ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
29 листопада 2017 року справа № 813/2170/17
16год 48хв зал судових засідань №6
Львівський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Гулика А.Г.,
судді Грень Н.М.,
судді Сакалоша В.М.,
секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,
за участю:
позивача ОСОБА_2,
представника позивача ОСОБА_3,
представника відповідача та третьої особи Клапчука А.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про передачу до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, в якому просить суд:
- визнати неправомірним та скасувати рішення Державної міграційної служби України №172-17 від 12.05.2017 про відмову у визнанні громадянина Таджикистану ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
- зобов'язати Державну міграційну службу України прийняти рішення про визнання громадянина Таджикистану ОСОБА_2 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до вимог чинного законодавства.
Суд поставив на обговорення питання щодо передачі адміністративної справи до Окружного адміністративного суду м.Києва, у зв'язку з тим, що справа територіально підсудна іншому суду.
Позивач та його представник в судовому засіданні підтримали передачу справи до іншого адміністративного суду.
Представник відповідача та третьої особи у судовому засіданні проти передачі справи за підсудністю до іншого адміністративного суду не заперечив.
Заслухавши пояснення позивача, представників сторін та третьої особи, розглянувши питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду, суд вважає за необхідне передати справу за підсудністю до іншого адміністративного суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.
Частиною 2 ст.19 КАС України передбачено, що справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
В судовому засіданні позивач пояснив, що фактично проживає в м.Одесі. Проте, доказів реєстрації місця проживання чи перебування не надав. Крім того, пояснив, що адреса, зазначена в позовній заяві, використовується лише для листування, оскільки за такою проживає його товариш.
Таким чином, суд встановив, що у позивача відсутнє зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування, знаходження) в Україні.
Відповідно до ч.2 ст.19 КАС якщо особа, яка оскаржує правовий акт індивідуальної дії, не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач оскаржує рішення Державної міграційної служби України №172-17 від 12.05.2017 про відмову у визнанні позивача біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, яке є правовим актом індивідуальної дії, оскільки прийняте щодо конкретної фізичної особи - ОСОБА_2.
Місцезнаходженням відповідача Державної міграційної служби України є м.Київ, вул.Володимирська, 9.
На підставі наведеного, суд встановив, що справа за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії територіально не підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
В судовому засіданні позивач проти передачі справи на розгляд до суду за місцезнаходженням відповідача не заперечив.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає за необхідне, передати справу на розгляд до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Відповідно до ч.ч.2, 8 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому вказаною статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись п.3 ч.1 ст.22, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в:
адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії передати на розгляд Окружному адміністративному суду м.Києва.
Адміністративну справу передати до Окружного адміністративного суду м.Києва після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Головуючий суддя А.Г. Гулик
Суддя Н.М.Грень
Суддя В.М. Сакалош