ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
01 грудня 2017 року м. Київ № 826/15340/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами Товариства з обмеженою відповідальністю "Евакуатор Сервіс" до головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Гриневича Володимира Миколайовича, Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування,
В С Т А Н О В И В :
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Евакуатор Сервіс" (надалі - позивач або ТОВ "Евакуатор Сервіс") з позовом до головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Гриневича Володимира Миколайовича, Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, в якому просить:
- визнати протиправними дії головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Гриневича Володимира Миколайовича по складанню довідки № 016848 від 15.11.2017, акту № 016848 від 15.11.2017 та акту № 0004283 від 15.11.2017;
- визнати протиправними дії головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Гриневича Володимира Миколайовича по складанню розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № № 016848 від 15.11.2017;
- скасувати довідку № 016848 від 15.11.2017, акт № 016848 від 15.11.2017 та акт № 0004283 від 15.11.2017;
- скасувати розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 016848 від 15.11.2017.
Вивчивши матеріали позовної заяви та долучені додатки до неї, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Отже, рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, які є актом одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України. Слід зазначити, що розрахунок плати за проїзд, довідка та акти не є рішеннями органу владних повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України України, оскільки сама по собі довідка, а також акти та розрахунок не породжують правових наслідків та не порушують прав, свобод та інтересів позивача, а отже не можуть бути розглянуті в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, розрахунок плати за проїзд, довідка та акти, а також дії співробітника Управління Укртрансбезпеки по їх складанню самостійним предметом оскарження бути не можуть, тому за предметом позову заявлені вимоги не підпадають під положення ст. 17 КАС України, якою визначено юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, оскільки відповідачем при складанні вищевказаних довідки, актів та розрахунку за проїзд здійснювалися не владні повноваження, а процесуальні.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В контексті викладеного, оскаржувані позивачем довідка № 016848 від 15.11.2017, акт № 016848 від 15.11.2017, акт № 0004283 від 15.11.2017 та розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 016848 від 15.11.2017, які, виходячи з вищевикладених норм, не породжують жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин, не змінюють, не припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин і не мають обов'язкового характеру для позивача.
Згідно з положенням п.3 ч.1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотання особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Враховуючи наведене та керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Евакуатор Сервіс" до Головного спеціаліста відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області Гриневича Володимира Миколайовича, Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області про визнання дій протиправними та скасування розрахунку плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Окружний адміністративний суд міста Києва, протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.М. Шевченко