
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року Справа № 608/1685/17
Номер провадження2-а/608/138/2017
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі :
головуючого судді Квятковської Л. Й.
з участю секретаря Магдяк Н.І.,
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Чорткові справу адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 фонду України, ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про визнання неправомірними дій щодо перерахунку пенсії за вислугу років, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 фонду України, ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про визнання неправомірними дій щодо перерахунку пенсії за вислугу років. В позовній заяві ОСОБА_1 вказав, що він є пенсіонером, ветераном Державної кримінально-виконавчої служби України, в 2008 році вийшов на пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон). З 01.01.2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року за №1774 внесено зміни до частини 4 статті 63 Закону, якими передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищеннями грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Зазначеною статтею встановлено, що усі призначенні за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного із видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1036 від 28.12.2016 року, яка набрала чинності 01.01.2017 року, якою було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та змінено схему посадових окладів начальницького складу установ виконання покарань (додаток №22 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 1036 від 28.12.2016 року). Відповідно до статті 10 Закону обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи ОСОБА_3 фонду України. Пенсійна справа ОСОБА_1 знаходиться у ОСОБА_4 управлінні ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області. 19.05.2017 року він звернувся із заявою до ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про перерахунок пенсії в зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови №1036 від 28.12.2017 року. Своїм листом за №199/М-11 від 29.05.2017 року Головне управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області повідомило про те, що підстав для перерахунку пенсії немає, мотивуючи це тим, що підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, є повідомлення ОСОБА_3 Фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, і що станом на 29.05.2017 року таке повідомлення до них не надходило. Після отримання цієї відповіді він звернувся до Міністерства юстиції України та ОСОБА_3 фонду України із проханням надіслати відповідне повідомлення у порядку та терміни, визначені постановою КМ України №45 від 13.02.2008 року. У своїй відповіді №26315/М- 17446 від 12.07.2017 року Міністерство юстиції України вказало, що ним було поінформовано ОСОБА_3 фонд України щодо необхідності проведення перерахунку пенсій в зв'язку з підвищенням посадових окладів окремим категоріям осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України. В свою чергу ОСОБА_3 фонд України у своїй відповіді за №11832-11 від 21.08.2017 року повідомив, що в листі Міністерства соціальної політики України від 24.02.2017 р. за № 3838/0/2-17/21, до якого Фонд звернувся за роз'ясненням, зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України №1036 від 28.12.2016 року не визначено умови щодо порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Через вказані відмови змушений звернутися до суду.
Позивач ОСОБА_1 просить визнати неправомірними дії ОСОБА_3 фонду України щодо не повідомлення ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про підстави для перерахунку пенсії відповідно до постанов КМУ №45 від 13.08.2008 року та №1036 від 28.12.2016 року, та постанови правління ОСОБА_3 Фонду України від 30.01.2007 року №3-1; зобов'язати Головне управління ОСОБА_3 фонду України здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з моменту виникнення права на перерахунок пенсії, а саме з 01.01.2017 року; стягнути з відповідача в його користь судові витрати по справі згідно поданих документів; стягнути з відповідача ОСОБА_3 фонду України відшкодування моральної шкоди в сумі 20 000 (двадцять тисяч) гривень.
Представник відповідача ОСОБА_3 фонду України в судове засідання не з’явився, від них надійшло заперечення, в якому просять відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, розглядати справу без участі представника. Зокрема в запереченнях вказали, що позивач помилково вважає неправомірними дії ОСОБА_3 фонду України щодо не повідомлення ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про підстави для перерахунку пенсії. Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Законом України від 06.12.2016 року № 1774- VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (далі - Закон № 1774-VIII) внесені зміни до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ), зокрема п. 4 ст. 63 викладено в такій редакції: «Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України». Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VIII передбачено, що у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом Кабінет Міністрів України повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Позивачем не взято до уваги положення закону, зокрема п. 4 ст. 63 Закону № 1774- VIII про те, що рішенням Уряду мають визначатися умови, порядок та розміри перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, а тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії. Міністерство соціальної політики України листом від 24.02.2017 № 3838/0/2-17/21 повідомило ОСОБА_3 фонд України, що Постановою № 1036 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від
13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,
звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі
прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з
видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців,
осіб, які мають право на пенсію за цим Законом або у зв'язку з введенням для них
нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством (п. 1 Порядку № 45). Позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються періоду з 01.01.2017 року, що, враховуючи день звернення до суду 20.10.2017 року, виходить за межі шестимісячного строку звернення до суду. При цьому позивач згідно матеріалів справи з заявою про поновлення строку звернення до суду не звертався та не вказав поважності причин його пропуску. Щодо моральної шкоди, то судом має бути встановлено всі складові цивільно-правової відповідальності за моральну шкоду. При цьому, щодо: наявності шкоди - позивач не підтвердив доказами її наявність; протиправності діяння її заподіювача - відповідачі діють в межах своєї компетенції та відповідно до чинного законодавства; наявності причинного зв'язку між шкодою і протиправними діяннями її заподіювача - неможливо встановити без виявлення шкоди і доведення протиправності діяння відповідачів. Для відшкодування моральної шкоди відсутні законні підстави, оскільки позивачем не надано доказів, що підтверджують його позовні вимоги та законодавством про пенсійне забезпечення не передбачено відшкодування моральної шкоди.
Представник відповідача ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області ОСОБА_2 позовні вимоги не визнає, спираючись на подане заперечення, просить відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 В запереченнях на адміністративний позов ОСОБА_1 вказали, що Головне управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області не визнає позовних вимог ОСОБА_1 з огляду на таке. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1036 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294" внесено зміни, якими встановлено посадові оклади для осіб рядового та начальницького складу апаратів управлінь (відділів) Державної пенітенціарної служби в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Київській області. При цьому Постановою № 1036 не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Постановою №1036 прийнято рішення, яким встановлено посадові оклади для осіб рядового і начальницького складу міжрегіональних управлінь з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції, установ виконання покарань та Державної кримінально-виконавчої служби, однак не визначено умови та порядок перерахунку пенсій в розумінні ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 (із змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 року №1774). Твердження позивача про те, що ОСОБА_4 управлінню було відомо про те, що органом державної виконавчої влади вищого рівня прийнято рішення про збільшення відповідних виплат і як наслідок Головне управління повинно було після подання відповідної заяви пенсіонером діяти згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління ОСОБА_3 фонду України № 3-1 від 30.01.2007 (далі - Порядок № 3-1), є хибним та не відповідає встановленому порядку перерахунку пенсій з огляду на таке. Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року № 3-1 (далі - Порядок подання документів). Відповідно до пункту 4 Порядку подання документів заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання. Системний аналіз зазначених норм права дозволяє дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, а не орган ПФУ звертається до відповідного органу як це хибно зазначає Позивач. Іншими словами, частиною 1 статті 63 Закону 2262 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також: додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку, в такому випадку пенсіонер разом з заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії подає відповідні документи, що дають право на підвищення (індивідуальне підвищення пенсії на основі доданих документів шляхом перерахунку раніше призначеної пенсії). Однак у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України державні органи визначені законодавством повідомляють органи ПФУ про підстави, порядок та умови перерахунку у встановленому порядку вже відповідно до частини 4 статті 63 вказаного Закону. На момент звернення позивача до ОСОБА_4 управління повідомлення про підстави проведення перерахунку пенсії позивача до ОСОБА_4 управління не надходило.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з таких мотивів.
Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером, ветераном Державної кримінально-виконавчої служби України, в 2008 році вийшов на пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується посвідченням серії УТР №775, виданим Державним департаментом України з питань виконання покарань 19 квітня 2010 року.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи діють виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений законом.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначені положеннями Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Із 01.01.2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774 внесено зміни до частини 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими передбачено, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищеннями грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на умовах, у порядку та розмірах передбачених Кабінетом Міністрів України. Зазначеною статтею встановлено, що усі призначенні за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного із видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 (далі -Порядок).
Пунктом 1, 2 Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1036 від 28.12.2016р., яка набрала чинності 01.01.2017 року, якою було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та змінено схему посадових окладів начальницького складу установ виконання покарань (додаток №22 в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 1036 від 28.12.2016 року).
Відповідно до пунктів 23, 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління ОСОБА_3 фонду України 30 січня 2007 року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за № 135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону. При цьому пенсіонери звертаються до органів, що призначають пенсії з відповідними заявами та в разі необхідності подають документи, які дають право на підвищення пенсії.
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний термін після прийняття відповідного нормативного акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством повідомити про це органи, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Однак, якщо органом державної виконавчої влади вищого рівня прийнято рішення про збільшення відповідних виплат і ОСОБА_4 управлінню ОСОБА_3 фонду вже відомо про таке рішення, то воно за зверненням пенсіонера з заявою про перерахунок пенсії, повинно діяти згідно з Порядком, надіславши відповідний список до органу, в якому проходив службу пенсіонер перед виходом на пенсію. Такого правового висновку дійшов Верховний Суд України у постанові від 22 квітня 2014 року у справі №21-484/а13, вказавши, що підставою дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ОСОБА_3 фонду.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи ОСОБА_3 фонду України. Пенсійна справа ОСОБА_5 знаходиться у ОСОБА_4 управлінні ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області.
19.05.2017 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про перерахунок пенсії в зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови №1036 від 28.12.2016 року. Своїм листом від №199/М-11 від 29.05.2017 року Головне управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області повідомило про те, що підстав для перерахунку пенсії немає, мотивуючи це тим, що підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону, є повідомлення ОСОБА_3 Фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку і що станом на 29.05.2017 року таке повідомлення до них не надходило.
Після отримання цієї відповіді ОСОБА_1 звернувся із зверненнями до Міністерства юстиції України та ОСОБА_3 фонду України із проханням надіслати відповідне повідомлення у порядку та терміни визначені постановою КМ України №45 від 13.02.2008 року. У своїй відповіді №26315/М- 17446 від 12.07.2017 року Міністерство юстиції України вказало, що ним було поінформовано ОСОБА_3 фонд України щодо необхідності проведення перерахунку пенсій в зв'язку з підвищенням посадових окладів окремим категоріям осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
В свою чергу ОСОБА_3 фонд України у своїй відповіді за №11832-11 від 21.08.2017 року повідомив, що в листі Міністерства соціальної політики України від 24.02.2017 р. за № 3838/0/2-17/21, до якого Фонд звернувся за роз'ясненням, зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України №1036 від 28.12.2016 року не визначено умов щодо порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.
Частиною 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведені з вини органів ОСОБА_3 Фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, проводиться з дати виникнення права на нього без обмежень строків.
Позивач ОСОБА_1 звертався з заявами до відповідачів про перерахунок пенсії у травні 2017 року, відповіді отримав в липні та серпні 2017 року. Зважаючи на вищевикладені норму та обставини, суд не бере до уваги вимоги відповідачів щодо застосування строку звернення до суду за захистом порушених прав відповідно до ст. ст. 99, 100 Кодексу адміністративного судочинства України.
З урахуванням наведеного, заявлені позовні вимоги щодо визнання неправомірними дії ОСОБА_3 фонду України щодо не повідомлення ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про підстави для перерахунку пенсії відповідно до постанов КМУ №45 від 13.08.2008 року та №1036 від 28.12.2016 року, та постанови правління ОСОБА_3 Фонду України від 30.01.2007 року №3-1, та зобов'язання Головне управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з моменту виникнення права на перерахунок пенсії, а саме з 01.01.2017 року ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем також заявлені вимоги про відшкодування моральної шкоди, які стягненню не підлягають з огляду на наступне.
У статті 1167 ЦК України зазначено, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, дією чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Розмір відшкодування визначається судом з урахуванням суті позовних вимог, характеру діяння особи, яка заподіяла шкоду, фізичних чи моральних страждань потерпілого, а також інших негативних наслідків.
Виходячи з аналізу вищезазначених правових норм, юридичною підставою відповідальності за завдану моральну шкоду є склад правопорушення, елементами якого є: шкода; протиправна поведінка; причинний зв'язок між шкодою і протиправною поведінкою та вина, а тому позивачу необхідно довести факт заподіяння моральних страждань, а також з чого він виходить при обчисленні розміру моральної шкоди, чого позивачем не доведено та не обґрунтовано. Аналогічна правова позиція міститься в рішенні Верховного суду України від 24.09.2008 року № 6-21173св07 та ін.
Позивач, зазначаючи, що неправомірними діями відповідача йому була спричинена моральна шкода у розмірі 20000 гривень, що виразилась у душевних стражданнях, будь-яких доказів на підтвердження зазначених обставин не надав, з позовної заяви не вбачається причин неможливості подання цих доказів.
Керуючись ст. ст. 19, 46 Конституції України, ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року №1774, ст.ст. 6, 17-19, 104, 161-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії ОСОБА_3 фонду України щодо не повідомлення ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області про підстави для перерахунку пенсії відповідно до постанов КМУ №45 від 13.08.2008 року та №1036 від 28.12.2016 року, та постанови правління ОСОБА_3 Фонду України від 30.01.2007 року №3-1.
Зобов'язати Головне управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з моменту виникнення права на перерахунок пенсії, а саме з 01.01.2017 року.
Стягнути з ОСОБА_3 фонду України, ОСОБА_4 управління ОСОБА_3 фонду України в Тернопільській області за рахунок коштів Державного бюджету України бюджетних асигнувань суб’єктів владних повноважень на користь ОСОБА_1 – 640 (шістсот сорок) гривень сплаченого ним судового збору.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Л. Й. Квятковська