Постанова № 70672250, 29.11.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2017
Номер справи
820/4089/17
Номер документу
70672250
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 листопада 2017 р. № 820/4089/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бідонька А.В.,

суддів - Заічко О.В., Шляхової О.М.

при секретарі судового засідання - Кульчій А.М.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1

представника ГУ ПФ України в Харківській області - Кокоуліної Н.М.

представника Кабінету Міністрів України - Богуцької В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Державної казначейської служби у Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Державної казначейської служби у Харківській області, в якому просить суд:

- вирішити публічно-правовий спір між Кабінетом Міністрів України та ОСОБА_1 для чого визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині не приведення до набрання чинності Закону від 15 липня 2015 року за № 614-VIII "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення", який набув чинності з 01 січня 2016 року і вніс доповнення до статті 51 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у відповідність до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45), яким передбачено прийняття рішення (постанови) для перерахунку раніше призначених пенсій при зміні розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством;

- зобов'язати: Кабінет Міністрів України привести у відповідність до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45) Закон України від 15 липня 2015 року за № 614-VIII "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення", а саме - прийняти рішення (постанову) щодо ОСОБА_1 для перерахунку йому раніше призначеної пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (2262-12) або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством з моменту настання такого права без обмеження строком, починаючи з наступного дня після звільнення, та нараховувати і виплачувати її і надалі без обмеження строком;

Кабінет Міністрів України або відповідний орган Державного казначейства України відшкодувати і виплатити матеріальну (після перерахунку сума буде встановлена) та моральну (немайнову) шкоду (окремо по кожній) ОСОБА_1 та виплатити її в розмірі 200.000 (двісті тисяч гривень) 00 копійок, що відповідає недоотриманій сумі пенсій внаслідок відсутності перерахунків за вказаний період;

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області вжити заходи для перерахунку, виплати, індексування недоплаченої суми пенсії ОСОБА_1 з моменту настання такого права без обмеження строком відповідно ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", іншого чинного законодавства.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що протягом восьми років, так і наразі, позивачу, як військовому пенсіонеру при зміні грошового забезпечення у військовослужбовців перерахунок пенсії не здійснювався і не здійснюється у зв'язку з відсутністю прийнятого рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-12, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Представник відповідача - Кабінету Міністрів України, в письмових запереченнях наданих до суду, зазначив, що заперечує проти задоволення адміністративного позову посилаючись на те, що відповідач в даному випадку діяв на підстав та в межах законодавства України.

Представник відповідача - Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області у письмових запереченнях зазначив, що пенсійне забезпечення відносно позивача здійснюється відповідно до норм чинного законодавства, пенсія виплачується своєчасно та в повному обсязі, заборгованості по виплаті пенсії немає.

Позивач в судове засідання прибув, підтримав доводи, викладені у позовній заяві та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача - Кабінету Міністрів України, в судове засідання прибув, проти задоволення позову заперечував.

Представник відповідача - Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в судове засідання прибув, проти задоволення позову заперечував.

Представник відповідача - Головного управління Державної казначейської служби у Харківській області, в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення позивача та представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, колегією суддів встановлено наступне.

ОСОБА_1 15.08.2008 року був звільнений з військової служби у запас Збройних Сил України з посади старшого офіцера групи аналізу ризику інформаційно-аналітичного відділу штабу Сумського прикордонного загону.

15.06.2017 року позивач звернувся із заявою до Кабінету Міністрів України, в якій просив дати відповідь про причини невиконання Кабінетом Міністрів України вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15 липня 2015 року за 614-VIII, негайно виконати вимоги Закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів, що суперечать вимогами цього Закону.

На вказану заяву комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної ради України надано відповідь № 04-34/16-194244 від 23.08.2017 року, в якій повідомлено, що відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року № 2262-ХП (далі - Закон № 2262) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. При цьому, складові грошового забезпечення для обчислення пенсій колишнім військовослужбовцям визначаються виключно Законом № 2262. Зокрема, частиною третьою статті 43 Закону № 2262 визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45. Цим Порядком встановлено, що проведення перерахунку раніше призначених пенсій провадиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Щодо змін, внесених до статті 51 Закону № 2262 Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15.07.2015 року № 614-УІП (далі - Закон № 614), які набрали чинності з 01.01.2016 року зазначено, що до набрання чинності Законом № 614 редакцією статті 51 Закону № 2262 було передбачено, що якщо пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Внесеними змінами надана можливість проведення перерахунку пенсії з дати виникнення права на нього без обмеження 12-ти місячним терміном у випадках, якщо перерахунок пенсій не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії. Іншого чинним законодавством не передбачено (а.с. 38-39).

Також, із матеріалів справи колегією суддів встановлено, що позивач звертався із заявами з питань перерахунку пенсії до органів Пенсійного фонду України.

Так, Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області надано відповідь № 1085/р.14 від 12.06.2017 року, в якій повідомлено позивачу, що Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15.07.2015 N 614-VIII, про який йдеться у листі, статтю 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком". Оскільки цей Закон набув чинності 01.01.2016 року право на перерахунок пенсій виникло саме з цієї дати, тобто з 01.01.2016 року. Отже, норми цього Закону можуть бути застосовані в разі не проведення перерахунку пенсій на підставі рішень Кабінету Міністрів України, прийнятих після 01.01.2016 року. Після 01.01.2008 року рішень Кабінету Міністрів України стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців та повідомлень відповідних силових міністерств та відомств про підстави проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом, до органів Пенсійного фонду України не надходило. В листі Адміністрації Державної прикордонної служби України від 21.04.2017 № 11/К-3337,3338, який долучено до звернення, чітко зазначено, що "на цей час у Адміністрації Державної прикордонної служби України немає законних підстав для інформування Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні військовослужбовців-прикордонників та для підготовки і надсилання до головного управління Пенсійного фонду України нових довідок для перерахунку їм пенсій". З огляду на викладене, підвищення, на підставі відомчих наказів, складових грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу, не є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій. Враховуючи вищезазначене, для проведення перерахунку пенсії позивача на підставі наказів Адміністрації Державної прикордонної служби України, немає законних підстав. Перевіркою пенсійної справи встановлено, що пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до норм та вимог чинного законодавства. Пенсія виплачується своєчасно, в повному обсязі, заборгованості по виплаті пенсії немає (а.с. 28-29).

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до абзацу першого преамбули Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі-Закон) закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Статтею 51 вказаного Закону встановлено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Законом України від 15.06.2017 «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» статтю 51 було доповнено частиною 3, у якій встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Проаналізувавши наведені норми законодавства колегія суддів зазначає, що в даному випадку законодавцем закріплено норми лише про строки перерахунку пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або з введенням нових додаткових щомісячних виплат, а не про автоматичне підвищення пенсії на підставі прийняття частини 3 статті 51 вказаного Закону, тобто визначає строк, з якого особа має право на перерахунок.

Тобто, у даному випадку перерахунок пенсій, які пов'язані зі зміною грошового забезпечення на підставі постанов Кабінету Міністрів України після 01.01.2016 року (після набрання чинності Закону України від 15.06.2017 року «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення), у разі їх не проведення з вини органів Пенсійного фонду України або державних органів, які видають довідки для перерахування пенсії будуть проводитись з дати виникнення права на перерахунок, без обмеження строку у дванадцять місяців.

Перерахунок раніше призначених пенсій регламентується Розділом VIII зазначеного закону, а саме статтею 63, відповідно до якої усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 15.06.2017 року «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення» встановлено, що Кабінет Міністрів України до 1 січня 2016 року зобов'язаний привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

На виконання вказаної норми внесено зміни до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 та вказаний пункт викладено в наступній редакції "Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі".

З вищенаведеного вбачається, що Кабінетом Міністрів України приведено у відповідність з зазначеним Законом свої нормативно - правові акти.

За наведених підстав колегія суддів дійшла висновку, що позовні вимоги позивача, звернені до Кабінету Міністрів України, задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області вжити заходи для перерахунку, виплати, індексування недоплаченої суми пенсії ОСОБА_1 з моменту настання такого права без обмеження строком відповідно ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", іншого чинного законодавства, суд зазначає наступне.

З 16.08.2008 року позивач перебуває на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

При цьому складові грошового забезпечення для обчислення пенсій колишнім військовослужбовцям визначаються виключно Законом № 2262. Зокрема, частиною третьою статті 43 Закону №2262 визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюється з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України № 2262, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45. Цим порядком встановлено, що проведення перерахунку раніше призначених пенсій провадиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Представник Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області у судовому засіданні пояснив, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України .N« 355 від 23.04.2012р. «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення, осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проведено поетапне підвищення пенсій всім військовослужбовцям. Саме з урахуванням довідки від 08.06.2012 р. №11/6076, наданої Державною прикордонною службою України проведено підвищення пенсії позивача. Своїми листами Головне управління Пенсійного фонду України повідомило позивача, що пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до норм чинного законодавства, пенсія виплачується своєчасно та в повному обсязі заборгованості по виплаті пенсії немає.

Із матеріалів справи колегією суддів встановлено, що позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01.05.2016 року, що підтверджується довідкою Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 29.08.2016 року.

Зі змісту вказаної довідки вбачається, що позивачу здійснено перерахунок відповідно до довідок Державної прикордонної служби України щодо розміру грошового забезпечення та відповідно до вимог законодавства України.

Підсумовуючи вищевикладене суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області вжити заходи для перерахунку, виплати, індексування недоплаченої суми пенсії ОСОБА_1 з моменту настання такого права без обмеження строком відповідно ст.ст. 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", іншого чинного законодавства.

Також, беручи до уваги те, що суд дійшов висновку про відмову вищезазначених позовних вимог позивача, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги позивача про зобов'язання Кабінету Міністрів України або відповідний орган Державного казначейства України відшкодувати і виплатити матеріальну (після перерахунку сума буде встановлена) та моральну (немайнову) шкоду (окремо по кожній) ОСОБА_1 та виплатити її в розмірі 200.000 (двісті тисяч гривень) 00 копійок, що відповідає недоотриманій сумі пенсій внаслідок відсутності перерахунків за вказаний період.

Відповідно до п. п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищезазначене колегія суддів дійшла висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Державної казначейської служби у Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування матеріальної та моральної шкоди підлягає залишенню без задоволення.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 72, 94, 160 - 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Державної казначейської служби у Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування матеріальної та моральної шкоди - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлений 04 грудня 2017 року.

Головуючий суддя Бідонько А.В.

Судді Заічко О.В.

Шляхова О.М.