8.1 ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1801/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Відділу освіти Троїцької районної державної адміністрації Луганської області до першого заступника Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача в.о. начальника головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату єдиного внеску-
ВСТАНОВИВ:
29 листопада 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділу освіти Троїцької районної державної адміністрації Луганської області до першого заступника Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_1, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача в.о. начальника головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату єдиного внеску.
Згідно із статтею 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Суддя вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддею встановлено, що позивачем сплачено судовий збір за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, судовий збір у розмірі 1600,00 грн. та додано до позовної заяви копію платіжного доручення № 592 від 20.11.2017, що суперечить нормам статті 106 КАС України, а саме 3 пункту.
Також позивачем самостійно зазначено відповідачем у справі - першого заступника Голови Державної фіскальної служби України ОСОБА_1.
Позивачем оскаржується рішення Сватівської ОДПІ від 04.09.2017 № 0014981305 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 23.12.2013 до 08.12.2014.
Стаття 48 КАС України визначає поняття адміністративна процесуальної правосуб'єктності.
Відповідно до частини 1 статті 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно із частиною 3 цієї статті здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
З аналізу наведеного слідує, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві та здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади (юридичним особам).
Оскільки рішення видане Сватівською ОДПІ є рішенням, виданим органом державної влади, та відповідно до вимог статті 48 КАС України наділений здатністю мати процесуальні права і обов'язки в адміністративному судочинстві та здійснювати свої адміністративні процесуальні права і обов'язки як юридична особа, тому належним відповідачем у справі має бути саме юридична особа.
З урахуванням наведеного вище, позивачу необхідно уточнити відповідача, зазначивши його найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти.
Крім того, суддею встановлено, що позивачем заявлено вимогу про визнання рішення відповідача протиправним, таким, що суперечить вимогам чинного законодавства України та скасувати його. Проте, зі змісту позовної вимоги не можливо встановити яке саме рішення позивач просить визнати протиправним та скасувати.
Тобто, позивачем в прохальній частині позову чітко не зазначено яке саме рішення позивач просить визнати протиправним та скасувати.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно привести зміст позовних вимог у відповідність із приписами частини четвертої статті 105 КАС України та зазначити яке небхідно визнати протиправним та скасувати.
Згідно зі статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху.
Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику позову та доданих до нього документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Відділу освіти Троїцької районної державної адміністрації Луганської області залишити без руху.
Запропонувати позивачу строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1600,00 (тисяча шістсот гривень 00 коп), а також усунути недоліки позовної заяви шляхом надання уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статтей 105,106 КАС України, із зазначенням належного відповідача, відомостей про засоби зв'язку (номер засобів зв'язку, адреса електронної пошти) відповідача та зазначення реквізитів рішення, яке позивач вважає протиправним та просить скасувати.
У разі невиконання вимог зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЄ.О. КисельоваСудове рішення № 70671743, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 01.12.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 812/1801/17. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: