
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"04" грудня 2017 р. Справа № 809/1649/17
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату №5 від 27.10.2017 та наказу Міністра юстиції України №3349/5 від 27.10.2017, -
В С Т А Н О В И В:
01.12.2017 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату №5 від 27.10.2017 та наказу Міністра юстиції України №3349/5 від 27.10.2017.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 3 статті 106 статті Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який вступив в дію з 01.01.2017 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1600,00 грн.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить скасувати рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату №5 від 27.10.2017 та наказ Міністра юстиції України №3349/5 від 27.10.2017, а отже позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру.
В матеріалах адміністративної справи наявна квитанція №0.0.906941588.1 від 01.12.2017 про сплату фізичною особою ОСОБА_1 судового збору в сумі 1 240,00 грн.
Із урахуванням положень частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" фізична особа ОСОБА_1 повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі - 1 280,00 грн. (640 + 640 = 1 280,00 грн.)
Однак, позивачем до матеріалів адміністративного позову долучено квитанцію про сплату судового збору в сумі 1 240,00 грн., тобто не в повному розмірі.
Крім цього, пунтом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві, серед іншого, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
ОСОБА_1 в прохальній частині позову визначив дві вимоги: скасувати рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату №5 від 27.10.2017 та наказ Міністра юстиції України №3349/5 від 27.10.2017.
Відтак, прохальна частина позовної заяви містить вимоги до двух суб'єктів - Міністра юстиції України, як посадової особи суб'єкта владних повноважень, і Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, як суб'єкта владних повноважень, який здійснює відповідну владну управлінську функцію на основі законодавства. Втім, у позові ОСОБА_1 відповідачем визначив лише одного - Міністерство юстиції України, вимоги до якого не числяться в прохальній частині заяви.
Суд зазначає, що Вища кваліфікаційна комісія нотаріату, як суб'єкт владних повноважень, який здійснює відповідну владну управлінську функцію на основі законодавства, функціонує на підставі статті 10 Закону України ''Про нотаріат'' і постанови Кабінету Міністрів України ''Про затвердження Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату'' за №923 від 31.08.2011. А повноваження Міністра юстиції України визначені Законом України ''Про Кабінет Міністрів України'' та Постановою Кабінету Міністрів України ''Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України'' за №228 від 02.07.2014.
За змістом частини 3 статті 106 вказаного Кодексу до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом:
- надання квитанції про сплату судового збору в повному обсязі або доплати частини такого збору;
- визначення вірного складу відповідачів за вимогами позовної заяви та надання відповідного пакетів позовної заяви для таких відповідачів.
На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату №5 від 27.10.2017 та наказу Міністра юстиції України №3349/5 від 27.10.2017 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання документа про сплату судового збору в розмірі - 40,00 грн. та визначення вірного складу відповідачів за позовною заявою, до 14 грудня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Чуприна О.В.