КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 жовтня 2017 року № 810/3626/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши в місті Києві позовну заяву Приватного підприємства "Агро-Ленд-1" до Департаменту Архітектурно-будівельної інспекції у Київської області про визнання протиправною та скасування постанови,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватне підприємство "Агро-Ленд-1" з позовом до Департаменту Архітектурно-будівельної інспекції у Київської області про визнання протиправною та скасування постанови.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України. Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень або юридичною особою, розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить одну вимогу майнового характеру (визнати протиправною та скасувати постанову від 06.10.2017 № 3-0610/6-10/10-57/0610/06/02 про накладення адміністративного стягнення в розмірі 1515600 грн.). Отже, за вимогу майнового характеру позивачеві необхідно сплатити судовий збір в розмірі 22734 грн. (1515600 грн. х 1,5% = 22734 грн.).
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд також зауважує, що квитанція про сплату судового збору до позову приєднується обов’язково в оригіналі.
Зокрема, відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір”, правильність оформлення платіжного документа і надання доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається на платника судового збору. Платіжні документи повинні містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу) сплачується судовий збір. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі.
Проте, Приватним підприємством "Агро-Ленд-1" до позовної заяви долучено платіжне доручення №436 від 23 жовтня 2017 року про сплату судового збору у сумі 1600 грн. за одну позовну вимогу майнового характеру.
Відповідно до вимог ч. 1, 5 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Проте, згідно з статтею 5 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що оскаржувану постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №З-0610/6-10/10-57/0610/06/02 винесено 06.10.2017. Дану постанову позивачу направлено засобом поштового зв'язку 09.10.2017, дану постанову отримано позивачем 17.10.2014, про що ним безпосередньо зазначено у позовній заяві. Докази отримання ним оскаржуваної постанови саме 17.10.2017 (копію конверта, тощо) до суду не надано. Дану позовну заяву подано до суду 25.10.2017, що підтверджується поштовим штемпелем на позовній заяві, а надійшла вона до суду 27.10.2017, тобто з пропуском 15-ти денного строку звернення до суду.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Проте, подана позовна заява та долучені до неї документи не дають можливості встановити, чи є підстави для поновлення строку, встановленого ч. 1 ст. 5 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", та не містять заяви по поновлення цього строку.
У зв’язку з наведеним суд вважає за необхідне витребувати від позивача вказану ним копію конверта, а також письмове обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду та, за необхідності, клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом. За таких обставин, позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з вимогами ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву ПП "Агро-Ленд-1" з наданням часу для усунення зазначених недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені у строк до 20.11.2017 шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату (доплату) судового збору за подання адміністративного позову до Київського окружного адміністративного суду та доказів зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України, у розмірі, передбаченому ст. 4 та ст. 6 Закону України "Про судовий збір", а також письмове обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду з доказами на його підтвердження та, за необхідності, клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом.
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Агро-Ленд-1" до Департаменту Архітектурно-будівельної інспекції у Київської області про визнання протиправною та скасування постанови, - залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 листопада 2017 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лиска І.Г.