Постанова № 70715428, 29.11.2017, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
29.11.2017
Номер справи
904/6816/17
Номер документу
70715428
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.11.2017 Справа № 904/6816/17

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Паруснікова Ю.Б. (доповідач)

суддів: Білецької Л.М., Пархоменко Н.В.

при секретарі судового засідання: Саланжій Т.Ю.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 представник, довіреність від 15.09.2017 № 01-14/7/1299вих;

від відповідача: ОСОБА_2 представник за довіреністю від 01.10.2016 № 32;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Екологія-Дніпро 2000» на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 22.08.2017 по справі № 904/6816/17 (суддя Золотарьова Я.С.)

за позовом Камянської міської ради, м. Камянське, Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Екологія-Дніпро 2000», м. Дніпро

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, -

ВСТАНОВИВ:

22 серпня 2017 року рішенням господарського суду Дніпропетровської області по даній справі позов задоволено повністю.

Внесено зміни до пунктів 2.2. та 4.1. договору оренди земельної ділянки від 08.10.2012 № 12422, укладеного між Камянською міською радою Дніпропетровської області та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничим підприємством «Екологія-Дніпро 2000», викладено їх в наступній редакції:

«п. 2.2 Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 17.03.2017 становить 154082 613,40 грн.»;

«п. 4.1 Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у розмірі 5392891,47 грн./рік без ПДВ, яка визначається відповідно до рішення міської ради від 23.06.2017 № 725-17/VIІ «Про затвердження Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста» та рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» зі змінами».

Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства «Екологія-Дніпро 2000» на користь Камянської міської Ради Дніпропетровської області витрати зі сплати судового збору у розмірі 1600,00 грн.

Рішення місцевого господарського суду мотивоване наявністю передбаченої чинним законодавством та умовами укладеного між сторонами договору можливості зміни (збільшення) за рішенням суду на вимогу однієї із сторін граничного розміру орендної плати за користування відповідачем земельною ділянкою.

Непогоджуючись з рішенням господарського суду відповідач звернувся до Дніпропетровського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт посилається на невідповідність прийнятого місцевим господарським судом рішення вимогам норм матеріального (ст. ст. 4, 6, 15, 632, 651 ЦК України, ст. 188 ГК України, ст. 30 Закону України «Про оренду землі») та процесуального права (ст. ст. 1, 5, 79 ГПК України), недоведеністю та не зясуванням судом всіх обставин, що мають значення для справи.

Доводи апеляційної скарги зводяться до наступного:

- в рішенні місцевого господарського суду не зазначено, з яких саме підстав, перелічених у п. п. 4.3., 4.4. договору, відбулося збільшення орендної плати, у тому числі й з інших визначених чинним законодавством підстав.

Рішення міської ради від 23.06.2017 № 725-17/VII «Про затвердження Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста», яким затверджені ставки орендної плати за земельні ділянки не є актом цивільного законодавства та не може застосовуватися у випадках та з мотивів, передбачених п. п. 4.3., 4.4., 9.2.3. договору оренди, а тому посилання у рішенні суду на ч. 3 ст. 6 ЦК України, на думку апелянта, є необґрунтованим.

- в основу оскаржуваного рішення судом безпідставно покладено складову наданого позивачем до матеріалів справи копії витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки від 17.03.2017, оскільки: по-перше означений витяг не містить інформацію, яким органом він виданий;

по-друге витяг містить недостовірні дані щодо розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки в частині застосування єдиного сукупного коефіцієнту Км3, який дорівнює 0,5 (відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015 № 1339-64/VI), а не 0,64;

- судом не враховано, що позивач звернувся з позовом одразу до суду, порушуючи при цьому приписи п. 12.1. договору оренди, ст. 30 Закону України «Про оренду землі», ст. 188 ГК України та вимоги ст. 5 ГПК України, якими встановлено, що підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором.

- судом безпідставно відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження по даній справі до розгляду Заводським районним судом м. Дніпродзержинська повязаної з нею адміністративної справи № 208/3924/17, предметом оскарження в якій є рішення міської ради від 23.06.2017 № 725-17/VII «Про затвердження Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста», які були підвищені для землекористувачів, зазначених в п. 5 Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста, і ці обставини, на думку апелянта, не могли бути встановленими господарським судом самостійно у даній справі. Саме п. 1 означеного рішення міської ради керувався позивач при обчисленні збільшеної суми річної орендної плати в даній справі.

З урахуванням вищезазначеного, апелянт просить колегію суддів скасувати рішення місцевого господарського суду від 22.08.2017 по справі № 904/6816/17 та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

11.09.2017 ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду розгляд апеляційної скарги призначено у судовому засіданні на 04.10.2017.

04.10.2017 на адресу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від позивача по справі надійшов відзив на апеляційну скаргу ТОВ НВП «Екологія-Дніпро 2000», згідно якого Камянська міська рада просить суд залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення залишити без змін.

04.10.2017 розгляд справи відкладався на 30.10.2017, а від позивача судом витребувано пояснення та матеріали в обґрунтування застосування єдиного сукупного коефіцієнта Км3 при розрахунку нормативної грошової оцінки; розрахунок визначення нормативної грошової оцінки з урахуванням застосованих сукупних коефіцієнтів Км3 з підтвердженням повноважень міської ради щодо прийняття рішення про внесення змін до ставок орендної плати (у відсотках) за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки для діючих договорів; витяг про нормативно грошову оцінку земельної ділянки відповідача виданий та завірений відповідно до п. 2 ст. 20, п. 3 ст. 23 Закону України «Про оцінку землі».

Розпорядженням в.о. керівника апарату суду від 30.10.2017 № 1802/17 на підставі протоколу від 30.10.2017 відбулася автоматична зміна складу колегії суддів, а саме: судді Верхогляд Т.А. (перебування у відпустці) на суддю Пархоменко Н.В.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 30.10.2017 розгляд справи відкладався у судовому засіданні на 20.11.2017, а 20.11.2017 на 29.11.2017.

29.11.2017 у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до ч. 2 ст. 101 ГПК України апеляційний господарський суд не звязаний доводами апеляційної скарги та перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Судова колегія, розглянувши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставинам справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення скасуванню з огляду на наступне.

Як встановлено місцевим господарським судом та вбачається з матеріалів справи, 08.10.2012 між Дніпродзержинською міською радою (назву якої змінено на Камянську міську раду) (позивач, орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничим підприємством «Екологія-Дніпро 2000» (відповідач, орендар) укладено договір оренди земельної ділянки №12422 (а. с. 9-11).

Відповідно до п. 1.1 договору орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення, що знаходиться за адресою: східна околиця м. Дніпродзержинськ, згідно з планом земельної ділянки, що додається.

Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення Дніпродзержинської міської ради від 29.05.2012 № 457-23/VІ (п. 1.2 договору).

Згідно з п. 2.1 договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 58,8620 га для розміщення «Шламонакопичувача Дніпровського меткомбінату».

Пунктом 2.2. договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки від 26.09.2012 становить 58856820,14 грн.

Договір укладається строком до 29.05.2022 (п. 3.1 договору).

Відповідно до п. 4.1. договору, орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету у розмірі 1235993,22 грн./на рік без ПДВ, яка визначається відповідно до рішення міської ради від 25.06.2012 № 475-24/VI «Про плату за землю», а з 01.01.2014 у розмірі 1765704,60 грн./на рік без ПДВ.

Пунктом 4.3. договору встановлено, що орендна плата сплачується за фактичне користування земельною ділянкою у строки визначені Податковим кодексом України. Розмір орендної плати підлягає перерахуванню при зміні функціонального або цільового використання земельної ділянки.

Згідно п. 4.4. договору, розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів ставки земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.

Згідно наявного в матеріалах справи розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, для розрахунку розміру орендної плати прийнятий відсоток від нормативної грошової оцінки земельної ділянки 3,0 (а. с. 11).

08.10.2012 сторонами складено та підписано акт прийому-передачі земельної ділянки, відповідно до якого позивач передав, а відповідач прийняв земельну ділянку загальною площею 58,8620 га (а. с. 13).

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 17.03.2017, нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 154082613,40 грн. (а. с. 14).

Згідно наявного в матеріалах справи нового розрахунку розміру орендної плати до договору оренди на земельну ділянку за адресою: східна околиця м. Камянське прийнятий для розрахунку розмір орендної плати у співвідношенні до нормативної грошової оцінки, складає 3,5% (а. с. 15).

Позивач, посилаючись на законодавчу зміну розміру орендної плати та зволікання відповідача щодо переукладання договору оренди земельної ділянки, просить суд внести зміни в п. 2.2 та п 4.1 договору оренди земельної ділянки, що і є причиною виникнення цього спору.

Відносини, повязані з орендою землі, регулюються Земельним, Податковим та Цивільними кодексами України, іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обовязковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами (ст. 6 Цивільного кодексу України).

Згідно ст. 632 Цивільного кодексу України, у випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Згідно ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Частиною 3 ст. 653 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі зміни або розірвання договору зобовязання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобовязання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Згідно до вимог статті 654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі» орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата, яка встановлюється згідно з методикою розрахунку орендної плати. Ця методика та порядок використання орендної плати для земель, які перебувають у державній або комунальній власності, встановлюються в договорі відповідно до Закону України «Про плату за землю» (статті 15 та 21 Закону України «Про оренду землі» в редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі» орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату є однією із суттєвих умов договору оренди.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до змісту статей 759 та 762 Цивільного кодексу України, законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення такої згоди спір вирішується в судовому порядку.

Отже, чинним законодавством та умовами спірного договору (п. 4.4. договору) передбачено можливість зміни розміру орендної плати, в тому числі і за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.

З 01.01.2011 набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до ст. 288 вказаного кодексу встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір річної орендної плати встановлюється у договорі, але річна сума платежу для інших категорій земель (крім земель сільськогосподарського призначення) не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковий кодексом України. (ст. 288.5 Податкового кодексу України). Та згідно ст. 288.5.2. не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

12.07.2013 Дніпродзержинською міською радою прийнято рішення від 12.07.2013 № 842-38/V1 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».

Зазначеним рішенням було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ із застосуванням базової вартості 1 кв. м в розмірі 199,64 грн. та введено в дію з 01.01.2014.

30.09.2016 Камянською міською радою прийнято рішення 349-10/VІІ «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ зі змінами» (а. с. 17). Пункт 2 рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38-VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпродзержинськ» (зі змінами, внесеними рішенням міської ради від 26.12.2014 № 1168-58/VІ) викладено у наступній редакції: 3,5 відсотків - для землекористувачів, які використовують земельні ділянки, сумарна площа яких дорівнює або перевищує 10 га (десять гектарів).

Рішенням Камянської міської ради від 24.02.2017 № 621-14/VII «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» зі змінами (а. с. 18), міська рада вирішила пункт 2 рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» (зі змінами, внесеними рішенням міської ради від 30.09.2016 № 349-10/VII) викласти у наступній редакції:

« 2. Річна сума орендної плати у відсотках до нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які надані в користування, з 01.04.2017 та в подальшому до внесення змін до цього рішення, становить:

а) 3 відсотка - для землекористувачів, які використовують земельні ділянки, сумарна площа яких не перевищує 10 га (десять гектарів);

б) 3,5 відсотків - для землекористувачів, які використовують земельні ділянки, сумарна площа яких дорівнює або перевищує 10 га (десять гектарів);

в) 12 відсотків - для землекористувачів, які використовують земельні ділянки для розміщення об'єктів торгівлі (посередництво в торгівлі) пальним, паливом та для землекористувачів, які використовують земельні ділянки для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

Рішенням Камянської міської ради від 23.06.2017 № 725-17/VII «Про затвердження Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста», міська рада вирішила затвердити Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста (далі - Положення).

Пунктом 5 Положення про порядок обчислення та сплати орендної плати за земельні ділянки у межах міста, розмір орендної плати за земельні ділянки, встановлюється у відсотку від нормативної грошової оцінки відповідно до таблиці:

п. 5.1 Ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) - 3%;

п. 5.2. Ставки орендної плати за земельні ділянки, які не зазначені в пунктах 5.1, 5.3. - 3,5%;

п. 5.3 Ставки орендної плати за земельні ділянки, які використовуються для розміщення обєктів торгівлі (посередництво в торгівлі) пальним та паливом та за земельні ділянки, які використовуються для розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності - 12%.

Пунктом 3.1. рішення Дніпродзержинської міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» встановлено, що землекористувачі зобовязані одержати у відділі Держземагентства у м. Дніпродзержинську витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та надати їх до департаменту комунальної власності та земельних відносин міської ради для підготовки документів щодо перегляду річної орендної плати в чинних договорах оренди земельних ділянок.

Проте відповідач не звернувся до департаменту комунальної власності та земельних відносин міської ради для переукладання спірного договору оренди земельної ділянки.

На час розгляду справи доказів щодо приведення договору оренди земельної ділянки до вимог діючого законодавства в частині орендної плати за користування земельною ділянкою сторонами суду не надано.

Наведене вище, спростовує посилання відповідача на недотримання позивачем досудового порядку врегулювання спору.

Згідно доданого позивачем до позову витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка є предметом спірного договору, станом на 17.03.2017 становить 154082613,40 грн.

Місцевим господарським судом встановлено, що згідно з розрахунком позивача (а. с. 51) останнім застосовано ставку у розмірі 3,5 %, що відповідає умовам договору оренди, та цільовому призначенню земельної ділянки.

При цьому, місцевий господарський суд відхилив доводи відповідача стосовно того, що відповідачем було застосовано у своєму розрахунку ставку у розмірі 12%, оскільки це було спричинено допущеною позивачем технічною помилкою у тексті заяви про уточнення позовних вимог, натомість згідно доданого до цієї заяви розрахунку (а. с. 51) позивачем вірно визначено ставку 3,5%.

Враховуючи викладене, місцевий господарський суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволення у повному обсязі, однак колегія суддів не може погодитись з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Стаття 288 Податкового кодексу України не встановлює розмірів - ставок орендної плати, тільки граничні межі розміру - мінімальну (3%) та максимальну (12%).

Визначення в договорі орендної плати в межах законодавчо визначених граничних розмірів не суперечить положенням чинного законодавства, а одностороннє збільшення ставки орендної плати в межах ст. 288 Податкового кодексу України не є приведенням договору у відповідність до норм чинного законодавства.

Таким чином, нормативно грошова оцінка земель є основною для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати, але при цьому відсутнє законодавче обґрунтування для автоматичної, одночасної зміни самої ставки орендної плати, визначеної умовами договору з підстави зміни нормативної грошової оцінки землі.

Договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, і тому суд не може зобовязати іншу сторону договору внести зміни до нього поза наведених законодавством підстав: заінтересована сторона може просити суд про внесення змін до договору згідно з рішенням суду лише у випадках, передбачених законом та договором. При цьому, за відсутності згоди відповідача у суду відсутні підстави встановлювати орендну плату вище граничного мінімального рівня (3%) або погодженого сторонами розміру ставки орендної плати під час укладання договору оренди.

Аналогічної правової позиції дотримувався Вищий господарський суд України (постанова від 25.04.2017 по справі № 922/3503/14).

Як вже зазначалося вище, ставка орендної плати у вигляді відсотку від нормативної грошової оцінки при укладанні договору оренди була визначена у відповідності до розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у розмірі - 3,0 % (а. с. 11).

В подальшому, згідно п.п. б) п. 1 Рішення Камянської міської ради від 24.02.2017 № 621-14/VII «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» (зі змінами а. с. 18) річна сума орендної плати у відсотках до нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які надані в користування, з 01.04.2017 та в подальшому до внесення змін до цього рішення, зокрема становить 3,5 відсотків, що перевищує граничний мінімальний рівень.

Отже, оскільки визначена сторонами у договорі оренди землі від 08.10.2012 ставка на рівні 3,0 відсотка відповідає приписам ст. 288 Податкового кодексу України, а чинним законодавством та умовами цього договору не надано міській раді повноважень в односторонньому порядку змінювати таку ставку, колегія суддів вважає відсутніми правові підстави для внесення змін до договору в цій частині.

Таким чином, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення позову Камянської міської ради про внесення змін до договору оренди шляхом збільшення ставки орендної плати до 3,5 відсотків.

Крім того, як зазначалося вище, згідно наявного в матеріалах справи витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка є предметом спірного договору, станом на 17.03.2017 становить 154082613,40 грн. При цьому, колегія суддів зазначає, що нормативна грошова оцінка сформована та розрахована виходячи з наступних складових:

-площа земельної ділянки 588620 кв. м.;

-середня базова вартість земель становить 199,64 грн. за кв. (тобто менше ніж при укладенні договору);

-коефіцієнт Км2 0,90;

-сукупний коефіцієнт Км3 0,64;

-коефіцієнт Кф 1,2.

Затвердження даних коефіцієнтів, як вбачається з матеріалів справи, відбулося відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ» (пункти 1.1., 1.2.).

В матеріалах справи наявне рішення Дніпродзержинської міської ради від 08.07.2015 № 1339-64/VI «Про внесення змін до рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VI «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», яким внесені зміни до п. 1.1. рішення міської ради від 12.07.2013 № 842-38/VI, а саме встановлено, що при розрахунку нормативної грошової оцінки необхідно застосовувати сукупний коефіцієнт Км3, який дорівнює 0,5.

Таким чином, Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку в частині застосування коефіцієнту Км3 суперечить вищевказаному рішенню Дніпродзержинської міської ради.

В свою чергу, колегія судді не наділена повноваженнями щодо визначення нормативної грошової оцінки в рамках даної справи, не вправі підміняти в цьому контексті уповноважені на відповідну оцінку органи, визначені законодавством, а тому нормативна грошова оцінка повинна бути проведена відповідно до вимог діючого законодавства з урахуванням вищенаведених недоліків.

З урахуванням наведеного апеляційна скарга підлягає задоволенню, рішення скасуванню, а у позові слід відмовити в повному обсязі.

Витрати зі сплати судового збору відповідно до ст. 49 ГПК України покладаються на позивача по справі.

Керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 103, 105 ГПК України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Екологія-Дніпро 2000» задовольнити.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 22.08.2017 по справі № 904/6816/17 скасувати і прийняти нове рішення.

У задоволенні позову відмовити.

Стягнути з Камянської міської ради (51931, Дніпропетровська область, м. Камянське, майдан ОСОБА_3, 2, ідентифікаційний код 24604168) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство «Екологія-Дніпро 2000» (49005, м. Дніпро, вул. Обручева, 17, ідентифікаційний код 30012497) судового збору у сумі 1760,00 грн. за перегляд справи судом апеляційної інстанції.

Видачу наказу доручити господарському суду Дніпропетровської області.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку до Вищого господарського суду України.

Повний текст постанови підписано 04.12.2017.

Головуючий суддя Ю.Б. Парусніков

Судді: Л.М. Білецька

ОСОБА_4