
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
30 листопада 2017 р. справа № 820/4970/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., суддів Волошина Д.А., Мороко А.С. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Украгроресурс" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Украгроресурс", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №87336/32227053 від 16.08.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017; зобов'язати Державну фіскальну службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №121 від 30.06.2017.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що рішенням комісії Державної фіскальної служби України було відмовлено у реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивач вважає, що дій відповідача є неправомірними, у зв'язку з чим позовні вимоги просить задовольнити.
В судове засіданні позивач не з'явився, до канцелярії суду 30.11.2017 надав клопотання про розгляд справи без його участі та просив позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін у письмовому провадженні, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначені цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, згідно до вимог статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позовних вимог, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, колегія суддів виходить з таких підстав та мотивів.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням комісії Державної фіскальної служби України №87336/32227053 від 16.08.2017 відмовлено у реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Так, на виконання умов договору поставки №101-СЗ від 26.04.2017, Товариство з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс» (Постачальник за договором) передав у власність Покупця - ТОВ «Східагрокомплект» товар - Реглон Супер 150 SL в кількості 310 л. на загальну суму 97315,20 грн., в тому числі ПДВ - 16219,20 грн. Передача товару на користь Покупця підтверджується видатковою накладною №РН-001990 від 30.06.2017.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою, в свою чергу податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
На виконання свого обов'язку, що передбачений п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, Постачальник - ТОВ «Украгроресурс» направив для реєстрації податкову накладну №121 від 30.06.2017 на суму 97315 грн. 20 коп., в тому числі ПДВ - 16219 грн. 20 коп.
Відповідно до абз. 10 п. 201.10 ст.201 Податкового Кодексу України, далі - ПКУ, якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Згідно з абз. 13 п. 201.10 ст. 01 ПКУ, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або не прийняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації (абз.4 п.2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246). Відповідно до п.3 цього порядку «операційний день триває з 0 до 23 години».
01 липня 2017 року на виконання свого обов'язку, що передбачений п. 201.10 ст.201 ПК України, ТОВ «Украгроресурс» направив для реєстрацію податкову накладну №121 від 30.06.2017 на суму 97315 грн. 20 коп ., в тому числі ПДВ - 16219 грн. 20 коп.
03 липня 2017 року податкову накладну було прийнято до ЄРПН , реєстрацію зупинено.
Квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної №121 було надіслано на адресу ТОВ «Украгроресурс» наступного дня - 04.07.2017, а таким чином, з врахуванням приписів абз.13 п. 201.10 ст.201 ПК України, податкова накладна №121 від 30.06.2017 - вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Незважаючи на те, що податкова накладна №121 від 30.06.17 є зареєстрованою в силу вищевказаної норми Податкового кодексу України по ній все одно, на підставі п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрацію було зупинено.
Згідно інформації зазначеної у квитанції №1 від 03.07.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, реєстрація податкової накладної №121 від 30.06.17 було зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/PK в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 3808. Цією ж квитанцією запропоновано надати пояснення та/або копії документів достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
ТОВ «Украгроресурс» було надано як пояснення, так і копії документів. Згідно квитанції №1 - Повідомлення №11 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК - зазначене Повідомлення та додані документи надійшли до центрального рівня Державної податкової служби України 04.08.2017. Було надіслано: лист (пояснення), договір поставки №101-СЗ від 26.04.17, укладений між ТОВ «Украгроресурс» та ТОВ «Східагрокомплект» із специфікацією, видаткову накладну №РН-001990 від 30.06.17, довіреність №2906/01 від 29.06.17 на отримання товару, податкову накладну №121 від 30.06.17, квитанцію №1 від 03.07.17.
Також було надіслано видаткову накладну №8870499943 від 21.07.16, за якою в 2016 році товар було придбано у ТОВ «Сингента», а безпосередньо в Повідомленні №11 від 04.08.17 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (в графі пояснення) підприємством ТОВ «Украгроресурс» було акцентовано увагу контролюючого органу на те, що податкова накладна №121 виписана в зв'язку з реалізацією товару придбаного у ТОВ «Сингента» у липні 2016 року.
Саме придбання товару в 2016 році і пояснює невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 3808 в 2017 році.
Однак, рішенням комісії ДФС від 16.08.2017 №87336/32227053, отримано підприємством позивача, 17.08.2017, надіслано та надійшло до районного рівня 16.08.17 як зазначено в квитанції № 2, було відмовлено у реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017. Відповідно до п.21 Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, що затверджений наказом міністерства фінансів України від 13.06.2017 №566, рішення комісії складається, підписується, реєструється та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до п. п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України.
Всупереч приписам цього порядку, Рішення комісії №87336/32227053 від 16.08.17 про відмову в реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017, надіслано на адресу позивача лише на восьмий робочий день, про що свідчить квитанція №2 від 16.08.17.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Відповідно до п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зі змісту квитанції №1 по податковій накладній від 30.06.2017 №121, контролюючим органом зроблено висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН (далі по тексту - Критерії), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Формально в квитанції міститься посилання на відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв, але зазначене посилання є загальним.
Так, п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» містить два різних критерії: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку ( більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за установленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.17 №567 затверджено «Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», які в свою чергу є різними для різних критеріїв. Тому узагальнення та формальний підхід у визначенні критеріїв унеможливлює об'єктивний підхід при визначенні переліку документів, які платник податків має подати контролюючому органу.
Отже, відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України «реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу». Слід зазначити, що в квитанції № 1 також вказано лише один критерій - «невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах з УКТ ЗЕД 3808», який взагалі відсутній в п.6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Суд зазначає, що ТОВ «Украгроресурс» подано документи, які є достатніми для реєстрації податкової накладної.
Слід зазначити, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; дата відвантаження товарів.
У відносинах, що склалися між ТОВ «Украгроресурс» та ТОВ «Східагрокомплект» - покупець за договором, при виконанні договору поставки, першою подією є відвантаження товару на користь покупця. Факт відвантаження товару є безумовною підставою для нарахування податкових зобов'язань, а в подальшому для сплати податку до бюджету.
За загальним правилом ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.
Контролюючому органу було надано документи, що свідчать про передачу товару: видаткову накладну №РН-001990 від 30.06.17, довіреність №2906/01 від 29.06.2017 на отримання товарно-матеріальних цінностей, видану покупцем та податкову накладну №121 від 30.06.17.
Також до повідомлення було додано договір поставки №101-СЗ від 26.04.2017, укладений між ТОВ «Украгроресурс» та ТОВ «Східагрокомплект» із специфікацією, який в свою чергу є підставою для виникнення цивільних прав та обов'язків.
Контролюючому органу було надано документи щодо походження товару: товар придбавався у ТОВ «Сигента», передача на користь ТОВ «Украгроресурс» здійснювалось за видатковою накладною №8870499943 від 21.07.2016, за якою позивачем було отримано товар (засоби захисту рослин) - Реглон Супер 150 SL в кількості 310 л. на загальну суму 97315,20 грн., в тому числі ПДВ - 16219,20 грн. та який в подальшому був реалізований ТОВ «Східагрокомплект». Контролюючому органу було надано пояснення.
Частиною першою ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти зміни майнового стану платника податків. Вимога щодо змін майнового стану платника податків як обов'язкова ознака господарської операції кореспондує з нормами Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» первинні документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити: назву документу; дату складання; назву підприємства, від імені якого складається документ; зміст і обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Видаткові накладні, за якими товар передавався ТОВ «Східагрокомплект» та придбавався у ТОВ «Сингента» відповідають вимогам ст. 9 ЗУ «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».
Крім того, раніше позивачем було подано до контролюючого органу Додаток до критеріїв оцінки ступеня ризиків від 25.07.17 - інформацію зазначену в Таблиці даних платника податку №1 від 25.07.2017, прийняття якої посвідчується квитанцією №2.
Подана позивачем Таблиця даних платника податку №1 від 25.07.2017 містить інформацію про товари, що постачаються позивачем на постійній основі.
Такими товарами, згідно цієї Таблиці є, зокрема товари з кодом УКТ ЗЕД: 3808, а видом діяльності за КВЕД: 46.75 - оптова торгівля хімічними продуктами, яка включає в себе оптову торгівлю добривами й агрохімічними продуктами.
Саме товар, що реалізується підприємством на постійній основі - гербіцид Реглон Супер з кодом УКТ ЗЕД: 3808 (3808: Інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин, дезінфекційні засоби та аналогічні засоби, подані у формах чи упаковках для роздрібної торгівлі або як препарати, або у вигляді готових виробів (наприклад, стрічки, оброблені сіркою, ґноти, свічки і папір липкий від мух) було передано на користь ТОВ «Східагрокомплект».
Крім того, надання підприємством позивача підтвердження того, що товар придбавався Товариством з обмеженою відповідальністю «Украгроресурс» ще в 2016 році і пояснює невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 3808 в 2017 році.
Господарські операції, за результатами яких видано податкову накладну №121 від 30.06.17 носять реальний характер. ТОВ «Украгроресурс» на момент здійснення таких господарських операцій мав достатні технічні, людські та матеріальні ресурси.
ТОВ «Украгроресурс» володіє основними засобами, що необхідні для ведення господарської діяльності, має у власності нерухоме майно - сертифіковані складські приміщення для зберігання мінеральних добрив та засобів захисту рослин, приміщення універсального характеру для зберігання насіння сільськогосподарських культур (копія інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав, санітарний паспорт додаються), кількість працівників складає підприємства складає 23 особи, що підтверджується звітністю - «Таблиця 1. Нарахування єдиного внеску» за червень 2017 року.
В момент здійснення господарських операцій ТОВ «Украгроресурс» та його контрагент ТОВ «Східагрокомплект» були зареєстровані платниками податку на додану вартість, про що свідчать дані офіційного веб-сайту ДФС України, а отже підставою для виникнення права на податковий кредит є отримання товарів за видатковою накладною.
При декларуванні зобов'язань з ПДВ за червень 2017 року ТОВ «Украгроресурс» надав податковому органу декларацію засобами електронного зв'язку задекларувавши суму податку на додану вартість, в тому числі відобразив зобов'язання по взаємовідносинам з ТОВ «Східагрокомплект».
Факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.
Прийняте рішення не відповідає вимогам постанови КМУ №190 від 29.03.2017 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».
Абз. 1 Постанови №190 встановлено, що комісія Державної фіскальної служби приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій ' накладній/розрахунку коригування.
Як витікає з абз. 2 Постанови №190, існує 3 (три) окремі підстави для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Рішення комісії ДФС України від 16.08.2017 №87376/32227053 про відмову у реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017 не містить конкретної інформації, щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містить загальну фразу про те, що причиною його прийняття є: наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
В рішеннях не зазначено які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних, формулювання «та/або» само по собі містить в собі дві підстави, які в певних випадках є взаємовиключними, а таким чином, зазначене рішення комісії ДФС України не містить чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.
Крім цього, відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового Кодексу України підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Податкова накладна надіслана на реєстрацію 01.07.2017, а 03.07.2017 реєстрацію податкової накладної було зупинено. Проте, протягом операційного дня квитанцію на адресу ТОВ «Украгроресурс» надіслано не було. Квитанцію №1 про зупинення реєстрації податкової накладної №121 від 07.07.2017 було надіслано на адресу ТОВ «Украгроресурс» 04.07.2017.
Отже, відповідно до положень Податкового Кодексу України податкова накладна №121 від 03.07.2017 вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Украгроресурс".
Враховуючи викладене, керуючись статтями 159-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Украгроресурс" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №87336/32227053 від 16.08.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №121 від 30.06.2017.
Зобов'язати Державну фіскальну службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №121 від 30.06.2017
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Украгроресурс" (ЄДРПОУ 32227053) сплачену суму судового збору в розмірі 3200 (три тисячі двісті) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя М.М.Панов
Судді Д.А.Волошин
А.С.Мороко