Рішення № 70714008, 05.12.2017, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
05.12.2017
Номер справи
904/8415/17
Номер документу
70714008
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

27.11.2017 Справа № 904/8415/17

За позовом комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради, м. Дніпро

до приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів", м. Дніпро

про стягнення 18 338, 03 грн.

Суддя Мельниченко І.Ф.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, дов. 112/11-14 від 24.03.17 р., юрисконсульт претензійно-позовної групи по роботі з юридичними особами;

Від відповідача: ОСОБА_2, дов. № 21-08/874 від 30.12.16 р., представник.

СУТЬ СПОРУ:

Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради звернулося до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про стягнення 18 338, 03 грн., що складають суму заборгованості за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням.

Відповідач із заявленими вимогами не погоджується, вважає їх безпідставними з огляду на те, що факт наявності понаднормативних забруднень КП "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради не відповідає дійсності зважаючи на те, що неможливо зробити правильний висновок щодо відповідності якості стічних вод, відповідно до п. 7.19 ОСОБА_3 "Приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств в систему каналізації м. Дніпропетровська" затверджених рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 року № 129, бо результати висновків лабораторії позивача та лабораторії ТОВ "Метал", якою були зроблені аналізи за замовленням відповідача, мають протилежні висновки.

Крім того, ПрАТ "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів" зазначає про те, що позивачем не було відібрано необхідні проби для проведення арбітражного аналізу відповідно до п. 7.14.3 ОСОБА_3 № 129.

07.11.2017 р. КП "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради подано додаткові пояснення на відзив, в яких останній вказав про необґрунтованість тверджень відповідача про порушення позивачем ОСОБА_3 № 129 щодо організації та виконання арбітражного аналізу стічних вод з огляду на те, що підприємство відповідача не скористалось своїм правом на проведення арбітражного аналізу у відповідності до п. 2.3.4. вказаних ОСОБА_3 і не надало суду доказів в підтвердження використання такого права.

27.11.2017 р. у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

25.04.2012 року міським комунальним виробничим підприємством "Дніпроводоканал", правонаступником якого є комунальне підприємство "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради (Водоканал), та закритим акціонерним товариством "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів", правонаступником якого є приватне акціонерне товариство "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів" (Абонент), укладено договір № 0942 про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення, згідно п. 2.1 якого Водоканал (позивач у даній справі) зобовязується надавати Абоненту (відповідачу) послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення, а останній зобовязався оплачувати послуги в порядку та на умовах визначених договором та діючим законодавством.

Зазначений договір набрав чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками і в частині надання послуг діє (з урахуванням змін, внесених додатковою угодою від 24.04.2015 р.) до 25.04.2018 р., а в частині їх оплати - до повного виконання (п. 9.1.).

Згідно п. 3.15. Договору, Абонент, на балансі якого знаходяться мережі водовідведення, несе відповідальність за порушення норм щодо кількості та концентрації шкідливих речовин в стічних водах.

Допустимі концентрації шкідливих речовин у стічних водах встановлені Правилами 1939 та наводяться в Додатку № 4 до Договору.

Нарахування проводяться по нормативу плати за очищення 1 куб.м стічних вод з вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій, обсягом скинутих понад нормативно забруднених стічних вод та коефіцієнтом кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми (п. 3.16. Договору).

Для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як дані лабораторії Водоканалу, так і результати вибіркового контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі (п. 3.18. Договору).

У п. 9.2. Договору сторони домовились, що всі правовідносини, які виникають з договору та не врегульовані ним, регламентуються відповідними нормами законодавства України, зокрема, Правилами № 190, Інструкцією № 37, Правилами № 37, тощо.

Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 р. № 129 затверджено ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (далі ОСОБА_3 № 129).

Зазначеними Правилами № 129 встановлені допустимі концентрації шкідливих речовин у стічних водах підприємств.

Згідно п. 2.1.2. ОСОБА_3, Водоканал має право згідно графіку відбору контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств.

Відповідно до п. 2.1.6., Водоканал має право здійснювати позаплановий (в будь-яку годину доби), непогоджений з підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються та застосовувати на підставі результатів контролю (при виявленні порушень ОСОБА_3 приймання та умов договору на надання послуг водопостачання та водовідведення) відповідні заходи. Присутність представника підприємства при відборі обовязкова.

Пунктом 7.11. ОСОБА_3 визначено, що з метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює відбір разових (контрольних) проб. Ці проби характеризують склад та властивості стічних вод і відповідність фактичних концентрацій забруднюючих речовин допустимим. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понад нормативних забруднень.

Відбір разових проб стічних вод підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальних актах, які підписують як представник Водоканалу, так і представник підприємства.

Акти складаються у двох примірниках для Водоканалу та підприємства.

Обовязково робиться примітка про отримання підприємством свого екземпляра акту (п. 7.12. ОСОБА_3).

Так, з метою встановлення допустимої концентрації забруднюючих речовин, представниками КП "Дніпроводоканал" ДМР, у присутності представника відповідача (ПрАТ "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів"), здійснено відбір проб стічних вод за адресою останнього, а саме: вул. Молодогвардійська, 1, про що складено акт відбору проб стічних вод від 01.06.2016 р.

Як вказує позивач, зазначений вище акт підписаний представником відповідача без зауважень, з приміткою про взяття проб для проведення паралельного аналізу стічних вод.

Відповідно до п. 7.9. ОСОБА_3 № 129, зокрема, для визначення вмісту забруднень у своїх стічних водах, підприємства можуть використовувати як дані лабораторії Водоканалу, так і результати вибіркового контролю, виконаними іншими лабораторіями, атестованими у даній галузі.

За результатами проведення позивачем лабораторних вимірювань у стічних водах відповідача було виявлено перевищення допустимих концентрацій за показниками нафтопродуктів та БПК5, що зафіксовано у протоколі вимірювань показників складу та властивостей стічних вод (а.с.27).

Після дослідження якості води, позивач листом від 21.06.2016 р. № 4409/24-14 повідомив відповідача про порушення ним ОСОБА_3 приймання стічних вод, яке полягає в перевищенні допустимих концентрацій по нафтопродуктам, ХСК і БСК5 в стічній воді підприємства відповідача.

В свою чергу, незалежною лабораторією, а саме: Вимірювальною хіміко-аналітичною лабораторією ТОВ "Метал" - далі ТОВ "Метал", яка атестована у даній галузі, що підтверджується свідоцтвом про атестацію № ПЧ07-0/750-2014, копія якого залучена до матеріалів справи, за замовленням відповідача було здійснено паралельні аналізи дослідження складу і властивостей стічних вод останнього, яке оформлене протоколом дослідження якості води № 337/06.16 (а.с. 53).

За результатами проведених досліджень було встановлено, що протоколи вимірювань лабораторії КП "Дніпроводоканал" ДМР та лабораторії ТОВ "Метал" мають суттєві розбіжності, які перевищують похибки, зазначені у відповідних методиках, а саме:

в протоколі КП "Дніпроводоканал" ДМР, концентрація забруднюючих речовин по нафтопродуктам складає 4, 92 мг/дм3, а по результатам лабораторії ТОВ "Метал" - 1, 00 мг/дм3;

в протоколі КП "Дніпроводоканал" ДМР, концентрація забруднюючих речовин по ХСК складає 818, 10мг/дм3, а по результатам лабораторії ТОВ "Метал" - 400, 00 мг/дм3.

По іншим показникам забруднюючих речовин дані в протоколі лабораторії КП "Дніпроводоканал" ДМР також відрізняються від даних в протоколі лабораторії ТОВ "Метал".

Про вказані обставини відповідач повідомив позивача листом від 05.07.2016 р. № 21-23/417.

Крім того, у вказаному вище листі відповідач, у звязку з тим, що розбіжності в протоколах перевищують похибки у відповідних методиках, вказав на необхідність проведення повторного відбору проб для паралельного аналізу з відбиранням арбітражної проби посилаючись на п. 7.14.3. ОСОБА_3 № 129.

Позивач, у листі № 5335/24-14 від 28.07.2016 р., копія якого залучена до матеріалів справи, посилаючись на те, що контрольна проба для проведення основного і паралельного аналізів вже була відібрана, а даних про ініціативу проведення підприємством відповідача арбітражного аналізу акт від 01.06.2016р. не містить, нарахував плату за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням. Як вбачається із наданого розрахунку величини плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за червень 2016 р., нарахування здійснено відносно виявленої концентрації забруднюючих речовин по нафтопродуктам та БСК5.

31.07.2016 р. позивач виставив відповідачу для оплати рахунок № 65742 на суму 18 338, 03 грн.

Вимоги, заявлені позивачем, підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 6 ст. 33 Закону України "Про охорону навколишнього середовища", екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.

Згідно ст. 44 Водного кодексу України, водокористувачі зобов'язані дотримуватись встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.

Аналізуючи правову природу спірних правовідносин, судом встановлено, що вони виникли між сторонами з приводу специфічних відносин водопостачання та водовідведення, а тому ці відносини регулюються загальними положеннями про зобов'язання, визначеними Цивільним та Господарським кодексами України, ЗУ "Про охорону навколишнього середовища", ЗУ "Про питну воду та питне водопостачання" та "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (ОСОБА_3 № 65), "Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України" (ОСОБА_3 № 37), "Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів", "Правилами приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (ОСОБА_3 № 129) та та "Інструкцією про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод підприємств" (затвердженою Головним інженером КП "Дніпроводоканал").

Згідно з п. 1.2. ОСОБА_3 прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 26.04.2002 р. за № 403/6691 (далі ОСОБА_3 № 37), ОСОБА_3 поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).

Відповідно до п. 1.5. ОСОБА_3 № 37, на підставі цих ОСОБА_3 та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція), Водоканали розробляють місцеві ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві ОСОБА_3 приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.

Місцеві ОСОБА_3 приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві ОСОБА_3 приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (п. 1.6. ОСОБА_3 № 37).

Водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих ОСОБА_3, так і місцевих ОСОБА_3 приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих ОСОБА_3 приймання (п. 2.1. ОСОБА_3 № 37).

Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015 р. № 129, на виконання п.п. 1.5., 1.6. ОСОБА_3 прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та п. 2.3. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 37 від 19.02.2002 р. (далі - ОСОБА_3 № 37 та Інструкція № 37), затверджено ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська (далі - ОСОБА_3 № 129).

Зазначені вище ОСОБА_3 регламентують взаємні права та обовязки Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради та субєктів господарювання, загальні вимоги до складу і властивостей їх стічних вод, порядок нарахування плати за скид понаднормативних забруднень у міську каналізацію, порядок контролю за виконання цих ОСОБА_3, відповідальність та засоби впливу за їх порушення.

Пунктами 1.2. та 1.5. ОСОБА_3 № 129 визначено, що умови даних правил поширюються на КП "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради (Позивача) та підприємства, установи, організації всіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, що скидають усі види стічних вод у комунальну систему каналізації міста; ОСОБА_3 встановлюють вимоги до підприємств, які скидають стічні води до міської каналізації, регламентують взаємні права та обов'язки підприємств і Водоканалу, порядок визначення величини плати за скидання стічних вод у міську каналізацію, порядок контролю за виконанням цих правил, відповідальність та засоби впливу з їх порушення.

В силу пунктів 2.1.4., 2.1.6. ОСОБА_3 № 129, Водоканал має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем підприємства та складати акти за результатами цих обстежень, здійснювати позаплановий (в будь-яку годину доби), непогоджений з підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються, та застосовувати на підставі результатів контролю (при виявленні порушень ОСОБА_3 приймання та умов договору на надання послуг водопостачання та водовідведення) відповідні заходи. Присутність представника підприємства при відборі проб обов'язкова.

Згідно з п. 7.8. ОСОБА_3 № 37, з метою контролю якості стічних вод Підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

При виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на Підприємстві). У місцевих ОСОБА_3 приймання конкретизується порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб (п.п. 7.10., 7.11. ОСОБА_3 № 37).

Відповідно до п. 7.14. ОСОБА_3 № 129, за призначенням з разової (контрольної) проби виконують основний, паралельний та арбітражний аналіз.

Основний аналіз виконує лабораторія Водоканалу (п. 7.14.1. ОСОБА_3 №129).

Паралельний аналіз виконує підприємство у будь-якої лабораторії, атестованої у даній галузі (або у своєї лабораторії при її наявності). Проби відбираються за одночасною присутністю представників водоканалу та підприємства. В актах (додатки 3,5) робиться примітка про відбір проб для виконання паралельного аналізу. (п. 7.14.2. ОСОБА_3 № 129).

Пунктом 7.14.3. ОСОБА_3 № 129 встановлено, що у разі розбіжностей результатів основного та паралельного аналізів у межах похибки методик вимірювання інгредієнтів приймається значення основного аналізу. Якщо розбіжності перевищують похибки, які зазначені у відповідних методиках, проводиться арбітражний аналіз проби.

Відповідно до п. 7.14.4. ОСОБА_3 № 129, арбітражний аналіз проводиться лише стосовно тих інгредієнтів, за якими виникли розбіжності. З цією метою:

- при відборі стічних вод проба маркується та оклеюється паперовою стрічкою, опечатується Водоканалом і зберігається у холодильній шафі Водоканалу від 2-х діб до одного місяця (згідно методик вимірювання інгредієнтів);

- при надходженні проби у лабораторію Водоканалу для її зберігання у журналі реєстрації проб обов'язково робиться запис про цілісність опечатування проби;

- про встановлений факт перевищення результатів аналізів Водоканал повідомляє підприємство факсом або телефонограмою та інформує про остаточну дату розпечатування проби (згідно вимог МВВ) для проведення арбітражного аналізу;

- до відкриття проб підприємство надає на адресу Водоканалу попередню інформацію (факсом або телефонограмою) щодо результатів вимірювання, виконаних своєю або іншою лабораторією;

- відкриття проби для арбітражного аналізу та проведення вимірювань проводиться у присутності представників Водоканалу: підприємства та незалежної лабораторії. Відкриття проби для арбітражного аналізу оформляється відповідним актом згідно з додатком 6.

Згідно з п. 7.15. ОСОБА_3 № 129, усі витрати, пов'язані з проведенням арбітражного аналізу, здійснює підприємство (за його ініціативою та у лабораторії, яка атестована у (галузі вимірювання якості стічних вод).

О6'єм відібраної разової проби повинен бути достатнім для виконання основного, паралельного та арбітражного аналізів (згідно методик вимірювання інгредієнтів) (п. 7.16. ОСОБА_3 № 129).

Відповідно до п. 7.18. ОСОБА_3 № 129, результати основного, паралельного та арбітражного аналізів розглядаються комплексно за наявності результатів аналізу усіх проб, вказаних в акті відбору проб.

Проте, як свідчать матеріали справи, під час відбору проб стічних вод підприємства відповідача, позивачем було порушено проведення процедури такого відбору, з огляду на те, що об'єм відібраної разової проби повинен бути достатнім для виконання основного, паралельного та арбітражного аналізів, в той час як проба для арбітражного аналізу останнім взагалі не відбиралась.

Тобто, зважаючи на порушення позивачем порядку відбору разової (контрольної) проби стічних вод на підприємстві відповідача, та враховуючи розбіжності між проведеними дослідженнями Водоканалу та ПрАТ "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів" щодо наявності забруднюючих речовин по нафтопродуктам, які перевищують похибки, зазначені у відповідних методиках, неможливо зробити правильний висновок щодо відповідності якості стічних вод за показниками нафтопродуктів.

Так, відповідно до п. 7.19. ОСОБА_3, для ухвалення висновків щодо відповідності якості стічних вод у випадку розбіжностей результатів основного, паралельного та арбітражного вимірювань проби приймається значення основного або паралельного аналізу, яке знаходиться ближче до значення концентрації забруднюючої речовини в арбітражному аналізі. У випадку, якщо значення концентрації забруднюючої речовини, яке отримане в результаті проведення арбітражного аналізу співпадає з середнім арифметичним значенням концентрації основного та паралельного аналізів приймається значення основного аналізу.

Виходячи із аналізу вказаного вище пункту ОСОБА_3, останній передбачає порядок ухвалення висновків щодо відповідності якості стічних вод у різних варіантах, при цьому, є обовязковою наявність арбітражного аналізу, виконання якого позивач унеможливив, порушивши правила відбору проб.

Посилання позивача на відсутність ініціативи відповідача стосовно проведення відбору проб води для арбітражного аналізу, не заслуговує на увагу, з огляду на те, що обов'язок щодо відбору всіх видів проб, не залежить від ініціативи абонента, такий обов'язок Правилами № 129 покладається саме на Водоконал.

Недотримання позивачем визначеної процедури фіксації обставин, що є підставою для нарахування стягуваних грошових коштів, зумовлює відсутність відповідного грошового зобов'язання через дефект доказів, а відтак дає підстави для тверджень про недоведеність порушення відповідачем такого зобов'язання.

З огляду на викладене, у задоволенні позовних вимог в частині стягнення заборгованості за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій за показником нафтопродуктів слід відмовити.

Між тим, вимоги позивача, щодо стягнення заборгованості за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій за показником - БСК5, суд вважає можливим задовольнити, з огляду на наступне.

Як вже було зазначено вище, за результатами вимірювань показників складу та властивостей стічних вод, Лабораторією по контролю якості стічних вод підприємств Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради встановлено перевищення допустимих концентрацій по показникам: нафтопродукти (допустима концентрація - 1, 95 мг/дм3, виявлено 4, 92 мг/дм3) та біохімічне споживання кисню за 5 діб (БСК5) (допустима концентрація - 200, 0 мг/дм3, виявлено 341, 00 мг/дм3), що зафіксовано в Протоколі вимірювань показників складу та властивостей стічних вод. (а.с. 27).

Однак, в протоколі дослідження якості води № 337/06.16 ТОВ "Метал", відповідно до якого було здійснено паралельні аналізи за замовленням відповідача, містяться результати аналізу лише стосовно показника по нафтопродуктам. Відомостей щодо дослідження проб води за показником БСК5 даний протокол не містить (а.с. 53).

Отже, відсутність розбіжностей відносно вказаного показника (БСК5), між результатами основного та паралельного аналізу, виключає необхідність проведення арбітражного аналізу проби, зважаючи на те, що останній проводиться лише стосовно тих інгредієнтів, за якими виникли розбіжності.

З огляду на викладене, суд вважає можливим задовольнити вимоги позивача в сумі 5 825, 70 грн. за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням, відносно показника БСК5.

Крім того, слід зазначити про наступне, при виготовленні процесуальних документів у даній справі було допущено описку в найменуванні підприємства позивача, а саме, вказано: комунальне підприємство "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, підприємство останнього має найменування комунальне підприємство "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради (код ЄДРПОУ 03341305).

Відповідно до статті 89 Господарського процесуального кодексу України, суддя за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.

З огляду на викладене, господарський суд вважає необхідним виправити зазначену вище описку.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 49, 82-85, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Виправити допущену описку.

Вважати вірним наступне найменування підприємства позивача: комунальне підприємство "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради.

Стягнути з приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський комбінат харчових концентратів" (49800, м. Дніпро, вул. Молодогвардійська, 1, код ЄДРПОУ 00374048) на користь комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпровської міської ради (49101, м. Дніпро, вул. Троїцька, 21-А, код ЄДРПОУ 03341305) 5 825 (п'ять тисяч вісімсот двадцять п'ять гривень) 70 коп. заборгованості за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням, 508 (п'ятсот вісім гривень) 32 коп. судового збору.

В решті позовних вимог відмовити.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 04.12.2017 р.

Суддя ОСОБА_4