ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
(49083, м. Дніпро, пр. Слобожанський, 29)
У Х В А Л А
"29" листопада 2017 р.
справа №804/1361/16
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Панченко О.М. (доповідач),
суддів: Іванова С.М., Чередниченка В.Є.,
при секретарі судового засідання Яковенко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Зеленбуд" про розстрочення виконання
постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року
у справі за апеляційною скаргою заступника прокурора Дніпропетровської області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 р. у справі №804/1361/16
за позовом прокурора Дніпродзержинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області
до Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Зеленбуд"
про стягнення заборгованості, -
встановив:
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року апеляційну скаргу заступника прокурора Дніпропетровської області задоволено, постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 р. у справі №804/1361/16 скасовано. Позов задоволено, а саме: стягнуто з Комунального підприємства Кам’янської міської ради "Зеленбуд" до Державного бюджету України кошти з рахунків платника податків в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість в сумі 854 574 грн. 62 коп.
До Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла заява Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Зеленбуд" про розстрочення виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року.
Представники сторін по справі, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви, у судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає її розгляду.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого
майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця, приватного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови (ч.2 ст.263 КАС України).
Ухвалу суду за результатами розгляду питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути оскаржено в загальному порядку (ч.3 ст.263 КАС України).
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди), а також Вищий адміністративний суд України у випадках, встановлених цим Кодексом, вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції.
Апеляційні адміністративні суди переглядають судові рішення місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції, в апеляційному порядку як суди апеляційної інстанції (ч.2 ст.20 КАС України).
Частиною 1 ст.184 КАС України встановлено, що судом апеляційної інстанції в адміністративних справах є апеляційний адміністративний суд, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться місцевий адміністративний суд (місцевий загальний суд як адміністративний суд чи окружний адміністративний суд), що ухвалив рішення.
Отже, апеляційний адміністративний суд не наділений повноваженнями щодо розгляду заяв про розстрочення виконання судового рішення, прийнятого апеляційним адміністративним судом як судом апеляційної інстанції.
Постанову від 27 червня 2017 року ухвалено Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом як судом апеляційної інстанції, тому заява Кам'янської міської ради "Зеленбуд" підлягає розгляду саме Дніпропетровським окружним адміністративним судом як адміністративним судом першої інстанції.
Нормами КАС України не передбачені дії апеляційного адміністративного суду у випадку звернення сторони по справі із заявою про розстрочення виконання судового рішення, прийнятого апеляційним адміністративним судом як судом апеляційної інстанції.
Відповідно до ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Згідно з п.3 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
З урахуванням викладеного, слід застосувати аналогію п.3 ч.1 ст.22 КАС України та заяву Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Зеленбуд" про розстрочення виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року у справі №804/1361/16 передати для розгляду до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Керуючись ч.7 ст.9, п.3 ч.1 ст.22 КАС України, апеляційний суд, -
ухвалив:
Заяву Комунального підприємства Кам'янської міської ради "Зеленбуд" про розстрочення виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року у справі №804/1361/16 передати для розгляду до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку, визначеному ст.212 КАС України.
Головуючий суддя: О.М. Панченко
Суддя: С.М. Іванов
Суддя: В.Є. Чередниченко