
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2017 року справа№ 813/3239/17
12:30 м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді Карп'як О.О.,
судді Гулкевич І.З.,
судді Мартинюка В.Я.,
секретар судового засідання Єрмакова Х.Р.,
за участю:
представника позивача - Мельника М.А.,
представника відповідача - Чабана О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Фермерського господарства «Агро Захід Буг» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство «Агро Захід Буг» (далі - позивач) звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України та з врахуванням заяви про зменшення позовних вимог від 08.11.2017 року №25821, просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України №112179/33963488 від 22.08.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7703 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №7703 від 31.07.2017 року, подану Фермерським господарством «Агро Захід Буг».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства. Позивач вказує, що виконання послуг підтверджується договором, товарно - транспортними накладними, актом виконаних робіт, виписками банку. Так, позивач вказує, що в рішенні відповідачем не зазначено норми та статті якого законодавства були порушені позивачем та/або яких документів є недостатньо для прийняття позитивного рішення, а саме, для реєстрації податкової накладної. Вказує, що відповідачем грубо порушено процедуру розгляду поданих платником податків документів та письмових пояснень. Тому вважає протиправним оскаржуване рішення та просить його скасувати.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві та письмових поясненнях, просить позов задовольнити у повному обсязі.
Позиція відповідача викладена у письмових запереченнях на позов. У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив з підстав, наведених у письмових запереченнях, просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Фермерське господарство «Агро Захід Буг» пройшло процедуру державної реєстрації, а відтак набуло правового статусу суб'єкта господарювання в розумінні ч.1 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» (код ЄДРПОУ 33963488), адреса: 80513, Львівська область, Буський район, с. Ленарівка.
16.06.2017 року між Фермерським господарством «Агро Захід Буг» (перевізник) та Приватним підприємством «Західний Буг» (відправник) укладено договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом в межах України №37/ПР-ЗБ, відповідно до якого позивач зобов'язався доставити ввірений йому відправником вантаж з місця завантаження до пункту призначення, видати його особі, яка має право на одержання вантажу, а відправник зобов'язався сплатити за перевезення вантажу встановлену цим договором плату. Оплата вартості наданих послуг по перевезенню вантажу здійснюється по договору згідно тарифів, наведених у п.3.1 в таблиці. Розмір вартості за одну годину перевезення в межах полів (урочищ) визначається сторонами додатково, шляхом підписання окремого додатку до даного договору. Згідно п.3.8 договору, відправник проводить кінцеву оплату фактично наданих послуг перевізником після завершення робіт по перевезенню вантажу на умовах цього договору. В такому випадку, після підписання сторонами акта виконаних робіт, загальна сума наданих послуг перевізником зменшується на суму раніше отриманої перевізником часткової оплати послуг (а.с.51-53).
31.07.2017 року сторонами підписано акти здачі - приймання робіт №ЗБ00-007703 (надання послуг) на загальну вартість робіт без ПДВ 127053,61 грн, ПДВ 25410,72 грн., Загальна вартість з ПДВ 152464,33 грн (а.с.54).
Оплата за надані послуги проведена згідно виписок банку від 07.08.2017 року на суму 50000 грн., від 14.08.2017 року на суму 50000 грн., від 15.08.2017 року на суму 50000 грн.
За наслідками виконаних послуг було оформлено товарно транспортні накладні.
Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Позивачем під час здійснення операцій з надання послуг було оформлено податкову накладну від №7703 від 31.07.2017 року на суму 152464,33 грн., в тому числі ПДВ 25410,72 грн.
Позивач 14.08.2017 року направив для реєстрації податкову накладну від 31.07.2017 року №7703 реєстраційний номер документу 9162514018 (а.с.122).
Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції 14.08.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, на адресу позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному пунктом 6 Наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів» (далі іменується Наказ №567). Як вказано у квитанції, за результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 49:41, запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» пп. 201.16.1 п.201.16 ст.201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п.4 цього наказу (а.с.122).
Як вбачається з квитанції №1 від 22.08.2017 року J1201009, Комісією Державної фіскальної служби України прийнято рішення №112179/33963488 від 22.08.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №7703 від 31.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно даних аналітичної системи (а.с.183), позивачем скеровувались до податкового органу такі документи: договір з ПП «Західний Буг», виписка від 14.08.2017 року, ТТН від 14.07.2017 року, виписка від 07.08.2017 року, накладна, договір з ПП «Західний Буг» 1, виписка від 15.08.2017 року.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб'єктом владних повноважень в основу оскаржуваного рішення №112179/33963488 від 22.08.2017 року, на відповідність вимогам частини 3 статті 2 КАС України, суд зазначає, що заявлені позовні вимоги не підлягають до задоволення, за наступних підстав.
За приписами пункту 74.2. статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 (далі іменується Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема: дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом ОСОБА_3 України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зі змісту Квитанції №1 по податковій накладній від №7703 від 31.07.2017 року вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567.
Так, пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Критерії оцінки ступеня ризику), затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, містить у собі визначення двох різних критеріїв:
1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
Так, відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу даних норм законодавства вбачається можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної.
Також, зі змісту Квитанцій №1 по податковій накладній від №7703 від 31.07.2017 року вбачається, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних відповідно до пункту «в» пп. 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено Наказом №567, та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.
У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).
Відповідно до п.1 Наказу МФУ «Про затвердження Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації» №566 від 13.06.2017 року, цей порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмови в такій реєстрації, а також права та обов'язки її членів.
Згідно п.2 Порядку №566, комісія є постійним діючим колегіальним органом ДФС, що діє в межах повноважень, визначених п.201.16 ст.201 ПК України та Постановою КМ України від 29.03.2017 року №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» №190 від 29.03.2017 (далі іменується Постанова №190) установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - Комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідно до пп.201.16.3 п.201.16 ст.201 ПК України, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 ПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, Фермерським господарством «Агро Захід Буг» на вимогу було надано до ДФС України договір з ПП «Західний Буг», виписку від 14.08.2017 року, ТТН від 14.07.2017 року, виписку від 07.08.2017 року, накладну, договір з ПП «Західний Буг» 1, виписку від 15.08.2017 року. При цьому, судом враховуються надані представником відповідача пояснення з приводу того, що позивач не надав комісії акта здачі - приймання робіт, який необхідний для визначення вартості та обсягу наданих послуг, як передбачено п.3.8 договору. Як вказує представник відповідача, з поданої ТТН не можливо визначити вартості наданих послуг по обсягу та вартості. Для визначення вартості наданих послуг необхідно було надати акти виконаних робіт, чого позивач не виконав. Крім того, для підтвердження повної оплати послуг по договору по вказаній податковій накладній необхідно також було надати ТТН за 11.07.2017 року, 12.07.2017 року, 15.07.2017, 16.07.2017, 17.07.2017, 18.07.2017, 19.07.2017, 20.07.2017, 21.07.2017, 22.07.2017, 23.07.2017, 24.07.2017, 25.07.2017. Відтак, вважає, що подані позивачем документи є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної. Позивачем не подано належних та допустимих доказів подання податковому органу всіх необхідних документів для прийняття рішення, зокрема доказів подання акту виконаних робіт та всіх ТТН.
Щодо тверджень позивача про грубе порушення відповідачем процедури розгляду поданих платником податків документів та письмових пояснень у зв'язку з неподанням на вимогу суду висновків робочої групи згідно Регламенту комісії ДФС, суд не бере такі до уваги, оскільки такі не спростовують факту ненадання позивачем всіх необхідних документів для прийняття рішення, зокрема доказів подання акту виконаних робіт та всіх ТТН.
Відтак, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення є обґрунтованим, оскільки платником податків надано не всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковою накладною, у реєстрації якої було відмовлено.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням наведеного та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
При поданні первісного позову позивачем сплачено судового збору 38400 грн. згідно платіжного доручення від 29.09.2017 року №314. 08.11.2017 року позивач подав заяву про зменшення позовних вимог, відповідно до якої належний розмір судового збору складає 3200 грн. У заяві про зменшення позовних вимог позивач просить повернути йому сплачений судовий збір в розмірі 35200 грн. у зв'язку з зменшенням позовних вимог.
При цьому суд вважає, що в порядку ст.7 Закону України «Про судовий збір», слід повернути Фермерському господарству "Агро Захід Буг"(адреса:Львівська обл., Буський район, с.Ленарівка, ЄДРПОУ 33963488) з бюджету суму сплаченого судового збору в розмірі 35200 грн. згідно платіжного доручення від 29.09.2017 року №314 враховуючи подання ним заяви про зменшення позовних вимог.
За правилами статті 94 КАС України, судові витрати до стягнення не підлягають.
Керуючись статтями 69-71, 94, 158 -163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Повернути Фермерському господарству "Агро Захід Буг"(адреса: Львівська обл., Буський район, с.Ленарівка, ЄДРПОУ 33963488) з бюджету суму сплаченого судового збору в розмірі 35200 грн. згідно платіжного доручення від 29.09.2017 року №314.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Головуючий суддя Карп`як О.О.
Суддя Гулкевич І.З.
Суддя Мартинюк В.Я.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 04.12.2017 року.