19.12.2016.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 05.10.2017 року адміністративний позов задоволено.
Державна податкова інспекція у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області подала апеляційну скаргу, в якій просила скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 05.10.2017 року, прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги заявник посилається на порушення судом першої інстанції при прийнятті постанови норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. При цьому, апелянт зазначає, що суд першої інстанції неповністю з'ясував обставини, які мають значення для справи, у зв'язку з чим дійшов помилкових висновків.
У судовому засіданні представник відповідача доводи апеляційної скарги підтримала у повному обсязі, вважала постанову суду першої інстанції такою, що підлягає скасуванню, з прийняттям нової про відмову у задоволенні позову.
Представник позивача підтримав доводи апеляційної скарги, вважав постанову суду першої інстанції такою, що не підлягає скасуванню.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення представників сторін, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Як встановлено судовим розглядом, податковою інспекцією проведено перевірку Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради з питання своєчасності реєстрації податкових накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних за жовтень 2015 року.
За результатами проведеної перевірки складений акт від 06.09.2016 року №2649/18-19-12-01/03352455, на підставі якого Державною податковою інспекцією у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.09.2016 року №0007671201/43482, яким за затримку реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування до податкових накладних застосовано штраф у розмірі 1107,18 грн., у тому числі: за затримку реєстрації на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 238 грн. 49 коп. у розмірі 10% у сумі 238,24 грн.; за затримку реєстрації від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 4344 грн. 57 коп. у розмірі 20% у сумі 868,94 грн. про застосування до КП "Міськводоканал" Сумської міської ради штрафу у розмірі 1107,18 грн.
Також, податковим органом проведено перевірку Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради з питання своєчасності реєстрації податкових накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних за жовтень 2015 року, за результатами якої складено акт від 24.10.2016 року №3114/18-19-12-01/03352455.
На підставі даного акту перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення - рішення від 09.11.2016 року №0009121201/47937, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф в розмірі 3862 грн., у тому числі: за затримку реєстрації на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 97,59 грн. у розмірі 10% у сумі 9,76 грн.; за затримку реєстрації від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 19261,04 грн. у розмірі 20% у сумі 3852,24 грн.
Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області без проведення перевірок та складення актів були прийняті податкові повідомлення-рішення від 30.11.2016 року №0011861201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф у розмірі 687,84 грн.; від 08.12.2016 року №0012431201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф у розмірі 1849,51 грн.; від 09.12.2016 року №0012451201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф у розмірі 21862,17 грн.; від 12.12.2016 року №0012651201, яким за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф у розмірі 31800,16 грн.; від 13.12.2016 року №0012761201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень 2015 року застосовано штраф у розмірі 24461,26 грн.; від 14.12.2016 року № 0013121201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за жовтень - листопад 2015 року застосовано штраф у розмірі 10580,97 грн.; від 15.12.2016 року № 0013321201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за листопад 2015 року застосовано штраф у розмірі 2458,29 грн.; від 16.12.2016 року № 0013421201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за листопад 2015 року застосовано штраф у розмірі 9176,36 грн.; від 19.12.2016 року № 0013501201, яким до КП "Міськводоканал" СМР за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН за листопад 2015 року застосовано штраф у розмірі 14836,20 грн.
Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що затримка у реєстрації податкових накладних за сплати ПДВ на загальну суму ПДВ - 3818644,70 грн. відбулась не з вини Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради.
Колегія суддів із такими висновками суду першої інстанції погоджується та зазначає наступне.
Відповідно до ст. 200 Податкового кодексу України порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України. Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
На виконання приписів вказаної норми Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ.
У відповідності до ст.200-1 Податкового кодексу на електронний рахунок платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу (реєстраційної суми), а також в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ (пункт 200-1.4 статті 200-1 Кодексу). Сума поповнення електронного рахунку є складовою формули, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 Кодексу, для обрахунку реєстраційної суми (далі - формула). Відповідно до пункту 200-1.5 статті 200-1 Податкового кодексу України з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду, та на поточний рахунок платника податку за його заявою, яка подається до контролюючого органу у складі податкової звітності з податку на додану вартість, у розмірі суми коштів, що перевищує суму задекларованих до сплати до бюджету податкових зобов'язань та суми податкового боргу з податку. При цьому перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі відсутності перевищення суми податку, зазначеної у виданих податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість у цьому звітному періоді.
Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 19.01.2015 №1403/7/99-99-19-03-01-17 "Про систему електронного адміністрування ПДВ" протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі платники податку самостійно зараховують на такі електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків, відкритих у банківських установах, у сумах, необхідних для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку, задекларованих ними в податковій звітності з ПДВ.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Положеннями п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
З листа Державної фіскальної служби України від 19.01.2015 №1403/7/99-99-19-03-01-17 "Про систему електронного адміністрування ПДВ" слідує, що з 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують також кошти у сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України та надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних / розрахунків коригування. Пунктом 34 підрозділу 2 Розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових SНаклОтр, S НаклВид та S Митн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року.
Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом, зокрема: до 31.07.2015 для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року).
Із матеріалів справи вбачається, що позивачем, з метою поповнення відповідних рахунків були укладені договори №№1/375 від 29.07.2015, 8/375 від 13.08.2015 та 24/375 від 08.12.2015 "Про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №375".
Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №375 субвенція надається з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (далі - заборгованість), за рахунок джерел, зазначених у статті 32 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", згідно з розподілом, наведеним у додатку 1.
Головним розпорядником та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінрегіон. Пунктом 2 тієї ж Постанови встановлено, що перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості, що утворилася на початок місяця, в якому проводяться розрахунки, і не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків.
Підставою для проведення розрахунків з погашення заборгованості є договір про організацію взаєморозрахунків.
Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.12.2010 № 1132, і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном. Розрахунки з погашення заборгованості за рахунок джерел, визначених статтею 32 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", проводяться шляхом залучення коштів з єдиного казначейського рахунка.
Обласні, Київська міська держадміністрації розподіляють субвенцію між бюджетами районів, районів у м. Києві та міст обласного значення на підставі проектів договорів про організацію взаєморозрахунків, а також можуть приймати рішення про централізоване перерахування субвенції без розподілу її між зазначеними бюджетами за згодою відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
У ході судового розгляду встановлено, що на виконання умов вказаних договорів позивачем отримано субвенції на погашення різниці в тарифах в тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення на загальну суму 3818644,70 грн.
Отримані кошти КП "Міськводоканал" СМР перерахувало у повному обсязі до загального фонду державного бюджету, згідно платіжних доручень від 31.08.2015 року №11, №17 та від 10.12.2015 року №34 для погашення податкового боргу з ПДВ.
У період з 01.10.2015 року по 30.11.2015 року КП "Міськводоканал" СМР були виписані податкові накладні на загальну суму 538196,56 грн., які підлягали реєстрації у єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з витягу КП "Міськводоканал" СМР з електронного адміністрування ПДВ станом на 20.10.2015 року, суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (показник енакл), мала мінусове (від'ємне) значення та складала: - 1,25 грн.
Згідно з витягу КП "Міськводоканал" СМР з електронного адміністрування ПДВ станом на 30.10.2015 р., суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, мала вже мінусове (від'ємне) значення та складала: - 843127,67 грн.
Згідно з витягу КП "Міськводоканал" СМР з електронного адміністрування ПДВ станом на 18.12.2015 року, суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, складала: - 1 620 385,48 грн.
Отже, від'ємна реєстраційна сума не дозволяла підприємству здійснювати реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
Слід вказати, що згідно з п. 200-1.4 ст. 200-1 Податкового кодексу України на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника зараховуються кошти, крім іншого, з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України.
Зазначений пункт внесений до Податкового кодексу України Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість", що набрали чинності з 29.07.2015.
Відповідно до вимог п. 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 (з урахуванням доповнень, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 № 967) у разі проведення органами Казначейства розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення електронного рахунка враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, за коригуючими реєстрами.
Інформація про проведення таких розрахунків з податку надається Казначейством до ДФС у розрізі платників податку не пізніше наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків.
На підставі інформації про проведення розрахунків, отриманої від Казначейства, ДФС формує та не пізніше наступного робочого дня з дати отримання такої інформації надсилає Казначейству коригуючі реєстри у межах залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, але не більше суми проведених розрахунків.
У день отримання коригуючих реєстрів Казначейство зменшує залишок узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, та повідомляє про це ДФС.
На виконання вимог абзацу 5 пункту 9 Порядку ДФС на підставі інформації про зменшення залишку узгоджених податкових зобов'язань платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати за якими настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, не пізніше наступного робочого дня з дати отримання такої інформації збільшує суму поповнення електронного рахунка такого платника податку на суму такого зменшення.
Отже, у відповідності до діючого законодавства, зважаючи на проведені підприємством розрахунки, показники енакл та епопрах в системі електронного адміністрування ПДВ, повинні були для КП "Міськводоканал" збільшені з 11.12.2015 на суму - 3818644,70 грн., що надавало б підприємству можливість своєчасно реєструвати в ЄРПН податкові накладні, починаючи з тих, що виписані в жовтні - листопаді 2015 року.
Однак, станом на дату винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, вимоги законодавства не виконані та вказана сума не була зарахована на електронний рахунок, що спричинило неможливість здійснювати реєстрацію податкових накладних з жовтня 2015 року.
Крім того, колегія суддів вважає за необхідне додати, що постановою Сумського окружного адміністративного суду від 16.11.2016 року у справі №818/883/16 задоволено позовні вимоги Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язано Державну фіскальну служби України зарахувати шляхом збільшення в системі електронного адміністрування ПДВ комунальному підприємству "Міськводоканал" Сумської міської ради суму поповнення електронного рахунку №37518000002428 на 3818644 грн. 70 коп., збільшити "суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" на 3 818 644 грн. 70 коп. та збільшити "загальну суму поповнення з поточного рахунку платника рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунка в системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування, відкритого для перерахування коштів на його спеціальний рахунок, відкритий в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів" на 3818644 грн. 70 коп., відповідно до договорів №№1/375 від 29.07.2015, 8/375 від 13.08.2015 та 24/375 від 08.12.2015 "Про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №375".
Отже, у судовому порядку ДФС була зобов'язана збільшити суму поповнення електронного рахунку Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Однак, такий обов'язок ДФС України виконаний не був.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції, що бездіяльність Державної фіскальної служби України спричинило негативні наслідки для позивача у вигляді неможливості здійснення реєстрації податкових накладних, починаючи з жовтня 2015 року, а тому затримка у реєстрації податкових накладних за сплати ПДВ на загальну суму ПДВ - 3818644,70 грн. відбулась не з вини позивача.
Таким чином, у податкового органу відсутні підстави для застосування до Комунального підприємства "Міськводоканал" Сумської міської ради штрафних санкцій.
Враховуючи зазначене, колегія суддів підтримує твердження суду першої інстанції про необхідність визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області: №0007671201/43482 від 26.09.2016; №0009121201/47937 від 09.11.2016; №0011861201 від 30.11.2016; №0012431201 від 08.12.2016; №0012451201 від 09.12.2016; №0012651201 від 12.12.2016; №0012761201 від 13.12.2016; №0013121201 від 14.12.2016; №0013321201 від 15.12.2016; №0013421201 від 16.12.2016; №0013501201 від 19.12.2016.
Доводи апеляційної скарги не знайшли обґрунтування в ході судового розгляду справи.
Таким чином, колегія суддів, переглянувши постанову суду першої інстанції, дійшла висновку, що при прийнятті рішення суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сумах Головного управління ДФС у Сумській області залишити без задоволення.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 05.10.2017р. по справі № 818/1070/17 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Ральченко І.М.Судді Бершов Г.Є. Катунов В.В. Повний текст ухвали виготовлений 04.12.2017 р.