
Справа № 379/1124/17
2-а/379/111/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.11.2017 року м.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: судді Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л., Бабенко О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області, треті особи на стороні відповідача: фермерське господарство «Наша родина» та сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Лучанське-2» про визнання протиправними та скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним позовом в якому просить суд визнати протиправними та скасувати рішення сесії Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області: № 315-54-06 від 26.09.2013 «Про оренду земельної ділянки» та № 440-78-VI від 01.10.2015 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди». Крім того, просить стягнути з Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області на його користь судовий збір.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.
Представник відповідача Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області в судовому засіданні позовні вимоги визнали в повному обсязі вважаючи його обґрунтованим.
Представниця третьої особи на стороні відповідача сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Лучанське-2» в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Представниця третьої особи на стороні відповідача фермерське господарство «Наша родина» заперечувала проти задоволення позовних вимог, з підстав зазначених в письмовому запереченні наданих суду.
Враховуючи викладене вище, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач 11.08.2017 звернувся до Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області з письмовим клопотанням, згідно якого, у відповідності до статей 118 та 121 Земельного кодексу України просив надати йому дозвіл на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га, яка розташована в с. Лука Таращанського району Київської області (частина земельної ділянки під кадастровим номером НОМЕР_1 площею 39,1 га). До клопотання ним були додані графічні матеріали з бажаним місцем розташування ділянки, ксерокопії паспорта громадянина України, ідентифікаційного номера, посвідчення учасника бойових дій (учасника Антитерористичної операції на сході України). (а.с. 55)
Листом від 14.08.2017 за № 278 відповідач Лучанська сільська рада Таращанського району Київської області відмовила в задоволенні зазначеного клопотання, посилаючись на те, що вказана позивачем в клопотанні земельна ділянка з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 39,1 га не є вільною, оскільки 01.10.2015 рішенням сесії Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області №440-78-VI передана в користування ФГ «Наша Родина» терміном на 5 років і з даним господарством 01.08.2015 був укладений відповідний договір оренди вказаної ділянки. Інших вільних земельних ділянок для передачі позивачу, як учаснику АТО, на території села немає. (а.с. 56)
15.08.2017 позивачем наданий письмовий запит до Лучанської сільської ради Тарщанського району Київської області з проханням надати інформацію та завірені належним чином копії документів, що стосуються законності передачі земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 площею 39,1 га, на частину якої останній претендує. (а.с. 57)
Згідно відповіді наданої відповідачем Лучанською сільською радою Таращанського району Київської області від 18.08.2017 № 282 зазначено, що 26.09.2013 рішенням сесії Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області №315-54-06 передано в оренду земельну ділянку площею 78,2 га, розділивши її між СТОВ «Лучанське-2» та ФГ «Наша Родина» в рівних частинах кожному (тобто по 39,1 га). Цим же рішенням орендарям дозволено виготовити проект відведення земельної ділянки в оренду. 01.08.2015 між Лучанською сільською радою Таращанського району Київської області (Орендодавець) та ФГ «Наша Родина» (Орендар) укладений договір оренди земельної ділянки площею 39,1 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва строком до 01.08.2020. Аналогічний договір укладено із СТОВ «Лучанське-2».
01.10.2015 рішенням сесії Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області №440-78-УІ затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди ФГ «Наша Родина», площа 39,1 га, кадастровий номер НОМЕР_1 та передано в оренду вказану ділянку терміном на 5 років. На основі останнього рішення, після 01.10.2015, договір оренди земельної ділянки з ФГ «Наша Родина» не переукладався і на даний час існує лише договір в редакції від 01.08.2015. Договір оренди земельної ділянки під кадастровим номером НОМЕР_1, площею 39,1 га, від 01.08.2015, укладений між Лучанською сільською радою Таращанського району Київської області та ФГ «Наша Родина» не зареєстрований.
Щодо прохання позивача скасувати попередні рішення про розпорядження земельною ділянкою площею 39,1 га та про перегляд наданого ним клопотання від 11.08.2017, відповідач Лучанська сільська рада Таращанського району Київської області повідомив, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. (а.с. 58-69)
Вважаючи зазначені рішення Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області незаконними позивач звернувся до суду даним позовом.
Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України передбачає, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Рішення цих органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Згідно ч.2 ст. 124 Земельного кодексу України визначає, що передача в оренду земельних ділянок державної або комунальної власності здійснюється за результатами проведення земельних торгів.
Аналогічна вимога міститься і в ч. 1 ст. 134 Земельного кодексу України - земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах).
Як вказано в ст.135 Земельного кодексу України Земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір оренди з переможцем земельних торгів, який запропонує найвищу плату, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.
Згідно рішення Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області №315-54-06 від 26.09.2013 «Про оренду земельної ділянки», земельну ділянку сільськогосподарського призначення (рілля) площею 78,2, яка перебувала в оренді СТОВ «Лучанеське-2» передано в оренду ФГ «Наша Родина» та СТОВ «Лучанське-2», розділивши її в рівних частинах кожному без проведення земельних торгів та без попередньо розробленої та затвердженої у встановленому порядку документації із землеустрою.
Згідно ст. 19 Закону України «Про оренду землі» при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим як 7 років.
Крім того, рішенням Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області №440-78-УІ від 01.10.2015 визначений термін оренди у 5 років, що суперечить Закону України «Про оренду землі» (в редакції, що діяла на той момент виникнення спірних правовідносин).
За таких обставин, суд приходить до висновку, що зазначені рішення Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області не відповідають вимогам земельного законодавства, а тому підлягають скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 123, 124, 134-139 Земельного кодексу України, ст. ст. 2, 6, 17, 18, 47, 53, 104,105, 106, 159, 162, 254, 255 КАС України суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення сесії Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області: № 315-54-06 від 26.09.2013 «Про оренду земельної ділянки» та № 440-78-VI від 01.10.2015 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди».
Стягнути з Лучанської сільської ради Таращанського району Київської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 грн..
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 04.12.2017 року
ГоловуючийО. М. ВасиленкоСудове рішення № 70699833, Таращанський районний суд Київської області було прийнято 28.11.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти корисні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних містить повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні дані.
Це рішення відноситься до справи № 379/1124/17. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: