
УХВАЛА
04.12.17 року Справа №133/839/17
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі головуючого – судді Слободяного О.Є.
із секретарем Медик Л.О.
з участю адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно – Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_6, треті особи- ТзОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» м. Києва, Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у м. Києві - про визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ТзОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» м. Києва заявила клопотання про закриття провадження у справі, посилаючись на те, що справа підсудна адміністративному суду. відтак її не належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Представник позивачів заперечує проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що у даному випадку спір є приватно-правовим, відсутні ознаки публічного спору, просить відмовити у задоволенні клопотання.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку. що клопотання задоволенню не підлягає.
З позовної заяви вбачається. що між сторонами виник спір щодо правомірності реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних. житлових, земельних, сімейних. трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншогосудочинства.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Ужитий у цій процесуальній нормі термін "суб'єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 КАС України). Під владними управлінськими функціями слід розуміти нормотворчу, координаційну, дозвільну, реєстраційну, розпорядчу. Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Відповідно до ст.ст. 104, 105 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, вимагати зобов'язати суб"єкта владних повноважень вчинити певні дії.
Частинами 1 та 2 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб"єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій
на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб"єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Державний реєстратор прав на нерухоме майно - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_6 в даному випадку не є суб"єктом владних повноважень відповідно до ст.. 17 КАС України, оскільки при вирішенні питання про реєстрацію прав та обтяжень не здійснює владні управлінські функції (нормотворчу, координаційну, дозвільну, реєстраційну, розпорядчу). Суд вважає, що в даному випадку позивач і відповідач є рівноправними суб"єктами цивільно-правових відносин.
Отже, відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України даний спір не належить до компетенції адміністративних судів.
Суд вважає, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 15, 205 ч.І ЦПК України ,-
УХВАЛИВ:
Представнику ТзОВ «КЕЙ-КОЛЕКТ» м. Києва відмовити у задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя – підпис
Згідно оригіналу:
Суддя
Секретар
Дата документу 04.12.17 року.