Постанова № 70712326, 04.12.2017, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.12.2017
Номер справи
822/3012/17
Номер документу
70712326
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3012/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2017 року 16:30м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Шевчука О.П. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області до Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ :

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ГУ ДСНС) у Хмельницькій області звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, в якому просить застосувати до відповідача заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації Ланковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, Хмельницька область, Волочиський район, с. Лонки, вул. Андрієвського, 1 та зобов'язати відповідача зупинити експлуатацію до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової 6(позапланової) перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №198 від 26.10.2017 року.

На адресу відповідача 03.11.2017 року надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яка отримана ним 10.11.2017 року, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення. Жодних клопотань чи заперечень від відповідача на адресу суду не надходило.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 року №5403-VІ, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Порядку проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, затвердженого наказом МВС України від 02.11.2015 року №1337 та наказу ДСНС України від 22.09.2017 року №509 "Про проведення позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки" та наказу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області від 27.09.2017 року №550 "Про проведення позапланових перевірок" у період з 23 по 27 жовтня 2017 року головним інспектором Волочиського районного сектору Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області старшим лейтенантом служби цивільного захисту ОСОБА_1 та начальником Волочиського районного сектору ГУ ДСНС України у Хмельницькій області підполковником служби цивільного захисту ОСОБА_2 з метою додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки території, будівель та споруд було здійснено позапланову перевірку Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, розташованого за адресою: 31212, Україна, Хмельницька область, Волочиський район, с. Лонки, вул. Андрієвського, 69 (код ЄДРПУО 22772447).

За результатами проведеної позапланової перевірки Лонковецького будинку- інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, складений акт перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 198 від 26.10.2017 року (далі - акт), яким встановлені порушення вимог Кодексу цивільного захисту України № 5403 - VI від 02.10.2012 року, Державних будівельних норм України «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту», затверджених наказом Мінрегіону України від 13.11.2014 № 312 (далі - ДБН В.2.5-56:2014), Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014 (зі змінами), зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за №252/26697(далі - НАПБ А.01.001-2014), постанови КМУ № 564 від 17.07.2013 року «Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони», Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2013 №841, Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.1999 №192, Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України від 15.08.2007 №557 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 за №1006/14273 (далі - ПТБ), Порядку забезпечення населення та особового складу невоєнізованих формувань засобами протирадіаційного та хімічного захисту, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від №1200, Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2013 №444, Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 №819, Методики ідентифікації потенційно небезпечних об'єктів, затвердженої наказом МНС України від 23.02.2006 №98, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.03.2006 за №286/12160, а саме:

п.1. Не встановлено на території об'єкту на видних місцях таблички із зазначенням порядку виклику пожежної охорони, знаки місць розміщення первинних засобів пожежогасіння, схему руху транспорту (п. 7розділ IIНАПБ А. 01.001-2014);

п.2. Територію об'єкта, а також будинки, споруди, приміщення не забезпечено відповідними знаками безпеки. Знаки безпеки, їх кількість, а також місця їх встановлення повинні відповідати ДСТУ ISO 6309:2007 "Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір" (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 "ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности" (п.8 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.3. Посадовими особами та працівниками не пройдено навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 26.06 2013 № 444 (п. 16 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.4. Керівником об'єкту не визначено спеціальне місце для куріння, яке позначається відповідним знаком або написом, та не встановлено урну або попільницю з горючого матеріалу (п. 1.19 розділ III НАПБ А. 01.001-2014);

п.6. Дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (п.2.5, розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п.7. Для всіх будівель і приміщень виробничого, складського призначення не визначено категорії щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони згідно з «Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (далі - НПАОП 40.1-1.32-01), які не позначено на вхідних дверях до приміщення, а також у межах зон усередині приміщень та ззовні (п.2.9 розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п.8. Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечено евакуаційним освітленням (п.2.31 розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п.9. Шляхи евакуації з приміщення кухні захаращені меблями та обладнанням (п.2.37 НАПБА.01.001-2014);

п.10. Допускається влаштування у сходових клітинах підсобних приміщень (п.2.37 НАПБА.01.001-2014);

п.11. З'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів, (п.1.6 розділ IV НАПБ А. 01.001-2014);

п.12. Допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж в приміщеннях та будівлях (п.1.8розділ IVНАПБ А.01.001-2014);

п.13. Електророзетки та вимикачі встановлюються на горючі основи (вагонку) або без підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (п. 1.17 розділ IV НАПБ А. 01.001-2014);

п.14. Допускається використання світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків) (п.1.18 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.15. Не забезпечений захист частини спального корпусу, господарчих приміщень, котельні, гаражів, майстерні на території об'єкта від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (п.1.21 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.16. Не всі приміщення з нічним перебуванням людей обладнані системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» (п. 1.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.17. Пожежне водоймище не обладнане під'їздом з твердим покриття для встановлення пожежних автомобілів і забирання води будь-якої пори року (пп. 5 п.2.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.18. Пожежне водоймище не обладнане колодязями від замерзання води (пп.7 п.2.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.19. Біля місця розташування пожежної водойми не встановлено покажчик з нанесеними на ньому літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах, та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми (пп.9 п.2.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.20. Водонапірна башта не забезпечена поїздом з твердим покриттям для відбору води пожежно-рятувальною техніком у будь-яку пору року (пп.10 п.2.1 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.21. Допускається використання для побутових, виробничих та інших господарських потреб, протипожежний запас води, що зберігається у водонапірній башті (nn.ll п.2.1 розділ VНАПБ А.01.001-2014);

п.22. На першому поверсі адміністративного корпусу пожежний кран-комплект укомплектувати однотипним елементом з'єднання з пожежним рукавом (пп. 2 п.2.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.23. Пожежний рукав не приєднаний до крана внутрішнього протипожежного водопроводу та ствола. Не проведено розгортання та згортання пожежного рукава (пп. З п.2.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.24. У навісних шафах пожежних кран-комплектів не передбачене місце для зберігання двох вогнегасників. На дверцях шаф, в яких знаходяться вогнегасники, нанести відповідні покажчики згідно ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987 IDT) та ГОСТ 12/4/026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности» (пп.6 п.2.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.25. На дверцях пожежних шафок із зовнішнього боку після літерного індексу «ПК» не нанесено порядковий номер крана та номер телефону для виклику пожежно - рятувальних підрозділів (пп. 8 п.2.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.26. Не проведено технічне обслуговування і перевірку на працездатність пожежних кран-комплектів шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Пожежні кран-комплекти не утримуються справними і доступними до використання (пп.9 п.2.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.27. Для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння не установлено вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности». Знаки не розміщені на видимих місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщеннями (за потреби). Переносні вогнегасники не розміщено шляхом: навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення (п. 3.10 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.28. Об'єкт не забезпечено ношами з розрахунку одні ноші на п'ять хворих та пристроями фільтрувальними для саморятування під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість підопічних та окремо для обслуговуючого персоналу (п. 3.2 розділ VI НАПБ А. 01.001-2014);

п.29. Керівником установи не визначено обов'язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки (п.2 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.30. Керівником установи не призначено відповідальних за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту (п.2 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.31. Не розроблені та не затверджені для кожного приміщення інструкції про заходи пожежної безпеки (п.4 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.32. На об'єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлено протипожежний режим (п. З розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.33. Не відкориговані плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі (п. 5 розділ II НАПБ А.01.001-2014);.

п.34. До схематичного плану евакуації не розроблені та не затверджені керівником об'єкту інструкцію, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей у тому числі у нічний час (п. 5 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.35. Не проведено страхування членів добровільної пожежної дружини (п.12 розділ II НАПБ А.01.001-2014, п. 16 Порядку функціонування добровільної пожежної охорони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №564, cт. 7 Закону України «Про страхування»);

п.36. Не відкориговані інструкції дій персоналу в разі виявлення пожежі (п.5 розділ II НАПБ А. 01.001-2014);

п.37. Не відкоригована інструкція для працівників охорони щодо їх обов'язків по контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території та приміщень, порядку дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту (п.10 розділ II НАПБ А.01.001-2014);

п.38. На території об'єкту відсутнє освітлення в місцях встановлення протипожежного обладнання (п.1.10 розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п.39. Люк виходу на горище не зачинений. На люку не вказане місце зберігання ключів (п.2.12 НАПБА.901.001-2014);

п.40. В спальному корпусі оздоблення стін та стелі виконане з горючих матеріалів (п.2.17 розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п.41. Сходові марші які ведуть на другий поверх та горище у спальному корпусі виконані з горючих матеріалів (п.2.23 розділ III НАПБ А.01.001-2014);

п. 42. Приміщення спального корпусу, майстерні, котельні, підсобного господарства не забезпечені в повній мірі первинними засобами пожежогасіння (16 вогнегасниками типу ВП-5) (п. 3.9 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.43. Наявне пожежне водоймище не заповнене водою (п.2.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.44. Територія установи не забезпечена в повній зовнішнього протипожежного водопостачання (п.2.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.45. В господарчих приміщення та майстерні підвішування світильників виконано безпосереднього на струмопровідні проводи (п. 1,18 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.46. В приміщеннях гаражу та майстерні допускається використання пошкоджених електророзеток (п. 1.18 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.47. Не проведена перевірка наявних пристроїв захисту будівлі спального корпусу №1 від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (п. 1.21 розділ IV НАПБ А.01.001-2014);

п.48. Наявна автоматична пожежна сигналізація в спальному корпусі знаходиться в несправному стані (п. 1.1 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.49. Закривання дверей на шляхах евакуації з другого поверху не виконане за допомогою внутрішніх запорів (п.2.27 розділ III НАПБ А.01.001-2014 );

п.50. Пожежні щити не укомплектовані первинними засобами пожежогасіння, з розрахунку на 1 щит: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском -1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розмірами 2*2 м -1 шт., гаки - 3 шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (п. 3.11 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.51. На пожежних щитах не вказано їх порядкові номери та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів (п. 3.12 розділ V НАПБ А.01.001-2014);

п.52. Кімнати для проживання важкохворих людей, не здатних самостійно пересуватись, розміщені на другому поверсі (п. 3.1 розділ VI НАПБ А.01.001-2014);

п.53. Будівлю спального корпусу не забезпечено системою оповіщення про пожежу та управління евакуювання людей третього типу (п.1.2 розділ V НАПБ А.01.001-2014, п.18 табл. Б.1 додаток Б ДБНВ.2.5-56:2014«Системи протипожежного захисту», п.7.6 ДБНВ.2.2-18-2007 «Будинки і споруди. Заклади соціального захисту населення»);

п.54. Відсутні засобами індивідуального захисту органів дихання від отруйних речовин, (cт. 20 КЦЗУ, cт. 2 Порядку забезпечення населення та особового складу невоєнізованих формувань засобами протирадіаційного та хімічного захисту, затвердженого постановою КМУ від 19.08.2002 №1200);

п.57. Не проведено навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної безпеки (cт. 20, 91 КЦЗУ, додаток 1 Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою КМУ від 23.10.2013 №819).

Зауваження або заперечення до проведеного планового заходу та складеного акту перевірки зі сторони керівника суб'єкта господарювання не надходили, складений акт перевірки був вручений директору Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, що має право підпису.

Суд звертає увагу на те, що подальша експлуатація Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів із вищезазначеними порушеннями вимог пожежної безпеки створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до пункту 2 ст.51 та ч.3 ст.55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення пожежної та техногенної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Відповідно до ч.1 ст.68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Частиною 7 ст.7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що на підставі акту, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Згідно з ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Відповідно до пп.12 п.1 ст.67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Згідно з пунктом 6 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.01.2013 року №20/2013 "Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій", ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).

Як встановлено п.11 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, що порушують встановлений законодавством з питань пожежної та техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.

Таким чином, управління ДСНС України у Хмельницькій області має усі підстави на звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування на вказаному об'єкті.

Оскільки встановлені під час перевірки порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, суд вважає, що позовні вимоги управління ДСНС у Хмельницькій області про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації Ланковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів Хмельницької обласної ради, Хмельницька область, Волочиський район, с. Лонки, вул. Андрієвського, 1 та зобов'язання відповідача зупинити експлуатацію зазначеної будівлі до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №198 від 26.10.2017 необхідно задовольнити.

За ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Відповідно до ч.12 ст.183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Керуючись ст.ст. 11, 49, 51, 71, 86, 94, 158-163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області задовольнити.

Застосувати до Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації Лонковецького будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, розташованого за адресою: Хмельницька область, Волочиський район, с. Лонки, вул. Андрієвського, 1.

Зупинити експлуатацію Лонковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів до повного усунення недоліків, зазначених в акті, складеному за результатами проведення планової (позапланової) перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №198 від 26.10.2017 року.

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_3"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_3