Постанова № 70674323, 28.11.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2017
Номер справи
344/8427/17
Номер документу
70674323
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2017 рокуЛьвів№ 876/9382/17

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Запотічного І.І., Кузьмича С.М.

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську на постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 19.07.2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2016 року позивач звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку його пенсії протиправними, та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську перерахувати та виплатити з 01.05.2016 року пенсію відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» (в редакції на час призначення пенсії) в розмірі 80% від розміру його місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Івано-Франківської області від 06.06.2017 року.

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що з 24.12.2004 року він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». У червні 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії, однак листом від 16.06.2017 року управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську, відмовило позивачу у здійсненні перерахунку пенсії.

Постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 19.07.2017 року позов задоволено.

Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську щодо відмови в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до статті 50-1 ЗУ « Про прокуратуру» в редакції, що діяла на час призначення пенсії, відповідно до довідки прокуратури Івано-Франківської області від 06.06.2017 №18-135 вих-17. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 ЗУ «Про прокуратуру», в редакції що діяла на час призначення пенсії, згідно з довідкою прокуратури Івано-Франківської області № 18-135 вих-17 від 06.06.2017 року про заробітну плату станом на 01.12.2015 року з розрахунку 80% від суми місячного заробітку без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.05.2016 року.

Постанову суду першої інстанції оскаржило управління Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід задоволити з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими; невідповідність висновків суду обставинам справи; порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 24.12.2004 року перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

У червні 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії.

Листом від 16.06.2017 року відповідач відмовив йому в перерахунку пенсії посилаючись на те, що з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до ЗУ «Про прокуратуру» і на даний час не прийнято нормативних актів, щодо проведення такого перерахунку.

Окрім цього, посилаючись, також на Постанову Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру та обчислення пенсії» згідно чого виключено п. 4 вище зазначеної постанови, з абз. 1 п. 5 виключено слово «перерахунок» відповідно до якого скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії перераховуються відповідно до ЗУ «Про прокуратуру».

Колегія суддів апеляційного суду зазначає, що згідно з Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, а також п.13, 20 ст.85 Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 року пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», зокрема пункт 4, який регламентував перерахунок пенсії - виключено.

Таким чином, за вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» згідно з п.4 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 року "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до п.5 вищевказаної постанови, перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Отже, на час звернення позивача до відповідача у зв'язку із зміною оплати праці на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області № 18-135 вих-17 від 06.06.2017 року у розмірі 80 % місячного грошового забезпечення про заробітну плату даний п.4 було виключено.

Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року, з 01.06.2015 року, скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії, щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів».

Враховуючи викладене, оцінивши зібрані докази у сукупності, судова колегія приходить до переконання, що доводи апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську являються підставними і обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 160 ч.3, 195, 196, 198, 202, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську задоволити. Постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 19.07.2017 року у справі №344/8427/17- скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.

На постанову протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя В. З. Улицький судді І. І. Запотічний С. М. Кузьмич

Повний текст судового рішення виготовлено 29.11.2017 року